Kolm aastat vaid võite noppinud Pärnu karistas Flora eksimused ära (1)

Pärnu JK, kes pole naiste meistriliigas rohkem kui kolm aastat ainsatki punkti kaotanud (viimati lepiti viigiga 27. juulil 2013), alistas 12. voorus oma lähima jälitaja Tallinna Flora võõrsil 2:0.

Flora mängis viiese kaitseliiniga, kuid lasi esimese värava sisse juba kolmandal minutil. Vasakkaitses tegutsenud Miina Kallas eksis ja puurivaht Getriin Strigin oli väravast väljas ning Merily Toomil polnud raske palli oma endise koduklubi võrku lükata - kohtumise esimese pealelöögiga 0:1.

Teisele väravale eelnes samuti floralannade suur eksimus - Liis Lepik ja Ragne Hindrimäe segasid teineteist ega suutnud palli korralikult puhtaks lüüa ning Anastassia Morkovkina karistas selle umbes 20 meetrilt ära.

Avapoolajal oli skoori kasvatamisele väga lähedal Margarita Matjuhhova, kes pääses kaks korda karistusalast peaga löögile. Esimese löögi tõrjus hiilgavalt Strigin ja teine tabas posti.

Flora avapoolajal ühtki raamide vahele suunatud lööki teha ei suutnud. Kõige lähemal oli tabamusele Liisi Vink-Lainas, kes sai pihta valelt poolt küljevõrgule.

Teist poolaega mängis Flora agressiivsemalt ega lasknud Pärnul rahulikult rünnakuid ehitada. Flora tekitas ka mõningaid häid võimalusi.

Teise poolaja keskel pääses vahetusest sekkunud Ariina Mürkhain olivalisest kohast löögile, kuid Elis Meetua tõrjus hästi. Üleajal tõrjus Meetua ka Kallase terava nurga alt sooritatud löögi, lükates selle ühe käega lati alt ära.

Pärnul on nüüd 12 vooruga 12 võitu, väravate vahega 85:1. Kaks korda Pärnule kaotanud Flora on oma kõik ülejäänud kümme kohtumist võitnud.