Kalju oli lähedal libastumisele, aga vigane mees hoiab nad endiselt kaotuseta (galerii!) (2)

Premium liiga 21. vooru kohtumine Nõmme Kalju ja Tallinna Kalevi vahel oli tõeline maiuspala. Musta hobusena väljakule tulnud Kalev läks juhtima ja oli lähedal kolme punkti napsamisele, ent leppis lõpuks 1:1 viigiga, millega rööviti Kaljult selle hooaja kodumängude võiduseeria.

Kalju pidi kodusel Hiiu staadionil 536 vutisõbra ees mängima ilma oma suurima väravaküti Liliuta, kes kandis mängukeeldu, ning ka nende teine ründetuus Rimo Hunt alustas viimastel nädalatel seganud vigastuse tõttu pingilt. Kuigi võõrustajad said kiirelt pallivaldamise enda kätte, siis esimesed ohtlikumad hetked sündisid hoopis kalevlaste Kevin Rääbise ja Andre Järva jalgadest.

26. minutil õnnestuski Kalevil 1:0 juhtima minna, kui Rääbis kastis Roman Sobtšenkolt söödu sai ja palli mõne meetri pealt võrku virutas. Kalju asus seejärel veelgi jõulisemalt domineerima, aga Kalevi väravasuul seisnud Karl Andre Vallner püüdis suuremate probleemideta suurema osa lööke. Üks Igor Subbotini pealöök sundis ta tõsisemalt hüppama, aga ka selle palli pühkis ta lati alt üle värava.

Teisel poolajal muutus mäng veidi jõulisemaks, aga põhijoon oli sama - Kalju valdas palli ja Kalev nõelas kiirete vasturünnakutega. Kalevi löögid lendasid väravast muudkui mööda, Kalju üritused lõpetasid Vallneri käte vahel.

79. minutil tõi võõrustajate peatreener Sergei Frantsev väljakule Rimo Hundi, kes pole viimastel nädalatel jalavigastuse tõttu meeskonnaga koos treenida saanud. Hädaolukord vajati aga lahendust ja see saabus õige kiirelt. 83. minutil mängis Robert Kirss Hundile rinnaga ette Nikolai Mašitševi diagonaali ja Hunt lõi viiekasti nurgast palli üle puusa võrku - 1:1.

Kuigi viimastel minutitel otsisid oma teist väravat veel mõlemad tiimid, jäi tabloole kuue lisaminuti täitumisel viigiseis. See tähendab, et Kalju jätkab liigas endiselt kaotuseta, aga nüüd saadi kodumängudes võitude kõrvale esimene viik. Kalev suutis seega juba teistkordselt sel hooajal nõmmekatelt punkte röövida.

Mängu parim - Karl Andre Vallner

Aasta esimeses pooles ajateenistuses olnud Kalevi väravavaht oli mehine, kindel ja üks olulisemaid mängijaid, kelle hea etteaste kalevlased vajaliku punktilisani viis.