Infoneti esimest võitu varjutas Appiahi punane ja Plotnikovi vooru kauneim värav (1)

Matvei Igonen jäi sõna otseses mõttes viimastel sekunditel ilma nullimängust. Foto: Imre Pühvel

Nädala eest Tartus Tammekalt 0:2 kaotuse saanud Infonet oli tänaseks mänguks Narva Transi vastu vigade paranduse teinud, kuid ei saanud piirilinnast siiski probleemideta tulema.

Infonet alustas Narva Fama staadionil mängu veidi paremini ja juba 13. minutil haarati juhtohjad, kui keskkaitsja ja kapten Vladimir Avilov Sergei Tumasjani antud nurgalöögist palli peaga raamide vahele koksas.

Trans sellest aga ei kohkunud ja püsis päris hästi mängus sees. Saadi ka ise rünnata, kuid kogu avapoolaega iseloomustas heade momentide vaesus. Vast teine parim moment oligi Avilovil, kes standardolukorra järel nahkkera küljevõrku suunas.

Teisele poolajale tegi Infonet aga unelmate alguse. 47. minutil tõrjus Artur Kotenko lasnamäelaste ründaja Albert Prosa löögi enda ette, aga ei läinud ise pallile, lootes, et seda teevad kaitsjad, kuid nad ei teinud. Seega jäi mänguvahend täitsa ükskikuna karistusalasse ootele ning võimaluse kasutas ära Roman Sobtšenko, kes selle kärmelt väravasse virutas - 2:0.

Täistunni täitumiseks päästis Kotenko veel kahel korral Transi veelgi hullemast seisust, kuniks 74. minutil ise kergemalt hingata saadi. Nimelt lendas külaliste keskkaitsja, oma hooaja debüüdi teinud Ofosu Appiah ohtlikult kõrge jalaga Denis Poljakovile selja tagant sisse, mis tõi talle punase kaardi.

Vähemusse jäänud Infonet vahetas Prosa puhkama ja tõi sisse Andrei Kalimullini. Kuna eelnevalt oli ka Roman Nesterovski kergelt viga saanud Vladimir Avilovi puhkama saatnud, asus Infonet mängima tuttuue keskkaitseduoga ja Trans sai üha paremini ülekaalu kasutades mängu sisse.

Ometi jõuti oma auväravani liiga hilja. Alles neljandal üleminutil ei läinud 35 meetri pealt trahvilööki sooritama mitte Poljakov, kes selles ülesandes terve mängu tegutsenud oli, vaid Viktor Plotnikov ja tulemus oli vapustav. Vasakkaitsja virutas pommlöögist palli otse Matvei Igoneni kaitstava värava ristnurka!

Sündis vooru ilusaim värav ja ka tähistus, sest Plotnikov tegi hundiratta ja salto, kuid sellest hoolimata sai FCI Tallinn oma liigahooaja esimese võidu ning õiguse 2:1 tulemusega pealinna tagasi minna. Tõke sai ületatud. Mitte küll kõige sujuvamalt, aga sai ja see annab valitsevale meistrile edaspidiseks tõenäoliselt vajamineva kindluse.

Mängu parim - Roman Sobtšenko

Ründefaasis Infoneti kõige ohtlikum mees. Lõi olulise värava ja oli paaril korral veel lähedal võrgu sahistamisele.