Kaks korda posti löönud Kaljule piisas Paides ühest väravast (galerii) (0)

Nõmme Kalju lõi meistriliiga 15. voorus võõrsil Paide Linnameeskonna vastu kaks korda posti, aga ainult ühe korra väravasse, mistõttu mäng oli lõpuni pingeline. Kalju teenis siiski 1:0 võiduga kolm punkti tabelisse.

Esmakordselt pärast 2015. aastat pääses nõmmekate ründaja Tarmo Neemelo liigamängus põhikoosseisu. Tema andis kohtumise ainsale tabamusele söödu, värava lõi 41. minutil Robert Kirss.

Esimesed suurepärased väravavõimalused tekkisid Kaljul avapoolaja keskel. Kõigepealt pääses Janar Toomet pärast Kirsi ja Neemelo sööte lähedalt löögile, kuid Sten-Marten Vahi tõrjus. Seejärel pillas Vahi Andrei Sidorenkovi madala kauglöögi ja Neemelo virutas tagasipõrganud palli posti.

41. minutil hoidis Neemelo pikalt palli ja otsis, kellele seda anda. Otsimine kandis vilja - ta tõstis palli trahvikasti, Kirss võttis selle rinnaga vastu ja lõi puurivahi külje alt värava.

Teisel poolajal oli Neemelo lähedal oma teisele väravasöödule, kuid Toometi löök tabas posti. Ka "Karul" endal oli pärast Toometi fantastilist eeltööd võimalus paarilt meetrilt skoorida, aga ta jäi palli otsa koperdama ja Martin Mägi jõudis viimasel hetkel teda segama.

Paidel oli samuti teisel kolmveerandtunnil häid võimalusi. Magnar Vainumäe tõste järel ennetas vahetusmees Jasper Uwaegbulam väravavaht Vitali Telešit, kuid ei suutnud palli raamide vahele suunata. Viis minutit enne normaalaja lõppu lõi endine kaljukas Sören Kaldma healt positsioonilt valele poole küljevõrku.

Mängu parim - Robert Kirss

Kirss aitas 90 minutit Kalju rünnakuid ehitada ja lõi võiduvärava.

3. juunil kell 13.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC  0:1 (0:1)
41. Robert Kirss

Hoiatused: 71. Martin Mägi - 83. Nikolai Mašitšev, 85. Andrei Sidorenkov, 87. Artjom Dmitrijev
Mänguolud: +12, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.