Kalju noolis end libedal väljakul Levadia külje alla (galerii!) (1)

Ats Purje algatas Kalju tagasituleku. Foto: Jana Pipar

Premium liiga 26. vooru teisipäevases avamängus kaotas Tallinna FC Levadia kodusel Kadrioru staadionil eduseisust 1:2 Nõmme Kaljule.

Mäng algas veidi paremini Kalju jaoks, kes standardolukordadest kerge surve peale sai. 16. minutil üllatas aga hoopis Levadia, kui tipuründaja Kevin Kauber vasakult äärelt Jevgeni Kobzarilt söödu kasti sai, kus end ilusti vasaku jala peale löögile mängis ja palli Vitali Teleši kaitstava värava tagumisse nurka lajatas - 1:0.

Mõlemapoolsete võimalustega kulgenud avapoolaja lõpus kasutas külalismeeskond Kalju tugevast vihmast tingitud väljaku libeduse ära ja viigistas seisu. Võõrustajate keskkaitsja Igor Morozov libastus Rimo Hundi söödu vastuvõtmisel, mille tõttu Ats Purje Sergei Lepmetsaga silmitsi sattus ja nahkkera vasakusse alumisse nurka suunas.

Esimese kolmveerandtunni üleminutitel kombineeris Nõmme meeskond karistuslöögijärgselt löögile Artjom Dmitrijevi, kes värava ees kliiniliselt olukorra realiseeris - 2:1 külalistele.

Teist poolaega alustas initsiatiivikamalt Levadia, kes proovis äärtelt läbimurrete kui ka tsenderdustega seisu viigistada. Jevgeni Kobzari, Gando Biala ja Rimo Hundi sooritused aga täpsed ei olnud. Teisel pool väljakut ei leidnud samuti raame individuaalsete oskustega end kaitsjatest mööda mänginud Ats Purje ja Igor Subbotin.

Kogu teise kolmveerandtunni läbivaks jooneks olid Levadia otsingud, kuid lõpuks hea lahenduseni ei jõutud ja nii tunnistati kodus Kalju paremust. Levadial tabelis endiselt 56 punkti, Kaljul nüüd 54. Lõplik tabeliseis selgub pärast õhtust Flora - Infonet lahingut.

Mängu parim - Ats Purje

Mängitud 69 minuti jooksul Kalju ründaja oma nooruspõlvele omast head kiirust ja teravust. Targa ründajana röövis avapoolaja lõpus vahelt Levadia meeste söödu, millest viigivärava lõi. Samuti teenis vea, millest sündis teine värav. Algatas liikumised, mis tõi Kaljule vajalikud kolm punkti.