Kalju kindlustas 4. koha ja kukutas Lootuse Esiliigasse (7)

Foto: Hendrik OsulaMeistriliiga viimases voorus kindlustas Nõmme Kalju koduväljakul 4. koha, alistades Kohtla-Järve Lootuse 2:0. Värava said kirja Anti Kõlu ja Elysee Kouadio.

Selline tulemus tähendas lisaks nõmmekate neljandale kohale ka seda, et Lootust järgmisel hooajal Meistriliigas ei näe.

"Mängu algus oli meie jaoks väga rabe, kuid kui teisel poolajal esimese värava ära lõime, võttis see meilt pinged maha ning saime oma mängu mängida," võttis Kalju väravavaht Kert Kütt mängu kokku.

Lootus alustab hästi

Mängu alguse järel haarasid pisut üllatuslikult initsiatiivi külalised Kohtla-Järvelt. Idavirulased hoidsid selgelt rohkem palli ning tekitasid ka võimalusi, kuid väravani siiski ei jõutud. "Esimene poolaeg oli meil väga närviline, ilmselt kammitses meid võidukohustus," selgitas Kütt.

Kuigi Lootuse esimene surve peagi vaibus, oli Kalju mäng terve esimese poolaja vältel pisut kahvatu - tihtipeale ei leidnud söödud adressaati ja Kohtla-Järvel lasti kohati ehk liigagi ohtlikult rünnata. Esimese poolaja lõpetaski kohtunik seisul 0:0.

Kalju leiab oma mängu

Teist poolaega alustasid nõmmekad märgatavalt teravamalt ning Lootuse rünnakud jäid aina harvemaks. Skoor avati lõpuks 57. minutil, kui nurgalöögijärgsest olukorrast sai jala valgeks Anti Kõlu.

"Esimese värava juures õnnestus meil kombinatsioon, mida oleme varem nurgalöökide puhul kõvasti harjutanud," rääkis Kalju 30-aastane puurilukk.

Mõni minut pärast avaväravat said idavirulaste lootused veel ühe hoobi - teise kollase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma Saddam Guseinov.

Enamuses mängides võttis Nõmme mängu täielikult enda kontrolli alla ning võimalusi loodi palju, enamasti Jüri Jevdokimovile ja vahetusest sekkunud Elysee'le. Viimane vormistaski lõppskoori, kui lükkas 80. minutil väravasse Tõnis Kaukvere madala tsenderduse.

Kütt: peame hooajaga rahule jääma

Meistriliiga hooaega kokku võttes märkis Kütt, et lõppkokkuvõttes jääb meeskond aastaga rahule. "Kui vaadata seda koosseisu, mis meil hetkel on, võib öelda, et saime sellest maksimumi kätte."

"Meeskonnaga juhtusid vahepeal imelikud asjad, nii et lõpuks peab neljanda kohaga rahul olema," viitas väravavaht hooaja keskel toimunud treenerivahetusele.

Lootuse hooaeg ei olnud üdini negatiivne

Kohtla-Järve meeskonna ründaja Vassili Kulik tunnistas, et hoolimata esiliigasse kukkumisest ei olnud see hooaeg Lootuse jaoks igatepidi halb. "Meistriliigas mängimine arendas väga palju klubi struktuuri ning näitasime, et meil on taset, et Meistriliigas mängida. Kahjuks mitte piisavalt, et seekord püsima jääda."

Enda tuleviku kohta Kulik kindlat vastust ei osanud öelda, kuid 23-aastase mängumehe sõnul on soov Eesti kõrgeimal tasemel jätkata suur. "Tahaksin ka järgmisel hooajal Meistriliigas mängida, miks mitte näiteks Transis. Aga midagi kindlat veel ei ole, kõik selgub uuel aastal."

Mängu parim - Ken Kallaste

22-aastane äärekaitsja tegi Meistriliiga hooaja viimases mängus korraliku esituse, võites kaitses endast pikemate vastu mitmeid peapalle ning sekkudes edukalt ka ründefaasis.

Mitteametlik protokoll (FC Flora kodulehelt):

kell 13:00 Hiiu staadionil

Nõmme JK Kalju - Kohtla-Järve FC Lootus 2:0 (0:0)
57. Anti Kõlu, 80. Kouadio

Hoiatused: 30. Martin Klasen - 48., 65. Saddam Guseinov
Eemaldamine: 65. Saddam Guseinov
Mänguolud: +4, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 80
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Andrei Karhu, Aivar Gutmann

Kalju: 31-Kütt, 2-Haavistu, 14-Kallaste, 18-Terehhov (88. 25-Vnukov), 3-Koogas, 24-Võtti, 15-Jevdokimov, 21-Klasen, 12-Tšegodajev (65. 9-Kouadio), 27-Kõlu, 10-Konsa.
Varus: 1-Kolk, 25-Vnukov, 23-Stokas, 22-Kõrtsmik, 11-Kaukvere, 9-Kouadio.

Lootus: 22-Smelkov, 13-Pozjabin, 6-Zahharenkov, 18-Nesterovski, 5-D. Smirnov, 4-Škaleta, 8-Ametov, 2-Vedehhov, 16-Guseinov, 11-Kulik (76. 10-Sojunen), 20-Aksjonov (76. 15-Miller).
Varus: 9-Abdurashidov, 10-Sojunen, 15-Miller.

Mitteametlikud protokollid (FC Flora kodulehelt)

kell 13:00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Viljandi JK Tulevik 4:2 (3:2)
4. Rene Aljas, 19. Martti Pukk, 43. Dmitri Skiperski, 50. Laht - 12. Edwin Stüf, 23. Armand Naris

Hoiatused: 52. Rasmus Tomson
Mänguolud: +7, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 50
Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Neeme Neemlaid

Kuressaare: 30-Pikker, 8-Kaasik, 27-K. Saar, 15-U. Rajaver, 26-Laht, 23-Luup, 25-Viira, 18-Aljas, 2-Skiperski, 9-Pukk, 14-Jäger.
Varus: 11-Kütt, 19-Seeman, 10-Valmas, 17-Hiiuväin, 20-Ljaš.

Tulevik: 1-Ventsel, 5-Sillaste, 25-Reintam, 22-Tutk, 27-Taska, 4-Sinilaid, 19-Stüf, 26-Liivamägi, 28-Tomson, 16-Ottis, 18-Naris.
Varus: 12-Orgla, 24-Mööl, 13-Raudsepp, 11-Kasterpalu, 3-Indermitte.

kell 13:00 Narva Kreenholmi staadionil

Narva JK Trans - JK Sillamäe Kalev 2:1 (1:0)