Kalev suutis Debelko neutraliseerida, aga kliiniline Svraka vedas Levadia ainuliidriks (0)

Svraka väravat tähistamas. Foto: Oliver Tsupsman

Premium liigas 14. vooru avamängus ei tekkinud tabeliliidril FCI Levadial Tallinna Kalevi vastu suuri probleeme ning võeti kindel 3:0 võit.

Kalevi peatreeneril Argo Arbeiteril oli vaja nuputada, kuidas asendada Abdoul Karim Conte, kes mängukeelu tõttu kaasa teha ei saanud. Kahe nädala järel taas mänguaega teeninud Daniil Ševiakov lülitati algkoosseisu ning üllatuslikult pidi vasakkaitses pallima Roman Sobtšenko.

Ševiakov asuski end koheselt tõestama, kui juba esimestel minutitel joonelt Roman Debelko pealöögi tõrjus. Kuigi kaks kohtumist järjest kübaratriki löönud ukrainlane jäi täna nullile, siis palju tolku sellest ei olnud. Tema saapaid asus täitma Bosnia ja Hertsegoviina koondislane Muamer Svraka, kes esimese juba 22. minutil täiesti vabalt karistusala joonelt võrku lõi.

Kalevil endal väga häid võimalusi ei tekkinud, aga esimesel poolajal suutsid nad seisu minimaalsena hoida. Küll päästis neid väravavahi Daniil Koroljovi rind, küll tema sõrmed ja väravaraamid.

Teise poolaja hakul kehastus Levadia ääremängija Gando korraga saatanaks ja ingliks. Esmalt läks ta suluseisus olles täiesti tarbetult näppima Andrejevi pealelööki, aga kohe pärast seda suutis ta peaga realiseerida Dmitri Kruglovi tsenderduse.

57. minutil sai oma teise kirja Svraka, kui vasakul äärel Andreas Raudsepale ära tegi ja kaunilt palli tahaposti keerutas.

Kuna samal ajal ei suutnud Nõmme Kalju võõrsil Tartu Tammekat alistada, siis tõusis Levadia ka ainuliidriks.

Mängu parim - Muamer Svraka

Svraka pidi täna tund aega tööd rabama ning tasuks kindel 3:0 võit. Poolkaitsjana suutis ta väga hästi asjad kontrolli all hoida ning tasuks kaks külmaverelist väravat.