Infonet tõusis väravaterohke põnevusmänguga liidriks (0)

Tallinna Infoneti ja Tallinna Flora põnevusmängus nähti tervelt seitset väravat ja kolme latti. Infonet võitis 4:3 ja tõusis täpselt poole hooaja peal meistriliiga liidriks.

Kohtumine kahe värskelt eurosarjast langenud meeskonna vahel algas vihmasadude tõttu plaanitust 15 minutit hiljem, aga see veerandtund tasus ootamist.

Võimalusterohke mängu esimene hea võimalus tuli juba avaminutil, kui Albert Prosa sai Rauno Sappinenilt tsenderduse ning pööras karistusalas hästi, aga lõi tagumisest postist napilt mööda.

Kui 14. minutil lõi Flora äärekaitsja Gert Kams karistuslöögi latti, siis kolm minutit hiljem lõi Infoneti äärekaitsja Dmitri Kruglov oma karistuslöögi suure rikošeti abil ristnurka - 1:0.

29. minutil mängis Kruglov äärel Kamsi üle ning saatis oivalise palli värava ette, nii et Vladimir Voskoboinikov sai meetri pealt tühja lükata - 2:0.

Pärast kolme järjestikust Infoneti nurgalööki puhastas Kams 37. minutil Nikolai Mašitševi tsenderduse käega, võttes kollase kaardi ja andes Infonetile penalti. See oli Kamsi jaoks juba tänavu kolmas kord penalti põhjustada.

Mašitšev realiseeris 11 meetri löögi kindlalt. Kuigi Richard Aland hüppas õiges suunas, ei küündinud ta tugeva ja täpse pallini - 3:0.

Flora ei andnud alla ning jõudis enne vaheaega ühe tagasi lüüa, kui Zakaria Beglarišvili vedas pikalt palli, söötis selle siis Joseph Salistele, kes jätkas omakorda Prosale. Flora hooaja suurim väravakütt lükkas palli kindlalt alla nurka - 3:1.

Teist poolaega läks Infonet mängima viiese kaitseliiniga, kuid jäi seetõttu keskväljal hätta ja Flora sai surve peale panna.

61. minutil tabas aga Infoneti poolkaitsja Pavel Dõmov karistusala joone juurest latti, kui ükski floralane talle pressingut tegema ei läinud. Kohe järgmisel minutil kolksus latt teiselpool väljakut, nurgalöögi järel suunas palli sinna Joonas Tamme pea.

64. minutil lõi Prosa peaga Kamsi tsenderduse võrku, tõustes koos Vjatšeslav Zahovaikoga meistriliiga täpsusküttide tabeli esikohta jagama - 3:2.

70. minutil taastas Infonet oma neljase kaitseliini ning seitse minutit hiljem taastas ka kaheväravalise eduseisu, kui Jevgeni Harin oli peaga pärast Kruglovi karistuslööki täpne - 4:2.

85. minutil tegi Joseph Saliste lõpu pingeliseks, realiseerides kuuelt meetrilt Beglarišvili hea söödu - 4:3.

Lõpuminutitel läks ka Aland Infoneti väravaesisele ning seal oli ärevaid hetki, kuid seis 4:3 jäi tabloole. Infonet tõusis liidriks, kuna Tallinna Levadia sai samal ajal Pärnus sealselt Linnameeskonnalt šokeeriva 0:1 kaotuse.