Kiirete ja teravate ründajatega Levadia U-21 sihib liigavõitu (0)

Levadia U-21 peatreener Vladimir Vassiljev. Foto: Jana Pipar / EJL

Mullu Esiliigas viiendana lõpetanud Tallinna FC Levadia U-21 meeskonna peamine eesmärk on küll esindusele mängijaid toota, kuid 29-aastane ambitsioonikas treener Vladimir Vassiljev loodab ka liigavõidu saavutada.

Levadia U-21 alustas treeningutega juba detsembri keskel, mil harjutati kolm-neli korda nädalas Maarjamäel. Jaanuarist alates on nädalas viiel päeval Lilleküla jalgpallihallis trenni tehtud. Lisaks on viimase kuu jooksul nädalavahetuseti peetud ka  treeningmänge.

"Meil toimusid kõik trennid hallis sees, kus tingimused olid pea perfektsed. Ei saa kehvade ilmade taha pugeda. Nüüd täna (kolmapäeval - toim.) oligi esimene päev, kui läksime õue ja kohe oli näha, et lumi muudab kvaliteeti," rääkis Vassiljev Soccernet.ee-le.

Koosseisu moodustamine polnud lihtne

REKLAAM

Tänaseks ei ole Levadia U-21 koosseis veel päriselt paigas ning uue nädala alguses võib tulla veel muudatusi. Seni paika saadud nimekiri ei moodustunud aga kõige kergemalt. "Komplekteerimine oli raske. Parimad poisid läksid ülesse ja alt juurde eriti tugevdusi ei tulnud. Pidin vaeva nägema sellega. Aga nüüd lõpuks saame Tartust vist natuke täiendust ja viimane mäng Flora vastu näitas, et liigume õiges suunas," lausus peatreener.

Üles tuli neli 2001. aastal sündinud U-17 vanuseklassi noormängijat Artur Holodov, Karl-Hendrik Freiberg, Georg-Eric Kurus ja Herman Õunas, kellele klubi taotleb Esiliigas mängimiseks EJL-ilt eriluba. 

William Opoku Asiedu aitab uuel hooajal ka Levadia U-21 võistkonda. Foto: Jana Pipar / EJL

Tartu Merkuurist tuli täienduseks Devid Lehter ja  ilmselt ka Valeri Šabanov. Kuna esindusmeeskonda saab registreerida vaid neli välismaalast, on nimekirjas ka Inglismaa klubile Middlesbrough'le kuuluv poolkaitsja William Opoku Asiedu. "William on üks nendest, kes hakkab meid aitama hooaja jooksul," rõõmustas juhendaja.

Lahkunud on võistkonnast mullused põhitegijad Rasmus Kurušev ja Marten Niilop, kes läksid tagasi oma kasvatajaklubisse Nõmme Unitedisse. Esindusega treenivad praegu Martin Käos ja Alex Roosalu, kes on ka Taliturniiril esimese võistkonna eest mänginud. Suvel on tõenäoliselt kahe viimasega liitumas veel mängijaid.

"Kindlasti on meil plaanis see, et [Markus] Vaherna, [Markus] Lokk, [Marko] Lipp ja võib-olla isegi Robert Lepik suvel ülespoole liigutada. Hakkavad seal trennis käima ja kui end hästi näitavad, siis ka mängima. Ei ütle, et nad kohe põhikoosseisus oleksid, aga arvatavasti mingit mänguaega saavad. Liigume sinna suunas, et juba peaaegu kuus inimest duublist saab suveks esindusse."

Maardust liitus Gurtšioglujants

Lisaks noorematele meestel pääseb võistkonna koosseisu ka 30-aastane Jevgeni Gurtšioglujants. Viimati Maardus, kuid eelnevalt Infonetis mänginud poolkaitsjast sai Vassiljevi mängiv abitreener. "Arvan, et noortele on vaja kogemust kõrvale. Tema on see inimene, kes abitreenerina näeb seda mängu platsi pealt ja saab juhendada noori ja anda oma kogemust edasi. Ta on umbes viie-kuue-kordne Esiliiga võitja ja tema kogemus on meile platsil väga oluline. Eelmine hooaeg näitas, et kui mängime ainult noortega, siis kogemust jääb natuke puudu ja ikka tahaks sinna esikolmikusse saada. Arvan, et Jevgeni Gurtšioglujantsi kasutamine tuleb kasuks kõigile," selgitas peatreener. Gurtšioglujants on tegelikult ise Levadia kasvandik ja Vassiljeviga varem koos klubis mänginud. Vassiljev registreerib ka end tänavu ära, et isegi vajadusel meeskonda aidata.

Endine Infoneti ja Maardu mees Gurtšioglujants on nüüd tagasi oma kasvatajaklubis, kus toimetab mängiva abitreenerina. Foto: Jana Pipar

Eelmise hooaja keskel Argo Arbeiteri Florasse lahkumise järel Levadia U-21 tüüri üle võtnud Vassiljev rääkis, et tänavuseks hooajaks muudeti veidi mänguplaani.

"On mõned nüansid, mida hakkasime harjutama ja need olid noortele täitsa uudsed asjad. Ehk siis esimene treeningmäng Elva vastu 1:1, siis kaotasime 0:1 Kalevile, aga samm-sammult läks see mäng paremaks, poisid hakkasid aru saama, mis me nõuame neilt ja see viimane mäng Flora vastu oli väga sümpaatne. Pole ammu näinud nii palju tahtmist ja nii loogilisi käike noortelt. Ehk arvan, et liigume õiges suunas ja praegu on meeskonnas just hea vaim ja kõik soovivad sammu edasi teha.

Lisasime selliseid otsekäike ülespoole. Kiigutame vähem palli ja tahame rünnaku kiiremini lõpuni viia. Kui eelmisel hooajal rohkem valdasime palli ja üritasime sellega vastast balansist välja viia, siis sel hooajal mängime natuke sirgjoonelisemalt, aga arvan, et efektiivsemalt," avaldas Vassiljev.

Kuna ta on esinduse juures abitreeneriks, arutab mängustiili küsimusi pidevalt ka Levadia peatreeneri Igor Prinsiga. Eesmärgiga, et sammu kõrgemale tegevatel noortel uuel tasemel liiga palju üllatusi ei tuleks. "Ta küll mängib kahe toetava keskpoolkaitsjaga, mina mängin ühega. Aga see mängustiil on suhteliselt sarnane. Prins tahaks ikkagi rohkem diagonaalides mängida, aga me üritame läbi keskvälja leida neid selja taha liikumisi. Aga suhteliselt sarnane [on mäng ikkagi]."

Eesmärk on võita kuld

Hooaja eel on võistkonnal väga palju muresid vigastustega. Noortekoondisega Venemaal Granatkini memoriaalil käinud Lokk, Lipp ja Vaherna on siiani tervisega kimpus, kuigi neist esimene oli juba vahepeal terve. Lisaks on mitmeid viirushaigustega eemalolijaid ehk trennides on tavaliselt olnud vaid 12 meest. Homme minnake Kalju duublile vastu tõenäoliselt 14 mängijaga.

Markus Lokk on Granatkini järel kahel korral vigastustega kimpus olnud. Foto: Brit Maria Tael

Avavooru jätavad vahele hüppeliigesetrauma käes vaevlev Vaherna ja põlve vigastanud Raido Kannel. "Kindlasti leiame optimaalse koosseisu, aga see ei ole kindlasti see põhituumik," poetas Vassiljev.

Kui mehed terveks saavad, loodetakse tegusid teha. "Püstitasime väga kõrged eesmärgid: tahame võita Esiliiga ja alla kolmandat kohta ei tahaks langeda," ütles treener, et klubi juhtkonnalt tegelikult nii suurt survet ei ole. "Nojah, üks põhimõte on see, et me arendame noori – see on kõige tähtsam sõnum ülevalt meie juhtkonnast. Et peame leidma sellised mängijad, kes saavad hooaja või kahe pärast tugevdada esindust.

Kuid ma olen kogu aeg jalgpalli mänginud ja olen hästi ambitsioonikas. Ma ei oska kaotada ja tahan kogu aeg võita ja seepärast tahan oma noortelt ka seda, et neil oleks see võitjate mentaliteet. Et nad suudaks lõpuni viia meie ülesanded ja võita iga mängu. Kindlasti see ei ole number üks rõhk – iga mäng võita. Pigem on meie jaoks stabiilsust vaja. Et nad mängiksid mängust mängu stabiilselt. See on minu arust noortel kõige suurem probleem. Kuid üritame top kolme saada kindlasti," lausus ta.

Liidrirolli kandmist ootab Vassiljev eelkõige koondise poistelt: "Neil on juba nii palju kogemust nii koondise kui ka Esiliiga tasemel, et nad peavad juhtima seda tiimi." Esiletõusu ootab ta äärekaitsjatelt: paremkaitsjalt Kaspar Kubberilt, kes mullu väga palju mänguaega ei saanud ja Venemaalt tulnud vasakkaitsjalt Daniil Ševjakovilt.

Tugevuseks rünnak

Levadia duubli tugevuseks peab peatreener oma edurivi: "Arvan, et kõige tugevam külg on meil ründeliin. Seal on noorust, teravust ja kiirust. Ehk siis proovime keskenduda rohkem sellele. Kaitses ei mängi noorus nii olulist rolli, pigem on seal just vaja kogemust. Aga ründeliinis jääb just noorus silma: need on hästi andekad ja kiired poisid. Arvan, et see on meie trump."

Kõige kehvemas seisus on tema arvates hetkel nende keskväli ehk ollakse sama probleemi ees, mis vaevab esindust. Puudub lihtsalt vajalikul tasemel kogemusi. "Kui Jevgeni Gurtšioglujants hakkab mängima hooajal, siis see on kaetud, kuigi talle ei saa ka kogu aeg loota. Anname noortele ikkagi võimalusi arenemiseks. Ehk keskvälja probleem on olemas, aga arvan, et hooaja jooksul suudame seda parandada."

Hooaja eel peab Vassiljev Levadia U-21 suurimateks konkurentideks Maardut, Tallinna Kalevit ja igipõlist rivaali Flora U-21 võistkonda. "Arvan, et Esiliiga läheb iga aastaga ühtlasemaks. Kindlaid autsaidereid pole, kõik oskavad võidelda. Eelmine hooaeg näitas, et isegi need väiksemad klubid. Neil mängivad natuke vanemad mängijad, kel on rohkem kogemust ja sellega nad saavad ära teha noortele. Aga kui noortel on hea päev ja palju tahtmist, siis ei näe takistust, et saame esikolmikusse," mõtiskles loots.

Ta usub, et just Maardu ja Kalev heitlevad Premium liiga pääsu peale. "Ausalt öeldes ei ole ma Rakveret sel aastal veel näinud, kuidas nad mängivad, aga olen näinud Maardut ja Kalevit – väga sümpaatselt mängisid. Neil on olemas kõik selleks, et võita ja tõusta üles. Võib-olla mitte esimese kohaga, aga kolmandalt või neljandalt. Või vaatab, mitmendalt - hooaeg näitab."

Tallinna FC Levadia U-21
Peatreener: Vladimir Vassiljev
Abitreener: Jevgeni Gurtšioglujants
Kapten: ilmselt Alex Roosalu ja tema puudumisel Marko Lipp
Eelarve: 650 000 eurot (kogu klubi ehk esindus, duubel ja naiskond, jalgpallikoolil eraldi eelarve)
Koduväljakud: Maarjamäe staadion, Maarjamäe kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Duubelvõistkond: Tallinna FC Levadia III (II liiga põhi/ida)
Koduleht: fclevadia.ee
Esimene mäng: 5. märtsil kell 13 vs. Maardu Linnameeskond (Maardu kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee  telemäng: 30. märtsil kell 19 vs. FC Kuressaare (Kuressaare kunstmurustaadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Vladislav Tsvetkov, Maksim Valujev.
Kaitsjad: Jesper Juha, Kaspar Kubber, Martin Käos*, Marko Lipp, Harles Läst, Sergei Paništšev, Daniil Ševjakov (RUS), Moorits Veering, Raido Kannel.
Poolkaitsjad: William Opoku Asiedu (GHA), Mark Edur, Karl-Hendrik Freiberg, Artur Holodov, Jevgeni Gurtšioglujants, Svjatoslav Jakovlev*, Creiton Kojalo, Cristofer Kuusma*, Kaspar Mutso*, Alex Roosalu*.
Ründajad: Georg-Eric Kurus, Robert Lepik, Markus Lokk, Markus Vaherna, Vladimir Vassiljev, Herman Õunas.

Tärniga tähistatud mängijad registreeritakse esindusmeeskonda, kuid saavad ilmselt olulise mänguaja Esiliigas. Nimekiri võib veel oluliselt muutuda.

Hooajaeelsed mängud:

29.01. FC Elva (EL) - Tallinna FC Levadia U-21 1:1 (Preiman)
04.02. Tallinna FC Levadia U-21 - JK Tallinna Kalev (EL) 0:1
11.02. FCI Tallinn U-21  (EL) - Tallinna FC Levadia U-21 1:3 (Käos 2, Lehter)
18.02. Tallinna FC Levadia U-21 - Tallinna FC Flora U-21 4:2 (Ševjakov, Asiedu, Lepik, Lehter)
25.02. kell 20.15 Tallinna FC Levadia U-21 - Nõmme Kalju FC U-21

Võitviikkaotus.
EL- Esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK