Kalju haaras tuulisel Saaremaal liidrikoha (0)

Liliu kaks väravat sillutasid Kalju võiduni. Foto: Liisi Troska

Üle viie aasta Saaremaale jõudnud Nõmme Kalju võttis Premium liiga 10. voorus kindla 3:0 võidu FC Kuressaare üle, mis aitas nad vähemalt homseni tabeliliidriks.

Matš algas Kuressaares oodatult külaliste survega ning Kalju surus kiirelt oma mängu peale. Kogu mängu oli eriti aktiivne parem äär ning äärekaitsja Andri Markovitš külvas korduvalt ohtu. 15. minutil tegigi Markovitš eeltöö avaväravale, kui tema tsenderduse suunas mõnelt meetrilt peaga võrku Liliu.

Kuigi Kalju toimetas seejärel palliga ning Kuressaaret takistas ka tugev vastutuul, suudeti kaitses asju enam-vähem korras hoida. Külalised küll proovisid ikka ja jälle, ent kas väravavaht Ingmar Krister Paplavskis või tema ees olev kaitseliin suutis olukorrad klaarida. Vlasi Sinjavski kauglöögi võttis seejuures korra ära väravalatt.

Teine poolaeg algas Kaljule valusa kaotusega, kui vigastusega pidi väljakult lahkuma Rimo Hunt. Pooltevahetus andis tuule-eelise Kuressaarele ning sellest oli ka abi. Mario Stern jõudis kastis löögile, et tänaseks Pavel Londaku pingile mänginud ja taas põhikoosseisu tõusnud Vitali Teleš püüdis saarlase soorituse.

65. minutil sai Kalju seisu enda jaoks kindlaks, kui keskkaitsja Vladimir Avilov sahistas teist liigamängu järjest võrku. Igor Subbotini nurgalöögi järel põrkas pall Kure kaitsjatest Avilovile ette ning mees lükkas mänguvahendi jalaga üle väravajoone - 2:0!

Kui pinged said maha võetud, rahunes ka mäng. Siiski oli Kaljul veel üks üllatus varuks, kui lisaminutitel leidis Robert Kirss sööduga Liliu, kes oma teise tabamusega Kalju 3:0 võiduni viis. Vähemalt kuni homse Levadia matšini püsivad nõmmekad nüüd tabelis esikohal. Lisaks võidule oli Kaljul täna veel üks märgiline sündmus - oma debüüdi tegi neljapäeval klubiga lepingu sõlminud Horvaatia keskpoolkaitsja Marko Brtan, kes viimase kümmekonna minuti jooksul näitas, et sisu temas on.

21. aprillil kell 13 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - Nõmme Kalju FC 0:3 (0:1)

Neljas kohtunik: Revo Sirel

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Märten Opp, Elari Valmas, Mario Pruul, Mairo Miil, Sander Seeman, Oliver Rass (86. Karmo Paju), Sander Laht, Margus Rajaver (73. Reivo Vinter), Mario Stern.
Varus: Maarek Suursaar, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Renno Soosaar, Reivo Vinter.

Kalju: Vitali Teleš, Andri Markovitš, Henrik Pürg, Vladimir Avilov, Trevor Elhi, Maximiliano Ugge, Sergei Tumasjan (79. Marko Brtan), Igor Subbotin, Vlasi Sinjavski (62. Aleksandr Volkov), Liliu, Rimo Hunt (50. Robert Kirss).
Varus: Pavel Londak, Martin Mägi, Aleksandr Volkov, Robert Kirss, Marko Brtan, Alex Matthias Tamm.