Kalju tõi Tammeka rekordpubliku ees maa peale (1)

Andrei Sidorenkov osutus taas vitaalseks. Foto: Jana Pipar

Premium liiga kaheksas voor algas sellel hooajal rekordilise 628 pealtvaataja silme all, Nõmme Kalju vastu sai lõpu Tartu Tammeka imeline seeria - 0:3.

Hoolimata väga tihedast graafikust tulid mõlemad meeskonnad Tartu vutihooaja esimesele murumängule koosseisu roteerimata. Kumbki sellest siiski suurt eelist ei saanud, sest ka teisipäevastes karikamängudes kasutasid mõlemad tavapärast algrivistust. Ühtekokku oli mõlema jaoks tegu juba viienda aprillikuu mänguga.

Väsimuse märke sellegipoolest ei näidatud, kuid Eesti jalgpallikevadele iseloomulike nappide miinuskraadide juures ei olnud ka Tamme staadioni murukate veel suvisele konditsioonile lähedalgi ja võis oodata küllaltki võimalustevaeset vastasseisu.

Teisipäeval Sillamäe vastu teravusest puudust tundnud Kalju ei tahtnud Tartus aga midagi hilja peale jätta ja suutis esimesel veerandtunnil luua mitu poolvõimalust, millest üks päädis ka väravaga: nagu tänavusel hooajal kombeks saanud, oli tegemist Andrei Sidorenkovi nurgalöögiga, mille Maximiliano Ugge viiekasti joonelt võrku lükkas.

Tammeka näitas tänavusest hooajast tuttavat südikat minekut ja avapoolaja lõpus suudeti minuteid mängu ka domineerida, kuid puudu jäi realiseerimisest - Vitali Teleš pidi tõsiselt sekkuma vaid Rasmus Tautsi ürituse peale, mis alla nurka veeremiseks samuti liiga nõrgaks jäi.

Suurema osa teisest poolajast veetis Teleš Kalju väravas juba venitades ja Kalju duubeldas 71. minutil Sidorenkovi nurgalöögi järel edu: Tammeka mehed ei suutnud palli karistusalast puhastada ja Karl Mööl kindlustas Kalju võidu, mis tähendab, et liidriks jäädakse kindlasti ka vooru lõppedes.

Üleminutitel lisas Ats Purje kolmanda.

Mängu parim - Maximiliano Ugge

Kalju kaitseliin suutis mängu kontrolli all hoida ja Tammeka üritused likvideeriti juba eos. Ugge sai enda nimele ka esimese värava, mis ei olnud küll üleliia ilus, kuid väga oluline.

Tartu JK Tammeka - Nõmme Kalju FC 0:3 (0:1)