Levadia ei suutnud ülekaalu võimalusteks vormistada ja kaotas (galerii!) (1)

Tallinna FCI Levadia alustas Euroopa liigat nukra 0:1 kaotusega Iirimaa klubile Dundalkile.

Kuigi päev enne mängu teatas Levadia peatreener Aleksandar Rogic, et kõik tema hoolealused on mänguvalmis, ei pääsenud protokollis üllatusest. Keskväljalt oli puudu bosnialane Muamer Svraka, üks Levadia mängulisi liidreid. Teda asendas algrivistuses Rasmus Peetson.

Mängu eel võis karta, et Peetsoni ja Juri Tkatšuki keskväljaduo jääb liialt ründavaks, aga suurema osa avapoolajast Levadia just sellega tegeles. Oma vurr suruti iirlastele kohe peale, eredalt säras vasak äär eesotsas Jevgeni Hariniga. Nurgalöögid ja tsenderdused kujutasid ohtu, kuid väravat ohustavatest löökidest oli puudus.

Esimene tõsisem moment koitis tosina minuti järel, kui Sean Hoare kiskus särgist maha selja taha pääsenud Nikita Andrejevi, kuid serblasest kohtunik Bojan Nikolic ei näinud isegi kollast kaarti väärt rikkumist. Iirlased kaitsesid ennastsalgavalt ja olid füüsiliselt piisavalt võimsad, et õhus mitte kaotajaks jääda, maast Levadia aga läbi murda ei suutnud.

Poolaja keskpaigas elas sisse ka Dundalk ja mäng muutus nende jaoks rõõmsamaks, kuid Levadia suutis asju suuresti ohjes hoida. Tõsi, külalistele jäi poolaja parim šanss, kui päris lõpus mängiti penaltipunktilt löögile Robbie Benson. Maksim Podholjuzin sirutas jala välja ja suutis löögi kuidagi üle lati suunata.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele Levadia tugeva survega, kuid 53. minutil valati krae vahele ämber külma vett - Dundalk mängis vasakult äärelt madala palli värava ette ja Dylan Connollyl oli vaja vaid jalg vastu panna. Levadia mänguline ülekaal ei tähendanud enam midagi.

Värava järel suutis Levadia pikalt gaasipedaali peal hoida, aga nagu esimesel 45 minutil, ei tekkinud loodetud momente. Hoopis Sergei Lepmets sai kirja kaks suurepärast tõrjet - ühe Connollyle, ühe Patrick Hobanile -, tänu millele jääb Levadiale korduskohtumiseks lootus. Paari võitjat ootab teises eelringis Küprose klubi Larnaca AEK.