Kornerid ja üllatav väravalööja vedasid Kalju kindla võiduni (1)

Nõmme Kalju oli Premium liiga 9. voorus Viljandi Tulevikust 6:0 üle. Nõmmekad lõid mõlemal poolajal kolm väravat, viljandlased lõpetasid kohtumise vähemuses.

Avapoolajal saavutas Kalju kõik kolm väravat nurgalöökide järel. Esimesed kaks kolli lõi peaga keskkaitsja Vladimir Avilov, kes pääses alles teist korda sel liigahooajal Kalju põhikoosseisu. Tsenderdajaks oli mõlemal puhul Igor Subbotin.

Kolmanda värava olukorras tabas Aleksandr Volkov korneri järel peaga posti. Pall põrkas karistusalasse tagasi, kus Indrek Ilves kaardi hinnaga Liliu maha niitis. Brasiilia ründaja realiseeris enda teenitud penalti kindlalt, veeretades palli alla nurka ja pettes Karl-Romet Nõmmi vales suunas. Liliu jaoks oli see juba hooaja neljas täpne penalti.

Mäng oli seega juba esimese poolaja järel sisuliselt tehtud. Seni kaitses seisnud Tulevik läks teist poolaega mängima ründavamalt, ajades kohtumise lahtiseks, ning saatis kapten Indrek Ilvese keskkaitsest ette.

Väravate löömist jätkas aga Kalju. Vahetusmees Vlasi Sinjavski võitis õhuvõitluse ja suunas peaga palli Volkovile, kelle ülepuusalöök läks veidi üle jala, aga maandus ristnurgas - 0:4.

Kohtunik Andrei Karhu jagas võitluslikus mängus seitse kollast kaarti. Teise poolaja keskel andis ta aga Alex Roosalule lausa otse punase, kuna Tuleviku mees niitis maha Robert Kirsi, kes oli keskelt läbi pääsemas.

Arvulises ülekaalus olles suutis Kalju viljandlaste karistusalas eriti palju võimalusi luua. Vahetusest sekkunud 16-aastane ründaja Alex Matthias Tamm lõi oma karjääri esimese Premium liiga värava, saates Liliu söödu lähedalt võrku. Peagi oli Tamm lähedal oma teisele tabamusele, aga tulistas Martin Mägi söödust posti.

Lõppseisu vormistas 80. minutil Liliu, söötjaks oli vasakul äärel teravusi loonud Sinjavski. Enne Tallinna Levadia ja Tallinna Flora lahingut tõusis Kalju ainuliidriks.

Mängu parim - Vladimir Avilov

Avilov lõi ootamatult kohtumise kaks esimest ehk kaks kõige tähtsamat väravat, lisaks sai ta keskkaitsjana kirja nullimängu. Kaugel polnud ka kübaratrikk - 84. minutil sooritas ta jalaga löögi, mille Nõmm üle otsajoone tõrjus.