Kalju esimene karikavõit tõi rahapaki ja pileti Euroopasse (6)

Evald Tipneri karikasarja tänases finaalkohtumises võttis jõuga oma Nõmme Kalju, kelle neljast võrgusahinast loeti ära kaks.

Kohtumisele suurfavoriidina vastu tulnud Kalju nõelas esimest korda juba 9. minutil, kui väravaesises saginas suunas palli peaga Paide võrku Artjom Dmitrijev.

Mustades särkides kaljukad sirutasid seepeale käsi juba võidukalt taeva poole, kuid paraku oli nende rõõm üürike, sest suluseisu märgiks oli tõusnud äärekohtunik Aron Härsingu lipp ning hoolimata Nõmme leeri protestidest jätkati mängu 0:0 viigiseisult.

Järgnev pooltund möödus "võõrsilmeeskonna" Kalju palli valdamise tähe all. Paide oli enda kaitsekolmandiku tihedalt 9-10 mehega kinni õmmelnud ning tundus, et otsese tipuründajata mänginud Sergei Terehhovi hoolealuste väravaotsingud olid pisut ideetud.

Kaasa ei aidanud ka asjaolu, et vigastuse tõttu oli juba 34. minutil väljakult sunnitud lahkuma poolfinaalis Flora vastu mängu otsustanud Joel Lindpere. Kui juba tundus, et Kalju muutub aina närvilisemaks ning Paide saab riietusruumi minna soovitud viigiseisul, siis arvas teisiti Artjom Dmitrijev, kes paremalt äärelt tulnud Allan Kimbaloula rikošett-söödu mõnelt meetrilt Paide puuri suunas ning Kalju ihaldatud eduseisule aitas - 1:0!

Teisel kolmveerandtunnil hakkas aina enam rünnakuid üles ehitama ka Paide, kelle peamisteks lootusteks olid standardolukorrad ja pikad pallid veteranründaja Vjatšeslav Zahovaiko peale. Kuigi teatavat elavust trahvilöögid ja kornerid Vitali Teleši värava all ka tekitasid, otsustati mäng hoopis teisel pool, kui 76. minutil suunas nurgalöögist tulnud palli hästi värava peale pingilt sekkunud Tarmo Neemelo.

Just Paides sündinud pikakasvulise ründaja pealöögile suutis Mart-Mattis Niinepuu küll esialgu käed vahele saada, aga värava ette kukkunud pallil oli Paide kaitsjate asemel esimesena jaol Allan Kimbaloula, kes kohustuslikust kohast ka löömata ei jätnud ning karikafinaali sisuliselt otsustas - 2:0 Kaljule!

Järgnenud veerandtund möödus juba pisut rahulikemas toonides, kus enim pakkusid kõneainet Paide edurivimehe Zahovaiko emotsioonipursked. 88. minutil suutis Kalju veel korra nahkkera Paide raamidesse ajada, aga kuna eelnevalt oli antud olukorras Alo Bärengrubil nähtud Niinepuu vastu viga, siis jäi see värav sedapuhku lugemata.

Roosade Pantrite lemmikud sellest end aga üleliia heidutada ei lasknud - peagi kõlas peakohtunik Juri Frischeri lõpuvile ning 2:0 võit, Kalju esimene triumf karikasarjas, pilet Euroopa Liiga esimesse eelringi ja 200 000 eurot lisaraha oli tõsiasi!

Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 0:2 (0:1)