Kolm on kohtu seadus: Atletico pani Tallinnas oma peo püsti (galeriid!) (1)

UEFA Superkarikas, Madridi siseasi Tallinnas, lahenes sel korral Atletico Madridi kasuks. Lisaajal võidetud kolmanda superkarikaga tehti tükike ajalugu.

Välismaise tippjalgpalli traditsiooniline kardinaavaja on aeg-ajalt oma haibile alla jäänud, aga seekord mitte. Diego Simeone Atletico puhul ei ole ilmselt võimalik, et mõnda mängu võetaks kergemalt; tavapärasest ehk rohkem tõestamist oli ka Realil, kes suve jooksul saanud uue peatreeneri ja kaotanud Cristiano Ronaldo. Et tegu oli Madridi siseasjaga, lisas vürtsi vaid juurde.

Poolakast peakohtuniku Szymon Marciniaki avavilest jõudis kuluda vaid 49 sekundit, kui Diego Costa meisterliku soolo järel skoori avas. See ei olnud lionelmessilik purjetamine kaitsjate vahel, vaid ehtne Costa - ta võitis Sergio Ramose vastu peapalli, spurtis sellele siis ise järele ja virutas terava nurga alt Keylor Navasele kõrvade vahele. 1:0 Atletico.

Esimesest ehmatusest üle saanuna näitas Real, miks nemad viimastel aastatel Euroopa jalgpalli suveräänselt valitsenud on. Superkarika tiitlikaitsja asus palli ümber Atletico müüri palli lükkama, leides ikka ja jälle võimalusi teravuste loomiseks. Kui 17. minutil ei jõudnud Karim Benzema värava ette tühja lükkama, siis kümme minutit hiljem suunas prantslane meisterlikult väravasse Gareth Bale'i parema jala tsenderduse. Vastuliikumises olnud Jan Oblaki kaenla alt leidis pall tee võrku. 1:1.

Teine poolaeg algas mõnevõrra rahulikumalt, kuniks 57. minutil otsustasid meeskonnad justkui eri suundades liikuda. Atletico võttis maailmameister Antoine Griezmanni puhkama, Real aga saatis murule MM-i parima mängija Luka Modrici. Kaua ei kulunud, et uuesti juhtuma hakkaks.

Esimene lõuahaak: Real; nokaut: Atletico

62. minutil kukkus Toni Kroosi nurgalöök Juanfranile võitluses Benzemaga nii õnnetult käe peale, et Marciniak ei näinud muud võimalust kui penalti määrata. Pole Ronaldot, pole probleemi - Reali kapten Sergio Ramos võttis vastutuse ja veeretas palli väravasse. Real 2:1.

Atletico vastupanu aga nii lihtsalt ei murra ja veerand tundi hiljem oli vastus varnast võtta. Rünnak oli paremal äärel juba liiva jooksmas, kuid Marcelo õnnetu katse palli väljakul hoida kujunes hoopis sööduks Juanfranile, kes leidis omakorda Angel Correa. Edasi liikus sööt juba tühja värava ette Costale, kes lajatas täiest jõust värava lakke. 2:2!

Pärast mõningast vaikelu läks Marcelo kolmandal üleminutil maagiat üritama, kuid ei tabanud Bale'i mõõdetud tsenderduse järel palli ja nii kingiti Lillekülas eestlastele 30 boonusminutit jalgpalli. Real alustas lisaaega teravamalt, kuid ühel hetkel tundis Raphael Varane ennast liigagi mugavalt. Karistusalas tehtud pallikaotusele järgnes Thomas Partey tsenderdus, mille Saul Niguez vasaku jalaga otse õhust võrku rammis - 3:2 Atletico!

Ja kohe tuli juurde. Oblak pani pika palli ette, Costa võitis Dani Carvajali vastu duelli, Vitolo leidis Koke ja pall oli võrgus. Atletico 4:2 ja sellest piisas - Madridi "väiksem" klubi sai Reali üle esimese tähendusrikka võidu ligi kahe ja poole aasta jooksul ning oma kolmanda UEFA Superkarika, kerkides sellega esimeseks klubiks, kes oma kolmes esimeses superkarikafinaalis võidutsenud.

Real Madrid - Atletico Madrid 2:4 (1:1; 2:2; 2:4)
27. Karim Benzema, 63. pen. Sergio Ramos - 1., 79. Diego Costa, 98. Saul Niguez, 104. Koke

Hoiatused: 35. Marco Asensio, 54. Marcelo, 90+2. Dani Ceballos, 101. Luka Modric, 112. Sergio Ramos - 60. Angel Correa, 62. Diego Costa, 105+3. Vitolo
Mänguolud: +18, selge ilm; muruväljak ideaalses seisukorras.
Peakohtunik: Szymon Marciniak
Abikohtunikud: Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz
Otsakohtunikud: Pawel Raczkowski, Tomasz Musial (kõik Poola)
Neljas kohtunik: Ovidiu Hategan (Rumeenia)

Real Madrid: Keylor Navas, Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Casemiro (76. Dani Ceballos), Toni Kroos (102. Borja Mayoral), Isco (83. Lucas Vazquez), Marco Asensio (57. Luka Modric), Karim Benzema, Gareth Bale.
Varus: Kiko Casilla, Andri Lunin, Nacho, Luka Modric, Lucas Vazquez, Marcos Llorente, Borja Mayoral, Dani Ceballos, Fede Valverde, Vinicius Jr, Sergio Reguilon, Javier Sanchez.

Atletico Madrid: Jan Oblak, Juanfran, Diego Godin, Stefan Savic, Lucas Hernandez, Koke, Rodri (71. Vitolo), Saul Niguez, Thomas Lemar (90+1. Thomas Partey), Antoine Griezmann (57. Angel Correa), Diego Costa (109. Jose Maria Gimenez).
Varus: Antonio Adan, Alex Dos Santos, Filipe Luis, Santiago Arias, Thomas Partey, Nikola Kalinic, Angel Correa, Gelson Martins, Vitolo, Jose Maria Gimenez, Roberto Olabe.