Kaks ühesugust poolaega (hinda!) (5)

Foto: Imre PühvelInglismaa koondise vastu Eesti endiselt õiget valemit ei leia - neljandas omavahelises kohtumises tuli taas vastu võtta kuiv kaotus, sedapuhku seisuga 0:2.

Inglismaa alustas kohtumist turmtulega - kuigi pealelööke ei tulnud võib-olla just kõige rohkem, teeniti esimese kolme minutiga mitu nurgalööki ning pandi korralikult proovile ka Mihkel Aksalu.

Esimesest ahastusest suutsid Sinisärgid aga korralikult toibuda ning edasine poolaeg kulges juba märksa positiivsemalt, kuid seda mitte mängupildi suunitluse mõttes. Oodatult hoidsid Magnus Pehrssoni hoolealused väga rigiidselt end kaitsefaasis, selle vastukaaluks ei suudetud aga rünnakul just erilisi momente tekitada. Ehk parimateks hetkedeks jäid poolaja lõpu poole järjest tekkinud olukorrad, kus esmalt pääses löögile Taijo Teniste, hiljem aga klaariti napilt ära Konstantin Vassiljevi terav tsenderdus.

Muidu asjalikule avapoolajale tuli aga muserdav punkt - sisuliselt viimase puutega pani suluseisu ennetanud Theo Walcott väravasse Ross Barkley täpse ja hea söödu ning treenerite poolajajutud said hoopis uue ilme - 1:0.

Korrata, korrata

Ka teisele poolajale tuli paremini peale Inglismaa, kes teise vaatuse esimest kümmetkond minutit täielikult domineeris ning mitmel puhul ka väravale õige lähedale jõudis. Väga lähedalt vihises mööda Ross Barkley kauglöök, Adam Lallana üritusele vastas efektse tõrjega Aksalu.

Eestlaste pallipuuted vastase karistusalas olid jätkuvalt harvad - korra kukkus võitluses Chris Smallinguga ärevalt Ats Purje, sekka ka mõned ebaõnnestunud tsenderdused. Kümme minutit enne mängu lõppu sai Eesti pika rünnaku järel parema jalaga 25 meetrilt proovida Ragnar Klavan, kuid seegi üritus väravat tõsiselt ohtu ei pannud.

Hoopis inglased olid need, kes mängule resultatiivse punkti panid- 85. minutil leidis Taijo Teniste libastumise järel vahetusest sekkunud Jamie Vardy väravaesisel üles Raheem Sterlingu, kes Artur Pikka ennetades nahkkera võrku sahistama suunas - 2:0 jäi ka lõppseisuks.