Kiire värav ja suurepärane karistuslöök murdsid Eesti (hinda mängijaid!) (8)

Eesti koondise kapteni Ragnar Klavani jaoks on tulemus tõesti pettumust valmistav. Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvuskoondis pidi Martin Reimi teises kohtumises peatreenerina tunnistama 2018. aasta MM-valiksarja mängus Kreeka koondise 0:2 paremust.

Hullemat mängu algust Eesti koondise poolt vaadatuna oli raske ette kujutada. Külalised said kahe esimese minuti jooksul kaks järjestikust nurgalööki, paraku oli teine see, mis võrku suudeti toimetada. Kreeklaste paremkaitsja Vasilis Torosidis kerkis kõige kõrgemale ja lõi peaga palli Mihkel Aksalule püüdmatult alla nurka.

Kreeklased jätkasid teravalt. Mõned minutid hiljem pääses vastaste vasakäär Nikos Karelis meie Taijo Teniste eest putku ja sooritas ka löögi, kuid see lendas selgelt väravast mööda.

Eesti ei pidanud kaua oma esimest võimalust ootama. Üheksandal minutil leidis Konstantin Vassiljev suurepärase tsenderdusega üles täna tipuründes alustanud Sergei Zenjovi. Välejalg pääses peaga löögile, kuid napimast-napimalt tagumisest nurgast lendas pall mööda.

Avapoolaja keskel pidi Eesti tegema sunnitud vahetuse. Panagiotis Tachtsidis tõmbas meie paremkaitsja Taijo Teniste väga valusalt maha, aga seekord suutis Teniste mängu jätkata. Viis minutit hiljem oli Teniste taas aktsioonis, kuid siis vigastati ta vastaste poolt nii õnnetult ära, et ei saanudki enam mängu jätkata. Ungarlasest peakohtunik Istvan Vad tolles olukorras viga ei määranud. Publikule see loomulikult meeltmööda ei olnud ja hõigati koos: "F*ck you referee!"

Vassiljev kostitas oma suurepäraste söötudega kaaslasi. Korra leidis karistusalast hästi üles sinna tormanud Pavel Marini, kes võttis palli vasakule jalale ja virutas peale. Löök läks selgelt üle jala. Eestlaste avapoolaja ainus pealelöök raamidesse sündis 40. minutil, kui Ken Kallaste tsenderdusele suutis taaskord pea vahele panna Zenjov. Puhkepausile mindi kreeklaste üheväravalises paremuses.

Teise poolaja algus oli mõlemalt poolelt küllaltki ettevaatlik. Esimene tõsisem olukord tekkis Kreeka värava juures, kui Zenjov pääses kaitsjaga võidu jooksma. Tormaja läks mõned meetrid enne karistusala löögile, kuid pall maandus täpselt Kreeka väravavahi Orestis Karnezise käte vahel.

Mängu otsustav hetk toimus pärast tunniajalist lahingut, kui meie lõhkuv keskväljapallur Aleksandr Dmitrijev umbes 20 meetri kaugusel Aksalu valvatavast väravast rumala vea tegi. Palli taha asus Kostas Stafylidis. Oivaline vasaku jala löök maandus taas eestlaste väravas - 0:2.

Eestlastel oli 67. minutil suurepärane võimalus üks värav tagasi lüüa, kui Siim Lutsu asemele mängu tulnud Ats Purje viiekastis täiesti vabalt peaga löögile pääses. Taas oli vastas väravavaht Karnezis ja tõrjus Purje löögi.

Ragises selles kohtumises ka eestlaste väravapost. Kümme minutit enne normaalaja lõppu virutas umbes 20 meetrilt peale kreeklaste poolkaitsja Petros Mantalos. Aksalul ei olnud võimalustki tõrje jaoks, aga seekord päästis Eesti koondist post.

Kohtumise lõpufaasis leiti paaril korral üles ka Vassiljev, kes oma paremat jalga testida sai. Ühel juhul väravavaht tõrjus ja teisel puhul lendas Kostja löök napilt üle värava. 0:2 kaotusseisus ei jätnud eestlased üritamast, kuid täna jäid väravad löömata. Eesti null, Kreeka kaks.