Inglismaa noorte edukas aasta on jätkumas ka U17 MM-il (ka Mali on poolfinaalis!) (0)

Inglaste kangelaseks veerandfinaalis kerkis Liverpooli talent Rhian Brewster. Foto: Liverpooli koduleht

Kuuendal oktoobril Indias alanud U17 MM on jõudnud otsustavasse faasi. Selgunud on esimesed kaks poolfinalisti.

Alagrupis Iraagi, Mehhiko ja Tšiili vastu kolm võitu väravate vahega 11:2 saanud Inglismaa alistas esimeses play-off ringis Jaapani alles penaltiseerias. Eilses veerandfinaalis ei antud aga USA-le mingit sõnaõigust. Liverpooli noortesüsteemi väravamasina Rhian Brewsteri kübaratriki toel saadi 4:1 võit.

Inglaste vastase poolfinaalis selgitavad täna kell 17.30 Saksamaa ja Brasiilia. Kui lõunaameeriklased on turniiril vaid võite tunnistanud, siis sakslased jäid alagrupis Iraani seljataha.

Oma koha teises poolfinaalis on taganud Mali, kes 1/8-finaalis purustas Iraagi 5:1 ja alistas täna oma mandrikaaslase Ghana 2:1.

Mali vastane selgub täna kell 14.30 Hispaania ja Iraani vastasseisust.

Noorte suurturniirile omaselt on Indias esindatud mitmeid koondiseid, kellel täiskasvanute klassis finaalturniirile üldiselt asja ei ole. Võõrustajamaa ise sai alagrupis kolm kaotust, kuid play-offi'i murdsid lisaks ennist mainitud riikidele ka näiteks Niger ja Honduras. Alagruppi jäid eksootilisematest riikidest pidama Põhja-Korea, Guinea, Uus-Meremaa ja Jaapanilt viigipunkti napsanud Uus-Kaledoonia.