Järjekordne suureskooriline võit tõstis Flora ajutiselt kolmandaks (1)

Tallinna Flora teenis meistriliigas Argo Arbeiteri käe all mängides neljandast kohtumisest neljanda vähemalt kolmeväravalise võidu, olles 4:1 üle Narva Transist.

Flora tõusis hetkel tabelis kolmandaks, aga kahe punkti kaugusel oleval Nõmme Kaljul on koguni kolm mängu varuks. Juba homme on Kaljul võimalus uuesti Florast ettepoole tõusta, kui nõmmekatel on külas Paide Linnameeskond.

Oma meistriliiga debüüdi tegi täna Flora eest 17-aastane Henri Järvelaid, kes oli küll varem esindusmeeskonna ametlikus mängus värava löönud, aga seda karikavõistlustel.

Hoolimata numbriliselt suurest kaotusest, ei jäänud Trans mängupildilt Florale palju alla. Narvalased jätsid realiseerimata penalti ning olid veel 80 minuti täitudes vaid minimaalses kaotusseisus.

Kohtumise esimene värav löödi kohe esimesest heast võimalusest kümnendal minutil. Zakaria Beglarišvili andis läbisöödu paremalt ettepoole spurtinud Gert Kamsile, kes lükkas palli värava alla. Narva mängijast põrkas see Rauno Sappinenile, kes lähedalt ei eksinud - 1:0.

Kuus minutit hiljem tõi samasugune Beglarišvili ja Kamsi kokkumäng peaaegu teise värava. Pall põrkas Arnold Kregerist tagasi Kamsile, kes tabas pealöögiga latti.

49. minutil tõrjus Kreger Sappineni madala lähilöögi, kuid täpselt sinna, kus oli Sakari Tukiainen, kes vajutas palli tühja võrku - 2:0.

55. minutil tõukas Brent Lepistu oma trahvikastis Dmitri Prošinit selga ja Trans teenis penalti. Nesterovski, kes oli varem sel hooajal neli penaltit realiseerinud, lõi enda poolt vaadates parema posti äärde, aga Mait Toom tõrjus hiilgavalt.

75. minutil sai Nesterovski siiski värava kirja. Dmitri Tšernuhhini nurgalöögist suutsid narvalased peaga jätkata ning löögile pääses esialgu Tanel Tamberg, kelle soorituse tõrjus Toom ühe käega. Seejärel proovis Maksim Gussev palli puhtaks lüüa, kuid tabas Nesterovskit, kelle jalast läks see väravasse - 2:1.

81. minutil saatis Gussev palli 20 meetrilt ilusa löögiga tagumisse ristnurka - 3:1. Üleajal eksis Kreger, tabades palliga Herol Riibergi, kes lükkas mänguvahendi tühja võrku - 4:1.