Kuusk tassis Tarva ajaloolise punktini (4)

Nõmme Kaljust laenul olev Märten Kuusk tegi Tarva jaoks imet. Foto: Jana PiparRakvere Tarval kulus kokku viis vooru, et Premium liigas silm pähe saada - Narva Transi vastu võideldi võõrsil end välja 0:2 kaotusseisust ning saadi ajaloo esimene punkt kõrgliigas.

Kohtumise esimesed 40 minutit olid Tarva jaoks kurjakuulutavad - Trans surus aina ja aina kõvemini ning küllaltki kiirelt saadi ka oma tahtmine kätte.

18. minutil mängisid rakverelased oma karistusalas käega ning Transi kapten Roman Nesterovski oli penaltipunktil kindlus ise, saates Sander Susi valele poole ja viies kodupubliku rõõmuks Transi juhtima - 1:0!

Ühest väravast Adjam Kuzjajevi hoolealustele loomulikult ei piisanud - enne pooltunni täitumist mängis Vladislav Ivanov kenasti löögile vasakult äärelt tõusnud Svjatoslav Jakovlevi, kes palliga ristnurka kostitas ning Transi kindlalt 2:0 juhtima viis.

Tarvas oli mänguliselt juba päris ära vajunud, kui järsku hakkas paistma lootuskiir - keskväljalt teenitud karistuslöögi järel viidi kõik õhujõud Narva värava alla ning ennäe imet - seal kerkis kõige kõrgemale Nõmme Kaljust laenul olev Märten Kuusk, kes vahe poolajaks minimaalseks vähendas.

Trans oli tõsiselt hädas just standardolukordadega - kui ise teeniti suure mängulise ülekaalu tõttu neid ilma liialdamata pea kolmkümmend tükki, aga ühestki väga head šanssi välja ei võlutud, siis iga Tarva harv nurga- või karistuslöök tõi kaasa küllaltki äreva võimaluse.

Just ühest sellisest sai Tarvas ka oma teise värava - paremalt äärelt tulnud nurgalöök leidis tagumise posti juures vahetusest sekkunud Mihkel Gulli, kes suunas mänguvahendi väravaesisele, kus oli taas õigel ajal õiges kohas Märten Kuusk - 2:2!

Mängu viimane faas kuulus jälle selgelt Transile - kuigi Tarva teine värav viis narvalased mõneks minutiks šokki, siis toibuti sellest kiirelt ning Tarva trahvikasti ümber pandi korralik laager püsti - surve kasvas lausa maruliseks, aga mida ei tulnud, seda ei tulnud - 2:2 jäi ka mängu lõppseisuks.

Tegu oli Transile sel hooajal viiest mängust juba neljandaks viigipunktiks, aga hoopis ajalooline oli see Tarva jaoks - ajaloo esimene punkt Premium liigas!

Mängu parim - Märten Kuusk

Nõmme Kaljust laenul olev Kuusk tõusis Tarva tõeliseks sangariks, tuues kahe väravaga rakverelased välja sügavast august - tasuks klubi ajaloo esimene punkt meistriliigas!