Kahe vasakkaitsja lugu (5)

Hiiu mändide all nägi Premium liiga suure teisipäeva tulisemat mängu, kus Nõmme Kalju 2:1 võidus FC Infoneti üle välkus ka igat värvi kaarte.

Premium liigas esimesena stardipakkudelt lendu saanud Infonet oli seni ainus, kes Kalju alistada suutnud, kuid napid 48 päeva pärast kahe meeskonna esimest kohtumist olid jõuvahekorrad sootuks teised.

Tõsi, Infonet sõitis vihmasel teisipäeval linna teise otsa ilma mitme võtmetegijata: Aleksandr Dmitrijev jättis mängu vahele kollaste kaartide kogunemise tõttu, Draman Haminu, Sergei Mošnikov ja Jevgeni Harin aga erinevate traumade läbi. Kaljul vastukaaluks naasis täna ka Hidetoshi Wakui, võrreldes avamänguga oli vigastuspausilt tagasi ka Ats Purje.

Mängu kogu raha eest

Esimesed pool tundi kulusid meeskondadel mitte teineteise, vaid väljakuga tutvumiseks, kuid kui mäng viimaks hoo sisse sai, oli Kalju esimese poolaja lõpus selgelt üle. Andrei Sidorenkovi standardolukorrad olid taas pea eranditult ohtlikud ja Maximiliano Ugge võinuks heal päeval riietusruumi suunduda kübaratriki autorina, kuid õnn soosis külalisi ja esimesed 45 minutit väravaid ei toonud.

Teisele poolajale tuli Kalju loiult ja ei võtnud kaua, et Infonet selle ära karistaks. Nimekate meeste plejaadist osutus võtmeks hoopis äärekaitsja Aleksandr Volodin, kes äärelt sisse murdnuna mängis lihtsa seinasöödu 22-aastase poolkaitsja Pavel Dõmoviga ja virutas palli kogu südamest läbi Vitali Teleši näppude võrku.

Möödus kuus minutit, et Sergei Frantsev laseks soojendusdressi seljast võtta Tarmo Neemelol ja Karu 175. värav meistriliigas sündis napid poolteist minutit hiljem - Ofosu Appiah puhastas Sidorenkovi karistuslöögi paremalt äärelt otse Neemelo jalale, kes ilma pikemalt mõtlemata seisu viigistas.

Kruglovist sai patuoinas, Sidorenkovist kangelane

Teist mängu järjest ei saanud Kalju aga üheteistkümnekesi lõpetada, sest Jorge Rodrigues saadeti veidi pärast väravat teise kollase kaardi eest minema. See pidanuks Infoneti käivitama, kuid kohutava rumala teoga sai hakkama Sidorenkovi ametikaaslane, 99-kordne internatsionaal Dmitri Kruglov, kes frustratsioonist lõi jalgadesse Erik Listmannile. Kuigi Kruglov mõistis kohe, et tegi rumala otsuse, ei olnud Kristi Tohveril valikut - jätkati kümme kümne vastu.

Kruglovi lahkumise järel ei olnud kumbki meeskond selgelt üle ja kõik läks nii nagu sellel hooajal ikka: kangelaseks kerkis Sidorenkov. Seekord ei tulnud värav nurgalöögi järel, vaid otse karistuslöögist: 25 meetrilt teele pandud madal pall oli Matvei Igonenile püüdmatult posti kõrvale sihitud.

2:1 võiduga on Kalju nüüd punkte võtnud kõigilt üheksalt meeskonnalt ja see kajastub ka tabelis, kus Kalju 25 punktiga liidrina jätkab. Valitsev meister Flora kaotas samal ajal 1:2 Levadiale ja jääb Kaljust juba 11 punktiga.