Kalju U-21 ja Maardu leppisid viiki (statistika!) (0)

Esiliiga augusti parimad Zaur Tšilingarašvili ja Peeter Klein. Foto: EJL

Nõmme Kalju FC U-21 tegi Maardu Linnameeskonnaga Esiliiga 30. voorus koduväljakul 1:1 viigi. Väljakuperemeeste poolelt oli täpne Peeter Klein, külaliste poolelt sai jala valgeks omakorda Šahrijar Abdullajev.

Energilisemalt alustanud Kalju tegi vastased tähelepanelikuks juba avaminutitel, kui Robert Kirsi läbisööt veidi pikaks läks ning külaliste puurivaht Ilja Kassjantšukil sekkuda tuli, jõudes veidi enne Randy Padarit mänguvahendini. Polnud kümmet minutitki möödunud, kui kaljukad kohtumist juhtima asusid. Keskväljal hakiti küll kodumeeskonna mängijat korralikult, kuid sellest hoolimata suudeti sealt madal pass edasi anda Kleinile, kes kaitsjaid edestades realiseeris kindlalt rünnaku - 1:0!

Võrdne andmine jätkus mõlemapoolsete üritustega, kuniks 22. minutil järgnes külaliste senine ohtlikuim moment. Nikita Brõlin tõstis palli õigeaegselt vastaste kaitseliini taha Vitali Gussevile, kes omade kahjuks kindlast kohast üle virutas. Teisel pool väljakut olid veel ohtlikud momendid taas Kleinil ja teravusega vastaste leeris probleeme tekitanud Vlasi Sinjavskil, ent Kassjantšukki teistkordselt üle ei suudetud mängida.

31. minutil oli õnnetu kokkupõrge võõrustajate kaitsja Kermo Pihelgase ja külaliste poolkaitsja Jevgeni Gurtšioglujantsi vahel, mille järel Maardu mängija lühikeseks ajaks teadvuseta oli, kuid siiski õnneks kontaktseks muutus. Kohale kutsuti kiirabi, kes toimetas viga saanud mängija haiglasse. Kõik toimus väga operatiivselt, sest pärast kokkupõrget oli möödunud vaid 15 minutit, mille järel kannatanu juba kiirabiautos oli ning mänguga jätkati.

Poolaja lõpuminutitel pani Maardu ühel hetkel kahuri korralikult tööle, kuid väravalukku siiski avada ei suudetud. Esiteks suudeti Gussevi löök blokeerida, mille järel tuli teine löök kohe otsa, kuid seekord pareeriti jalgadega ohtlik sooritus. Lisaks lühikese aja jooksul kahel korral lati alla teele pandud löögid, kuid Henri Perk oli oma ülesannete kõrgusel ning ei lasknud end üllatada.

Kohe pausilt naastes võtsid võõrustajad kaardivääriliselt külaliste kiirrünnaku maha, sikutades keskväljal Brõlinit kahe käega. Sealt mängiti pall lahti, Gussev toimetas kera otsajoone juurde Brõlinile, kes omakorda nägi vabal positsioonil olnud Abdullajevit, kelle suunas palli teele pani. Poolkaitsja lõi peaga palli väravavahile püüdmatult raamide vahele ning nõnda oli mänguseis viigis.

52. minutil lõi Gussev korneri järel mänguvahendi peaga posti. Pall põrkus sealt Maardu mängijale, kuid too kukkus hetk hiljem pikali ja Kalju pallivõlurid said sealt juba ise jaole. Külalised jätkasid domineerimist ning taas näitas kvaliteeti Brõlin, leides läbisööduga omade kapteni Maksim Krivošeini, kes heast kohast mööda kõmmutas.

Kaljul oli selgelt raskusi oma mängu käima saamisega. Kui avapoolajal tekitati kamaluga teravusi ning läbi selle teeniti mitmeid nurgalööke, jäi teisel poolajal selgelt millestki puudu. Lisaks läksid söödud pahatihti pikaks või üldse täiesti ebamääraselt, mille tõttu oli Maardul kerge jälle ehitama hakata. 79. minutil pääses Gussev läbi, kes leidis täpse sööduga Abdullajevi, kel jäi üle vaid pall esimese puutega tühja suunata, kuid realiseerimine jättis külalistel soovida ning seetõttu püsis mänguseis muutumatuna.

Kalju küll üritas viimasel veerandtunnil selgelt rohkem, kui nad esimese pooltunniga olid üritanud ja veel viimase võimalusena oli teisel lisaminutil karistuslöök kasutada, kuid sealt teele pandud pall läks pikaks ning peagi kostunud lõpuvile ei tekitanud kummaski meeskonnas suuri emotsioone.

Kalju jätkab endiselt 8. kohal, edestades nüüd Vändra Vaprust ühe ja Kohtla-Järvet kahe punktiga. Maardugi püsib samal positsioonil kus varemgi, nimelt viiendal kohal, kuid nende jaoks positiivse poole pealt ei suutnud kumbki lähikonkurentidest, Tallinna Kalev ega Tartu Santos, punktilisa teenida, seega iseseisvate klubide arvestuses suurendati oma eduseisu pisut. Kalevit edestatakse seitsme ja Santost kaheksa punktiga. Kalju kohtub uues voorus juba neljapäeval võõrsil Levadia U-21-ga, samas kui Maardu võõrustab pühapäeval Infoneti duubelmeeskonda.

18. septembril kell 13.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC U21 - Maardu Linnameeskond  1:1 (1:0)
9. Peeter Klein - 47. Šahrijar Abdullajev

Hoiatused: 45+9. Peeter Klein, 46. Kristofer Kartau, 84. Robert Kirss - 63. Deniss Kovtun
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.

Vead                16:14

Kalju U21: Henri Perk, Daaniel Maanas, Kristen Viikmäe, Kermo Pihelgas, Marcus Suurväli, Arthur Vladõtšenko, Robert Kirss, Peeter Klein (46. Andre Järva), Vlasi Sinjavski (62. Anti Karumaa), Randy Padar, Kristofer Kartau.
Varus: Märten Kuusk, Anti Karumaa, Andre Järva.

Maardu: Ilja Kassjantšuk, Andrei Katsimon, Deniss Kovtun, Andrei Russak, Aleksei Zelentsov, Ilja Zelentsov, Jevgeni Gurtšioglujants (44. Vadim Aksjonov), Maksim Krivošein (80. Vladislav Sokolov), Nikita Brõlin, Šahrijar Abdullajev, Vitali Gussev.
Varus: Vladislav Sokolov, Vadim Aksjonov, Artjom Jakovlev.