Kümnemeheline Flora alistas napilt Paide (0)

Flora võidutants. Foto: Gertrud AlatareValitsev meister FC Flora pääses Meistriliiga seitsmendas voorus ehmatusega, kui suutis koduväljakul Paide Linnameeskonna vastu vähemuses mängides napi 1:0 võidu võtta.

Florakad jäid juba 12 mänguminuti järel Stanislav Pedõki eemaldamise tõttu vähemusse, kuid visa kaitse- ja ründetöö tulemusena saadi lõpuks siiski elutähtsad kolm punkti kätte, kui Andre Frolovi 79. minuti karistuslöök Gert Kamsi jala kaudu tee väravasse leidis.

"Kahju, et ei õnnestunud esimesel poolajal natuke juurde panna," sõnas Paide kaitsja Mait Nõmme. "Me ei suutnud ära kasutada seda, et nad olid vähemuses ning neil oli tegelikult kaitse taga tsoon, kuhu palli mängida, kuid miskipärast me ei mänginud seda."

"Sinna see mäng ka läks - oleksime pidanud esimesel poolajal oma võimaluse ära kasutama," kahjatses 28-aastane mängumees.

Pedõk annab Toomile võimaluse

Mäng algas küll Flora survega, kuid esimene tõsisem Paide võimalus lõppes kohe mängu muutva olukorraga. Keskväljalt teele pandud pikk karistuslöök lendas värava alla, kus tekkinud rüsinas said küll paidelased palli väravasse, kuid kohtunik Jaan Roos tühistas selle enne kõlanud vile tõttu. Nimelt tegi Mait Nõmme palli jahtides vea Flora väravavahi Pedõki vastu, kes sellele jalahoobiga reageeris.

"Karistuslöök oli, läksin palli peale, samal ajal põrkasime väravavahiga õhus kokku, maandusime maha ja ta üritas mulle samal ajal jalaga näkku lüüa," selgitas Nõmme. "Õnneks nägi kohtunik seda reaktsiooni - mina sain vea eest kollase kaardi, tema sai punase. Väga õigustatud, õnneks sain mina pea eest ära."

Pedõk lahkus platsilt tulivihasena - käest rebitud kindad lendasid väravatagusesse kaitsevõrku, tulised vandesõnad olid suunatud eelkõige mehele endale. Samal ajal pani mänguvormi selga varuväravavaht Mait Toom, kes sai ootamatult võimaluse oma esimeseks Meistriliiga-mänguks Flora vormis. Tööpäev jäi lühikeseks ühtlasi ka Martti Pukile, kes varuväravavahi vastu välja vahetati.

... ja ka Paidele

Flora punane kaart andis ainulaadse võimaluse ka paidelastele, kes seda aga ära kasutada ei suutnud - esmalt üritati momente luua vasturünnakutega, kus otsiti eelkõige suluseisu piiril mänginud ründajat Sander Rõivasseppa, kes aga korduvalt äärekohtuniku lippu tunnistama pidi.

"Peame hoolikamalt rünnakuid lõpetama - kui sa oled ikkagi üksinda ääres ning näed, et kaitsemängija on ka täiesti üksi, siis tule kaks sammu tagasi," pahandas Nõmme.

Poolaja lõpus koondus mäng üha rohkem Flora väljakupoolele, kuid hoolimata kergest survest ei tekkinud külalistel isegi häid väravavõimalusi.

"Olime lohakad. Oleksime pidanud umbes 30 protsenti veel juurde panema, et see olukord, kus me ise surusime, ära kasutada. Kahju, väga kahju," lisas Nõmme.

Flora saab hädaga oma

Teine kolmveerandtund algas samuti kerge Paide initsiatiiviga, mis peagi asendus florakate kõrgest survest tulenenud rünnakutega. Väravat ei paistnud aga kummalgi väljakupoolel tulevat - Floral jättis soovida ründeteravus, Paidel jäi mõnel korral puudu löögitäpsusest.

Kodumeeskonna parim võimalus enne väravaolukorda sündis poolaja keskel, kui paidelaste segaduse järel pääses Markus Jürgenson vasakult äärelt löögile. Olukorrast täiesti väljas olnud Paide puurilukk Martin Kaalma pallini ei ulatunud ning Carl Tubarikul tuli pall päästa lausa väravajoonelt.

Mõned võimalused olid ka Paidel - säravaimaks jäi ilmselt vahetusmees Lauri Ellrami moment, kus mees karistusalas vabalt positsioonilt palli Toomile sülle lajatas.

"Teisel poolajal küll panime juurde, aga Flora mängis samuti lõpuni," märkis Nõmme.

Tõepoolest - kauaoodatud avaväravani florakad lõpuks jõudsid. Markus Jürgensoni sööst vasakult äärelt peatati karistusala piiril vea hinnaga ning Flora sai kasutada trahvilöögi. Seda andma läinud Andre Frolov põrutas mänguvahendi värava alla, kust Gert Kams selle tagumisse nurka suunas - 1:0!

Värava järel oli Flora leeris näha suurt kergendust - kogu meeskond oli ilmselgelt ülimalt rahul, kollektiivne kivi oli südamelt langenud. Meeskond moodustas Kamsi ja Frolovi ümber suure puntratantsu, misjärel uut hoogu saanud Paide rünnakuid tõrjuma mindi.

Järelejäänud kümnekonna minuti jooksul sai külalismeeskond peale päris korraliku surve, kuid võimalusteks seda muuta sellegipoolest ei suudetud. Vähesed ohtlikumad momendid jõudsid varem või hiljem Mait Toomi kindlate käte vahele ning ühe taolise hetke järel kõlas ka lõpuvile.

Flora laupäevane väravavaht lahtine

"Mäng algas väga ilusasti - rünnak rünnaku järel ja vastane ei saanud eriti üle poolegi. Alustasime hästi, aga üks asi ja mäng kohe muutus - tõmmati kõigele eelnevale vesi peale," rääkis Flora peatreener Martin Reim. "Teadsime, et nii kaua kui seis püsib 0:0, on meil võimalus, tuleb olla kannatlik."

"Kui jätad 15. minutil meeskonna oma uhkuse või emotsiooni pealt hätta, siis on see kurb. Teisi võib ainult kiita, nad olid kannatlikud, ootasid ja kasutasid oma võimaluse ära. Selle töö eest peavad nad vist tõesti Pedõkki tänama," muheles Reim.

Kes aga seisab laupäeval Kalju vastu Flora postide vahel, kas Toom või värskelt meeskonnaga liitunud Mihkel Aksalu? "Toom mängis täna hästi ja on ka duubli eest häid esitusi teinud, nii et täna ma seda veel ei tea," sõnas Reim. "Laupäevani on veel aega ning eks näis - kindlasti anti nüüd teistele võimalus."

Mängu parim - Siim Luts

Flora ründaja oli täna üks väheseid, kes üritas ka ise aktiivselt vastaseid ette võtta ning teravusi luua. Väravat küll mees seekord kirja ei saanud, kuid kui see tõik välja arvata, tegi 23-aastane ründaja hea mängu.

Flora-Paide, Tammeka-TKalev, Levadia-Kure ja SKalev-Kalju väravad:

10. aprillil kell 18:45 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Paide linnameeskond 1:0 (0:0)
79. Gert Kams

Hoiatused: 52. Karl-Eerik Luigend - 12. Mait Nõmme
Eemaldamine: 12. Stanislav Pedõk
Mänguolud: +8, päikesepaisteline nõrga tuulega ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.