Kalju U21 võttis Maardus veenva võidu (1)

Peeter Klein (mustas) on heas väravahoos. Foto: Jana Pipar

Nõmme Kalju U21 näitas taas head minekut, kui kolmandat vooru järjest suudeti võiduga tabelisse kolm punkti teenida. Eile peetud kohtumises teeniti Esiliiga 25. voorus võõrsil kindel 4:0 võit Maardu Linnameeskonna üle. Kahel korral oli täpne Märten Kuusk ning ühe lisasid Vlasi Sinjavski ning Peeter Klein. Viimase nelja vooruga suisa kuus väravat löönud Klein oli täpne sealjuures penaltipunktilt.

Võrdsele algusele vaatamata tundusid nõmmekate algatused vähe loogilisemad ja pisut konkreetsemad, kui seda olid võõrustajate omad. Vähem kui kahekümne minuti möödudes teenis Kalju korneri, mille järel Kuusk peaga palli väravasse lõi. Peagi sai külaliste kapten ka teisel pool väljakut edukalt tegutseda. Vitali Gussev oli möödumas ühest kaitsjast, kui Kuusk kiiresti reageeris ja ründaja nina alt palli minema lõi. 24. minutil jäi Maardu puurivaht Artjom Jakovlev palli jahtides veidi hiljaks ning kukutas Kleini otsajoone juures selja tagant tulles. Vile kõlas ning vastav karistus oli tõsiasi. Klein ise asus penaltipunktile, kus kindla sooritusega meeskonna eduseisu suurendas.

Pooltunni möödumise järel sai Vadim Aksjonov lähisöödu järel löögile, kuid kaitsja suutis palli teekonna enne väravasse minemist peatada. Mitmed küll nõudsid, et pall oli täielikult väravajoone ületanud, kuid väravat siiski ei fikseeritud ning Kalju pääses ohtlikult kontrasse, kus Jakovleviga silmitsi pääsedes napilt üle löödi. Kalju oli oma võimalused kenasti ära kasutanud ning sellises seisus oli hea pausile minna.

Teise kolmveerandtunni algusperioodil sai Maardu vahepeal korraliku pressi peale ning külalistel kauaks midagi ehitada ei lastud, kuid sellegipoolest jäi millestki puudu, sest väravalukku ei suudetud kuidagi lahti muukida. Maardul tekkis ajapikku frustratsioon ning olukorda ei leevendanud kohtunike teatud otsused, millega mitmel juhul üldse rahul poldud ning millest end käima tõmmati. 69. minutil tõrjus Jakovlev Sinjavski karistuslöögist palli enda ette, mille järel oli Kuusk esimesena jaol ning otsustas mängu sisuliselt ära - 3:0!

Head momendid olid Gussevil ja taaskord külvas vastaste leeris pahandust Nikita Brõlin, kuid seekord ei olnud tegemist just kõige parema päevaga ning 84. minutil pandi kohalike värav sahisema neljandat korda. Sinjavski sai väljaspool kasti vabalt pealelöögile ning kuigi Jakovlev oli valvel, ei pannud ta piisavalt tugevalt pallile käsi vahele, mille järel mänguvahend lihtsalt väravasse veeres. Mäng veeretati rahulikult võidusadamasse ning veenva võiduga olid külalised tabelisse juurde saanud väärtuslikud punktid.

Kalju jätkab 8. kohal, kuid tänu võidule suurendati eduseisu lähima konkurendi Kohtla-Järvega nüüdsest kolmele punktile. Maardu omakorda langes viiendaks, lastes Levadia duubelmeeskonna endast ette. Järgmises voorus võõrustab Kalju tabeli viimast Vändra Vaprust ning Maardu sõidab külla Kohtla-Järvele.

Maardu Linnameeskond - Nõmme Kalju FC U21 0:4 (0:2)
19., 68. Märten Kuusk, 24. pen. Peeter Klein, 84. Vlasi Sinjavski

Hoiatused: 30. Nikita Brõlin, 87. Deniss Kovtun - 34. Vlasi Sinjavski
Pealtvaatajaid: 75
Mänguolud: +23, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak heas seisukorras.

Vead                10:8

Maardu: Artjom Jakovlev, Anton Aristov, Rain Aasmäe, Deniss Kovtun, Klimenti Boldõrev, Jevgeni Gurtšioglujants, Ilja Zelentsov, Vadim Aksjonov (46. Andrei Russak), Nikita Brõlin, Daniil Lebedev (69. Maksim Krivošein), Vitali Gussev.
Varus: Ilja Kassjantšuk, Maksim Krivošein, Vladislav Sokolov, Aleksei Zelentsov, Andrei Russak, Sergei Zabelo, Šahrijar Abdullajev.

Kalju U21: Henri Perk, Märten Kuusk, Sören Kaldma, Peeter Klein, Marcus Suurväli, Andre Järva, Vlasi Sinjavski, Robert Kirss, Kermo Pihelgas (46. Kristofer Kartau), Arthur Vladõtšenko, Kristen Viikmäe.
Varus: Henrik Kummer, Devid Press, Kristofer Kartau.