Kiiper Neemelo tõrjus Kalju poolfinaali! (2)

Tarmo Neemelo lõi värava ning hiljem tõrjus sõna otses mõttes Kalju võidule. Foto: Gertrud Alatare

Eesti karikavõistluste veerandfinaalis lõi Tarmo Neemelo Jõhvi Lokomotivile värava ning tõrjus hiljem Nõmme Kalju 5:3 võidu ja edasipääsuni poolfinaali.

Kalju võõrustas Hiiu staadionil 101 pealtvaataja ees veeradfinaalis II liigas mängivat Jõhvi Lokomotivi ning tegi väga kindla alguse. Tarmo Neemelo viis Kalju juba kolmandal minutil juhtima ning muutis näiliselt Kalju elu lihtsaks. Poolaeg võideti Artjom Dmitrijevi ja Andre Järva väravatest juba 3:0.

Ent teisel poolajal muutus kõik. Järsku läks väravatesajuks - kord Lokomotiv, kord Kalju ning ühtäkki oligi seis 5:2. Kuid siis teenis Kalju väravavaht Siim-Sten Palm 73. minutil punase kaardi. Kuna nõmmekad olid kolm minutit varem oma viimase vahetuse ära teinud, asus väravasuule avavärava autor Tarmo Neemelo. Jõhvi realiseeris penalti ning vähendas vahe kaheväravaliseks.

Jõhvi sai ootamatult võimaluse mängu tagasi tulla, ent Neemelo paistis mitmel juhul väravasuul hea tööga silma ning tegi mitmeid tõrjeid, tänu millele Kalju ikkagi 5:3 võiduga poolfinaali kulges.

Teises kolmapäevases veerandfinaalis alistas Tallinna FC Flora II samuti 5:3 Tallinna Ülikooli. Poolfinaalide paaride loosimine toimub homme keskpäeval.

Protokollid (EJL-i kodulehelt):

29. aprillil 18.45, Hiiu kunstmurustaadion - Pidu 11, Tallinn

Nõmme Kalju FC - Jõhvi Lokomotiv 5:3 (3:0)
3. Tarmo Neemelo, 17., 56. Artjom Dmitrijev, 31. Andre Järva, 68. Erik Listmann - 48., 74. Dmitri Smirnov, 64. Nikita Volkov

Hoiatused: 82. Andre Järva - 84. Deniss Kulikov
Eemaldamine: 73. Siim-Sten Palm
Mänguolud: +5, pilves tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras. Kalju vv oli alates 74. minutist Tarmo Neemelo.
Lisakohtunikud: Grigori Ošomkov, Joonas Jaanovits

Kalju: Siim-Sten Palm, Karl Mööl, Alo Bärengrub (46. Peeter Klein), Jorge Manuel Ferreira Rodrigues, Nicolas Jacques Andrè Galpin, Eino Puri, Artjom Dmitrijev (70. Allan-Axel Kimbaloula), Sören Kaldma (63. Erik Listmann), Andre Järva, Erkki Junolainen, Tarmo Neemelo
Varus: Vitali Teleš, Erik Listmann, Ats Purje, Peeter Klein, Hidetoshi Wakui, Joel Lindpere, Allan-Axel Kimbaloula

Jõhvi: Aleksei Matrossov, Maksim Bazjukin, Oleg Bogdanov, Nikolay Khvalov, Deniss Kulikov, Sergei Popov, Aleksei Prištšepov, Dmitri Smirnov, Mihhail Tsarjov, Nikita Volkov, German-Guri Lvov
Varus: -

29.04.2015 19:00, Sportland Arena - Asula 4c, Tallinn

FCF Tallinna Ülikool - Tallinna FC Flora II 3:5 (1:4)
45. Aivar Anniste, 60. Martin Taska, 73. Martin Klasen - 22. Martin Taska (OV), 33., 90+3. Juhan-Jograf Siim, 41. Algis Roog, 45+1. Herol Riiberg

Hoiatused: 88. Mait Anton - 60. Herol Riiberg, 64. Jan Kokla, 69. Aivar Anniste
Mänguolud: +5, pilves tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
: 20
Peakohtunik
: Tomi Rahula
: Rando Kesküla, Heigo Paglant
Neljas kohtunik: Sten Klaasen
Lisakohtunikud: Ainar Kuusk, Jagran Jakobson

Tallinna Ülikool: Madis Rajando, Antti Arst, Aivar Anniste, Martin Taska, Roman Minlibajev, Mait Anton, Rainer Põld (46. Robert Veskimäe), Rauno Nõmmiko, Rasmus Munskind, Martin Klasen (90. Even Laanemaa), Sander Lepik
Varus: Pelle Päivil, Martti Pent, Robert Veskimäe, Mark Kolosov, Even Laanemaa, Andrias Niklus

Flora II: Mihhail Kolesnikov, Hans Joosep Tammerik, Sten Sinisalu, Sander Lootus, Janar Adler, Jan Kokla, Tõnu Paavo, Herol Riiberg, Samuel Vard (87. Maikel Astur), Algis Roog (64. Randis Rande), Juhan Jograf Siim
Varus: Enri Nurmik, Randin Rande, Eric Pärn, Maikel Astur, Romet Ridamäe, Silver Grauberg, Mark-Sandor Kolts

Fotograaf: GERTRUD ALATARE