Komplekteerimisega hilja peale jäänud Levadial on üks siht: meistritiitel (3)

Kaitses seismine tundub hetkel Levadia üheks tugevuseks olema. Toimima loodetakse saada ka ründemäng, et hooaja lõpuks kuldmedalid kaela saada. Foto: Brit Maria Tael

Tänase seisuga on viimase kahe aasta Premium liiga hõbedameeskonna Tallinna FC Levadia uue hooaja avamänguni neli päeva. Meeskond loodetakse alles täna lõplikult komplekteerida ning siit alates veelgi tööd selle nimel teha, et novembris meistritiitel pea kohale tõsta.

"Komplekteerimine jäi natuke hilja peale. Veebruarikuust saime koosseisu 90 protsendi peale ja hetkel on komplekteerimine lõpusirgel," rääkis Levadia tegevjuht ja juhatuse liige Sergei Hohlov-Simson.

Nimelt läheb täna lukku mängijate registreerimine uueks hooajaks ning Levadial on siin veel paar varianti õhus. Esmajärgus loodetakse leping sõlmida 24-aastase Horvaatia keskpoolkaitsja Josip Krznariciga.

REKLAAM

"Mis puudutab Josipit, siis peaks homme (täna - toim.) temaga paberid allkirjastama ja seal on asi rohkem dokumentides. Ta peaks homme (täna - toim.) ise siia jõudma ja loodan, et me jõuame need asjad ühele poole ajada," selgitas Hohlov-Simson.

Levadia ründaja ja kapteni Rimo Hundi iseloomustus Krznaricist: "Mulle ta meeldis. Ta vaatab mängu ettepoole, mis on keskvälja ehitaja ja mängumehe hea omadus – vaadata alati mängu ettepoole, leida neid käike sinna. Usun, kui nad temaga lepingu teevad, siis me kindlasti võidame."

Küsimärgina ripub õhus veel mullugi Levadiat esindanud noortekoondise äärekaitsja Hindrek Ojamaa saatus. "Huvi oleme näidanud, et tahaks temaga maha istuda, aga ta on valinud, et ta tahab välismaal proovimas käia ja see on tõesti lahtine," tutvustas klubijuht olukorda.  Möödunud nädalal tegi ta Levadiaga mõnel päeval trennid kaasa.

Mark Oliver Roosnupp ja Anton Mirantšuk palli pärast võitlemas. Tänavu Levadias Mirantšukki enam pole, kuid on Roosnupp. Foto: Gertrud Alatare

Keskväljalt lahkus hulga mehi

Mullustest põhimängijatest on Levadiast talve jooksul välismaale lahkunud nii Eesti mehed Ilja Antonov, Marek Kaljumäe kui ka välismaalased Anton Mirantšuk ja Alan Gatagov - kõik väljaku keskel mänginud pallurid. Laenuleping Jelgavast sai läbi ründajal Kevin Kauberil. Esinduses ei jätka tänavu ka klubi noormängijad Alger Džumadil ja Nikita Koger, kes hooaja ettevalmistuse tegid Igor Prinsi juhendatava meeskonnaga kaasa.

Viimase kahe mehe lahkumist selgitas Hohlov-Simson: "See on selline kahepoolne. Näeme, et esindusmeeskonnas on neil praegu mänguaega raske saada ja duublist ehk meie teisest meeskonnast on nad juba välja kasvanud. Kindlasti on neil õigus ja võimalus proovida ka mujal. Ei ole seda taset tänapäeval, et nad aitaksid esindusmeeskonda."

Ta tõdes, et ükski teine klubi ei ole veel nende ülemineku osas temaga ühendust võtnud. Meistriliiga tasemel käis Džumadil Paide eest mängimas. "Nägin ka, et Alger oli Paides proovinud ja Tallinna Kalevis proovinud Nikitaga. Kindlasti kui nad soovivad meie juures jätkata, siis nad saavad seda teha duublis, aga otsus oli just esindusmeeskonna kohapealt."

Kaitsjatest on uue hooaja eel Levadiaga liitunud vana tuttav Artjom Artjunin ja endine sillamäekas Igor Dudarev. Keskväljale on otseselt toodud vaid Inglismaalt Middlesbrough'st ghanalane William Opoku Asiedu, ent tema tõenäoliselt esialgu põhirolli kandma ei asu. Ründaja all võib mängida teine sama klubi mees Joao Morelli. "Mõlemad on noored. Üks on enamus aega olnud vigane, teisel on kõvasti potentsiaali, aga nad on erineva suunitlusega mängijad. Me ei saa neid kaugeltki võrrelda Mirantšukiga," tõdes Hunt, et mullu Levadia mängu juhtinud venelasele päris võrdväärsete asendustega  tegu ei ole.

Rimo Hunt. Foto: Brit Maria Tael

Lisaks naasis Paidest laenult mitmekülgne Mark Oliver Roosnupp, kes suudab mängida nii rünnakul, ründaja all, äärel kui ka vajadusel keskpoolkaitses. Käed löödi samuti tuttava äärepoolkaitsja Svjatoslav Jakovleviga. Rünnakule toodi eelmisel nädalal tagasi aasta jagu profijalkast eemal olnud legendaarne Ingemar Teever. "Tema praegune seis on selline toores. Tema putitamisega läheb natuke aega. Aga eks ta pisteliselt hakkab siin mänguaega saama ja loodan, et saame ta varsti ka 90 minutiks välja panna," ütles Prins Teeveri kohta.

Koostöö on vaja kiirelt sujuma saada

Kui komplekteerimisega seotu kõrvale jätta, jäävad rohevalged oma ettevalmistusega rahule. Kõik, mis planeeriti, tehti ära ja nuriseda ei saa millegi üle. Kaheksast peetud mängust võideti kolm, viigistati viis. Kaotuseid suudeti vältida ja viiel korral tehti nullimäng.

"Selge see, et kui siin läheb punktide peale müdistamiseks, on kõik teistmoodi. Suutsime neid mänge täitsa korralikult mängida ja hoidsime ka päris mitu mängu taga nullis. Eks selle värava löömise ja realiseerimisega võiks tiba parem olla," arutles klubi peatreener, "kuigi võimalusi oleme loonud piisavalt, pole ära löönud. See on selline miinuskoht."

Temaga nõustus ka edurivimees Hunt: "Selles mõttes võib rahul olla, et tagumine pool töötab meil. Kaitse töötab. Eks ründega ole vaja tööd teha, aga see oligi siin suuresti komplekteerimisest tingitud. Neil kohtadel, kust seda mängu peaks üles ehitama, on proovitud erinevaid mehi, erinevaid formatsioone. Sellepärast ka seal ees on jäänud võib-olla veidi vajaka. Aga oleme ju ka ees löönud ja näe Soomeski võitsime viimase mängu. Emotsionaalselt väga oluline."

Igor Prinsist sai Levadia peatreener mullu suvel. Foto: Gertrud Alatare

Võistkonna kapten tõdes, et kuigi keskväljalt lahkunud meestele ei ole otseselt väga palju asendusi leitud, on kohad sealgi ikkagi täidetud ja ta usub, et ka praegu veidi puudulik kokkumäng ja koostöö paranevad. 

Ühtse satsiga meistritiitli peale

Levadia sihtidest rääkides on need samad, mis ikka. Viimati 2014. aastal meistriks tulnud klubi loodab seda tegu korrata ja oma kümnenda liigatiitli võita. "Võitleme ainult kõige säravama medali eest. Muid eesmärke meil ei ole," kinnitas tegevjuht. Juhendaja lisas, et eurosarjas tuleb kindlasti esimesest ringist edasi saada ja loodetavasti murtakse läbi ka teisest.

Kõike seda peaks aitama saavutada väga ühtne meeskond. "Loodan väga selle ühtse satsi peale, keda olen kontrollmängudes näinud. Mulle meeldib kogu meeskonna tegevus nii palliga kui ilma. Meil on võistkond, kus on nii vanust, kogemust kui ka üha peale tulevaid noori," ütles Prins.

Ka Hohlov-Simson ja Hunt  kinnitasid, et nende tugevuseks on tahe võita ja hea kollektiiv ning atmosfäär, meeskonnavaim.

Prinsi abistab see, et tal on meeskonnas väga mitmekülgseid mängumehi. Kaitsjatest suudavad nii Dudarev, Artjunin kui ka Maksim Podholjuzin mängida kesk- ja äärekaitses. Gando Biala võib mängida äärel nii kaitses kui poolikus. Lisaks ründaja all. Tänavu tõenäoliselt peamiselt keskpoolkaitsjana  tegutsema hakkav koondislane Andreas Raudsepp oli mullu valdavalt äärekaitsja. Roosnupust oli juba enne juttu.

Levadia spordidirektor Sergei Pareiko ja tegevjuht Sergei Hohlov-Simson. Foto: Gertrud Alatare

Treener tõdes, et ta ei plaanigi hooaja eel mängijate kindlaid kohti paika panna. "Hea, kui on valikut. Hea on, kui saab mängijat hooaja jooksul ka mujal kasutada. Võib ju vaadata, kus nad võiksid mängida ja siis vastavalt igale mängule vajadustest lähtuvalt ka käituda," lausus loots.

Kindlasti tuleb Tallinna nelikule altpoolt konkurentsi

Oma peamiste rivaalidena näeb Levadia teisi Tallinna klubisid Florat, Infonetti ja Kaljut. "Teistega tuleb ka kindlasti arvestada, et ei ole ainult see nelik. Kindlasti on teised ka korralikult komplekteeritud ja hakkavad punkte võtma," arvas Hohlov-Simson. Veidi oodatakse, mida hakkavad näitama Sillamäe, Narva ja Paide. "Ega me ei saa Tammekat samamoodi ära unustada," lisas Hunt.

Hunt jätkas: "Siin me ei räägi enam nelja meeskonna suurest võitlusest. Iga aastaga hakkab siin asi minema üha võrdsemaks ja võrdsemaks. Vaadates, et jalkaliit toetab oma stipendiumitega kõiki meeskondi, siis see tähendab seda, et klubidel on jälle mingi lisavõimekus juures."

Kas tänavu tekib samasugune autsaider nagu mullu oli Rakvere? "Jalgpallilises mõttes loodan, et mitte. Klubi vaatevinklist võiks ju olla koht, kust saab kergemalt punkte," naeris ta.

Hunt arvas, et kõige tugevam on tiitlikaitsja Infonet. Eriti pärast pühapäevast superkarikat. Meeskonna komplekteeritust silmas pidades pakkus Hohlov-Simson tiitlisoosikuks Kaljut, kuid tõdes, et mulluse neliku  vahed on väiksed. Prins pakkus favoriidiks sarnaselt Hundile Infonetti.

"Infoneti mäng oli eile (üleeile - toim.) veenev. Oma kogemuse ja rütmi poolest. Kindlasti on nemad need, kes oma tiitlit kaitsema peavad," ütles Prins, "aga enam-vähem on see nelik sama mis mullu. Ja kindlasti tuleb keegi altpoolt ja tahab üllatada kogu seda nelikut."

Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar - Rimo Hunt

31-aastane tipuründaja lõi mullu Kasahstanist naastes liigas vaid seitse väravat, kuid oli platsil ikkagi vaieldamatu liider. Tema kanda jääb kaptenina rasketel hetkedel meeskonna vedamine ka tänavu. "Rimo kindlasti on selline tüüp, kes kõike andes ja oma ressurssidega maksimaalselt igasse mängu panustades meeskonda aitab. Loodan, et ta hakkab väravaid lööma, oma ründaja kohuseid täitma," avaldas treener. Viimasel hooajal enne Kasahstani minekut lõi ta 22 liigaväravat.

"No tead, eks see kapteni töö ole selline mõnes mõttes keeruline. See on kapteni ülesanne ja vastutusala hoida meeskond motiveerituna, ühtsena – sellega ei ole probleemi ja arvan, et kui väljakul on vaja kuidagi tuhhi üles saada, siis sellega saan ka hakkama. Üritame siis olla ülesannete kõrgusel," ütles asjaosaline ise oma liidrirolli kandmise kohta.

Ta lisas: "Kindlasti ründajana peab väravaid lööma ja seda oleks vaja teha kindlasti rohkem, kui eelmisel aastal. See on selge! Siin ei ole isegi arutluskohta."

Foto: Gertrud AlatareKellel silma peal hoida - Mark Oliver Roosnupp

Noorteklassides ründajana sõna otseses väravavõrke purustanud 19-aastane Roosnupp on treeningmängudes olude sunnil peamiselt Levadia keskväljal tegutsenud, aga täienduste lisandumisel saab tõenäoliselt hooajal enam äärel ja rünnakul mängida. "Usun, et ta oleks võib-olla kasulikum, kui ta mängiks meil kas ründajana või ääre peal," sõnas treener. Samas on need positsioonid Levadias küllaltki hästi mehitatud: ees on Hunt, äärtel Pavel Marin, Jevgeni Kobzar ja Gando. Nõudlejaid on teisigi.

Möödunud hooajal kehtestas Roosnupp end Paide särgis Premium liigas aga korralikult ning võib vaid põnevusega oodata, mida see noortekoondislane Eesti tippklubi eest kõrgliigas tegema hakkab. Prins loodab, et ta hakkab korralikult mängima. Samas treenerina loodab ta sisuliselt kogu meeskonna arengule ja järgmise sammu tegemisele.

Meeskonna kapteni iseloomustus: "Kindlasti hea täiendus! Ta näitas juba eelmisel aastal, et ta ei ole pelgalt mingi vahetusmees. Ta mängib oma koha väga hästi välja."

Suurim küsimärk - kuidas mõjutab hiline komplekteerimine hooaja algust?

"Nii kurb kui see ka ei ole, siis täna (eile - toim.), viis päeva enne hooaja esimest mängu Floraga ei ole koosseis veel paigas," tunnistas Hunt Levadia murekohta. "Homme (täna - toim.) on meie jaoks suur päev - loodetavasti tehakse viimased liitumised enne hooaja algust ära. Siis kolmapäevast on mehed trennis ja saame juba täiskomplekteeritusega alustada päris mänguplaani harjutamist."

Levadia komplekteerimise tegi oluliselt keerulisemaks välismängijate piirangu karmistamine, sest hooaja lõppedes oli neil nelja välismaalasega lepingud, kuid keskväli jooksis tühjaks.  "Eesti parimad mehed tahavad välismaale ära sõita ja sõidavadki. Probleem on [kvaliteetsete] kohalike mängijatega," ütles tegevjuht. Tänase õhtu lõpuks on neil rivis tõenäoliselt kuus välismaa meest, kellest kaks, tõenäoliselt 1997. aastal sündinud Gando ja Asiedu duublisse registreeritakse. "Kasutada võime ainult nelja ehk siis Premium liigas peab laveerima selle kuue välismaalase vahel," tõdes Hohlov-Simson.

Prins lisas, et kohalike mängijate palkamisega jäädi veidi hilja peale ja välismaalaste osas ei olnud neil väga palju laveerimisruumi. Leping lõpetati Gatagoviga, et saaks mõnegi täienduse rohkem teha.  Kobzaris, Tabi Mangas ja Gandos nähti suuremat tähtsust. "Tahtsime, et see limiit oleks suurem, aga nii ta paraku jäi. Jalkaliit jäi endale kindlaks, et jääb neli välismängijat selleks hooajaks ja nii on. Peame sellest nüüd lähtuma," rääkis ta.

Fakt on see, et täna viimaste täienduste tegemise järel pole Levadial palju aega, et oma mängumootor korralikult käima saada. Juba laupäeval ootab ees Flora, keda nende superkarika tulemusest hoolimata ei alahinnata. Veidi kindlust annab rohevalgetele see, et kaitseliin on tegelikult korralikult kokku saanud harjutada ja treeningmängudes on head tulemused kätte saadud ka võimalikke täiendusi katsetades.

"Tagasilöök võibki tulla esimestes mängudes. Mida aeg edasi, seda rohkem peaks seda kokkumängu olema. Me ei saa ju aprillikuus enam selle taha pugeda, et meil ei ole kokkumängu," arvas Hohlov-Simson.

Tallinna FC Levadia
Peatreener: Igor Prins
Abitreener: Vladimir Vassiljev
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Kapten: Rimo Hunt
EJL-i stipendiaadid: Mark Oliver Roosnupp ja Alex Roosalu
Eelarve: 650 000 eurot (esindusmeeskond,  duubel ja naiskond; jalgpallikool on eraldi eelarvega)
Koduväljakud: Kadrioru staadion ja Maarjamäe kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Duubelvõistkond: Tallinna FC Levadia U-21 (Esiliiga)
Koduleht: fclevadia.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 16 vs. FC Flora (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Sergei Lepmets, Priit Pikker, Kristjan Tamme.
Kaitsjad: Martin Käos, Igor Morozov*, Maksim Podholjuzin, Tabi Manga, Artjom Artjunin, Igor Dudarev.
Poolkaitsjad: Jevgeni Kobzar,  Cristofer Kuusma, Pavel Marin, Kaspar Mutso, Andreas Raudsepp, Alex Roosalu, Mark Oliver Roosnupp, Gando Biala, William Opoku Asiedu, Svjatoslav Jakovlev, Josip Krznaric.
Ründajad: Rimo Hunt, Ingemar Teever,  Mart Paul Preiman, Joao Morelli.

* - jätab hooaja alguse põlvevigastusest taastumise tõttu vahele.

Eeldatav algkoosseis:

Levadia eeldatav algkoosseis hooaja algusfaasis - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Artjom Artjunin (keskkaitsja) sõlmis klubiga aastase lepingu.
William Opoku Asiedu (Ghana poolkaitsja, Middlesbrough'st) tuli laenule.
Igor Dudarev (kaitsja) sõlmis klubiga 3-aastase lepingu.
Svjatoslav Jakovlev (poolkaitsja, Narva Transist) sõlmis 2-aastase lepingu.
Joao Morelli (Brasiilia ja Itaalia kodakondsusega ründaja, Middlesbrough'st) tuli Middlesbroug'st laenule.
Mark Oliver Roosnupp (ründav poolkaitsja) naasis Paidest laenult.
Kristjan Tamme (väravavaht) naasis Pärnust laenult.
Ingemar Teever
 (ründaja) taasliitus klubiga.

Lahtine:

Josip Krznaric (Horvaatia poolkaitsja, Zlate Moravcest) oli testimisel  ja on tõenäoliselt liitumas.

Välja:

Ilja Antonov (poolkaitsja) liitus Austria klubiga SV Horn.
Alger Džumadil (äärekaitsja) mängis Paide eest ja ei ole jätkamas.
Alan Gatagov (Venemaa poolkaitsja) lahkus klubist osapoolte kokkuleppel.
Marek Kaljumäe  (poolkaitsja)  liitus Soome klubi PS Kemiga.
Kevin Kauber (ründaja) laenuleping Jelgavast lõppes.
Nikita Koger (ründaja) ei ole jätkamas.
Anton Mirantšuk (Venemaa ründav poolkaitsja) taasliitus laenulepingu lõppemisel Moskva Lokomotiviga.
Magnar Vainumäe (poolkaitsja) liitus Paide Linnameeskonnaga.

Lahtine:

Hindrek Ojamaa (äärekaitsja) viibis testimisel Slovakkia klubis Michalovce ja ka Norras Fredrikstadis ning  tema osas on asjad lahtised.

Hooajaeelsed mängud:

07.01. Tallinna FC Levadia - FCI Tallinn (PL) 0:0 
14.01. Paide Linnameeskond (PL) - Tallinna FC Levadia 1:1 (Artjunin)
17.01. Tallinna FC Levadia - Nõmme Kalju FC (PL) 1:1 (Morelli)
28.01. JK Sillamäe Kalev (PL) - Tallinna FC Levadia 0:0
04.02. Tallinna FC Flora (PL) - Tallinna FC Levadia 1:3 (Gando Biala 2, Roosnupp)
10.02. Tallinna FC Levadia - KuPS (FIN) 0:0
17.02. Tallinna FC Levadia - JK Narva Trans (PL) 2:0 (Asiedu, Marin)
23.02. HIFK (FIN) - Tallinna FC Levadia 0:1 (Teever)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; FIN- Soome kõrgliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (3)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

SUURED KOONDISED
LÕPPES PIKK VOOR
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
MEISTRITE LIIGA FINAAL
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
14
10
4
0
47:12
34
2.
14
10
3
1
45:9
33
3.
14
10
2
2
45:10
32
4.
14
7
5
2
31:18
26
5.
14
6
3
5
25:22
21
6.
14
3
5
6
22:33
14
7.
14
3
2
9
8:42
11
8.
14
3
1
10
20:24
10
9.
14
3
1
10
10:43
10
10.
14
0
4
10
11:51
4
VIIMASED PILDIGALERIID
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK