Kindlat jalga näidanud Levadia sai revanši ja hoiab oma lootuseid elus, Tulevik üleminekumängudel (vaata galeriid!) (0)

Premium liiga 34. voorus sai Tallinna Levadia kodusel Kadrioru staadioni Viljandi Tulevikult suvise kaotuse eest 6:0 skooriga revanši ja püsib seega kaks vooru enne hooaja lõppu endiselt tiitlimängus sees. Tulevikul tuleb hooaja järel pidada üleminekumänge.

Levadia alustas meeletu survega ning avaväravat ei tulnud ka kaua oodata. Suurte koosseisuprobleemidega Tulevik oli raskustes ja kümne minuti täitumise järel virutas Kaspar Mutso nurgalöögijärgses olukorras palli 20 meetri pealt paremasse nurka. Seejuures eelnevalt oli ta ise posti lajatanud ning Viljandi kiiper Karl-Romet Nõmm sai kirja ka kaks supertõrjet, hoides Rimo Hundi ja Pavel Marini kuival.

18. minutil lõi Levadia 2:0, kui Gando Biala suunas peaga võrku Josip Krznarici nurgalöögist antud tsenderduse. Järgnes Levadia ülekaal, kuid mängu üldine tempo veidi rauges. Tuleviku avapoolaja ainsaks jäänud löögi tegi Roger Teor, kelle sooritus lendas üle lati.

Poolajapausil võttis Igor Prins Hundi ja Mark Oliver Roosnupu välja ning nende asemel platsile tulnud Nikita Andrejev ja Joao Morelli kallutasid kiirelt mängu lõplikult Levadiale. 58. minutil lõi Morelli enda väljakupoolelt (!) tõelise iluvärava Nõmme kaitstavasse võrku. Kolm minutit hiljem andis Morelli söödu Jevgeni Kobzarile, kes palli värava tagumisse nurka keerutas. 66. minutil lõi Andrejev Krznarici nurgalöögist juba 5:0.

Sellega Levadia ründekomando aga ei piirdunud. 75. minutil sahistas peaga võrku samuti vahetusest sekkunud Tarmo Kink, kui suunas raamide vahele Igor Dudarevi paremalt antud tsenderduse. 6:0 seisuga mäng ka lõppes.

Võit hoiab Levadiat 82 punktiga teisel kohal, püsides endiselt tiitlimängus sees. Kaks vooru enne hooaja lõppu jäädakse Florast maha nelja silmaga. Tuleviku jaoks sai kaotusega tõsiasjaks fakt, et novembris tuleb mängida üleminekumänge. Viimase kahe vooruga pole neil enam võimalik üheksandalt kohalt tõusta.

Mängu parim - Joao Morelli

Kui lööd oma poolelt värava, siis see väärib tunnustust. Sekkus poolajal vahetusest väga aktiivselt ja tõmbas Levadia rünnakud korralikult käima. Oli ise resultatiivne ja aitas teistel olla. Imeline lõpp vigastuspausile.

Tallinna FC Levadia - Viljandi JK Tulevik  6:0 (2:0)
11. Kaspar Mutso, 18. Gando Biala, 58. Joao Morelli, 61. Jevgeni Kobzar, 66. Nikita Andrejev, 75. Tarmo Kink

Väravasöödud: 11., 58. x, 18., 66. Josip Krznaric, 61. Joao Morelli, 75. Igor Dudarev