Kalev mängis Pärnus 2:0 edu maha, aga võitis siiski (galerii!) (0)

Tallinna Kalev mängis Premium liiga 22. voorus võõrsil Pärnu Vapruse vastu 2:0 eduseisu maha, aga võitis lõpuks 4:2.

16. minutil andis Karl Mööl paremalt äärelt tsenderduse ja Kevin Rääbis lõi peaga värava. Rääbis on nüüd skoorinud neljas liigamängus järjest.

Esimese poolaja lõpus tormas Andre Järva Vapruse standardolukorra järel kiirele kontrarünnakule. Ta murdis pärnakate kaitsest läbi, kuid Richard Alandi jalatõrje päästis kodumeeskonna.

Kui esimene vaatus oli üsna sündmustevaene, siis teisel poolajal juhtus väga palju. Esmalt riputas Andreas Raudsepp palli trahvikasti, kus Aland üritas seda ebaõnnestunult Rääbise pea kohalt püüda. Rääbise peast põrkas pall võrku - 0:2.

Kalev kontrollis kohtumist ka mängupildiliselt ja paistis juba olevat piisava eduseisu saavutanud. Poolaja keskel vastas aga Vaprus kolme minuti jooksul kahe tabamusega, kusjuures Kalevi teisele väravale tsenderduse andnud Raudsepast oli saamas patuoinas. Raudsepp lõi vahetusmees Robyn Hallmere tsenderdusest omavärava ning tegi seejärel oma karistusala vahetus läheduses kaardiväärilise vea. Selle karistuslöögi tulistas Tõnis Vihmoja ristnurka - 2:2.

Raudsepale tähendab kollane kaart ka järgmise kohtumise vahelejätmist. Tähtsate sündmuste jada polnud aga lõppenud, sest nelja minuti jooksul hankis kaks hoiatuskaarti Joosep Sarapuu. Kuna teises olukorras rikkus Sarapuu Ioan Jakovlevi vastu määrusi oma karistusalas, siis teenis Kalev lisaks arvulisele ülekaalule ka penalti.

Hidetoshi Wakui realiseeris 80. minutil penalti kindlalt. Aland hüppas küll õiges suunas, aga löök läks täpselt posti kõrvale - 2:3.

Vihmojal õnnestus end veel ühel korral ohtlikult löögile mängida, kuid Karl Andre Vallner tõrjus. Rohkem võimalusi tekkis aga lõpus Kalevil ja neist üks üleajal realiseeriti, kui vahetusmees Hannes Anier vormistas madala kauglöögiga külalistele 4:2 võidu.

Vahetusest sekkus täna mõlema meeskonna särgis ka üks Premium liiga debütant. Vaprus, kelle leegionär Dave Moli põlvevigastuse tõttu puudus, saatis 58. minutil rünnakule 22-aastase Jaak-Peeter Oja. Kalevi eest lülitus lõpuminutiteks väljakule värske täiendus, kamerunlane Steve Kingue, kes sai kohe kirja resultatiivse söödu.

Mängu parim - Kevin Rääbis

Kohtumise resultatiivseim mees Rääbis näitab suurepärast hoogu ja väravavaistu - kui võtta arvesse ka karikamänge, on ta nüüd skoorinud kuues järjestikuses kohtumises.

12. augustil kell 16.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - JK Tallinna Kalev  2:4 (0:1)
67. ov. Andreas Raudsepp, 70. Tõnis Vihmoja - 16., 50. Kevin Rääbis, 80. pen. Hidetoshi Wakui, 90+2. Hannes Anier

Väravasöödud: 16. Karl Mööl, 50. Andreas Raudsepp, 90+2. Steve Kingue
Hoiatused: 74., 78. Joosep Sarapuu - 38. Kaspar Laur, 69. Andreas Raudsepp
Eemaldamine: 78. Joosep Sarapuu
Mänguolud: +18, tuuline vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak väga heas seisukorras.