Levadia eurounistus maeti 4. minutil (13)

Foto: Gertrud AlatareValitseva Eesti meistri FC Levadia euroteekond Meistrite liigas sai täna õnnetu lõpu, kui võõrsilvärava reegli tõttu langeti Põhja-Iirimaa tšempioni Crusaders FC vastu.

Enne kohtumist oli teada, et Levadia vajab edasipääsuks ja 300 000-eurolise preemia teenimiseks ainult ja ainult võitu. Kaotus või väravateta viik tähendanuks omakorda varajast euroseikluse lõppu.

Hoolimata sellest teadmisest ja suurest motivatsioonist, jäädi juba napi 4. minuti kuludes kaotusseisu, kui Paul Heatley leidis osava tõstega kaitsjate selja tagant Charlton Athleticu noortesüsteemist läbi tulnud Michael Carvilli, kes libedal väljakul poolpõrkest nahkkera ka osavalt Priit Pikkerile püüdmatult allanurka virutas ning 1:0 külalised ette viis.

Külmast dušist kogunemine võttis Levadial aega ligikaudu 10 minutit, enne kui vaikselt enda mängumootor taas käima saadi ning vaikselt ka põhjaiirlasi nende kastis kimbutama hakati. Esialgu sai mitmel puhul kastist peaga löögile Ingemar Teever, kuid paraku lendasid Levadia kapteni üritused pisut üle Põhja-Iirimaa endise noortekoondislase Sean O'Neilli valvatava värava.

Meisterlik karistuslöök taasäratab lootuse

22. minutil O'Neill ikkagi üle mängiti, kui oivalise karistuslöögi keerutas vasaku jalaga ristnurka Siim Luts - kuigi Crusadersi puurilukk sai löögile ka käed vahele, oli üritus piisavalt täpne ja pall piisavalt libe, et nahkkera siiski võrgus maandus - 1:1!

Viigivärava järel mäng taas pisut rahunes ning tundus, et meeskonnad enne riietusruumi minekut enam üleliia riskantseid liigutusi tegema ei hakka. Vahetult enne poolajavilet siiski külalised puna-mustades särkides enda poolehoidjaid tribüünidelt tõstsid - esmalt pääses väravavahiga silmitsi Jordan Forsythe ning seejärel proovis kaarlööki avavärava autor Carvill, kuid mõlemal puhul oli mees omal kohal Priit Pikker, kes esimese löögi tõrjus ning teises olukorras nahkkera joonelt üle lati lükkas.

Euroteekond saab kuulsusetu lõpu

Teisele kolmveerandtunnile tulid sundseisus Marko Kristali juhendatavad vastu juba teravamalt ning 15-20 minuti jooksul oli aktiivseimaks meheks platsil Omar El Hussieny, kelle löök esmalt rikošetist napilt üle raamide lendas. 62. minutil oli egiptlane taas värava sepistamisele lähedal, kuid tema terav pall viiekasti ei leidnud ei Ingemar Teeverit ega väravavõrku ning Crusadersi meeste ennastsalgav pallile viskumine tõi tulemuseks vaid nurgalöögi.

Viimasteks minutiteks tõi Levadia platsile nii nädalavahetusel kübatatriki sepistanud Kaimar Saagi kui Igor Subbotini, aga üleliia suurt elavust needki käigud põhjaiirlaste kastis ei tekitanud. Ikkagi jäi Levadia lootma pikkadele pallidele ning võis isegi öelda, et väravale olid lähemal Crusadersi mehed, kelle särgis oli mitmel puhul eriti nähtav avaväravale eeltöö teinud Paul Heatley, kes 85. minutil ka Levadia eurolootuste lõplikule matmisele ülimalt lähedal oli - kodumeeskonna õnneks maandus antud üritus ikkagi latis ning rohesärkide unistus tiksus veel oma viimaseid minuteid.

Paraku neli üleminutit ühtegi reaalset värävavõimalust ega piletit Euroopa hinnatuima klubisarja teise eelringi ei toonud - 1:1 viik ja võõrsilvärava reegliga langemine oli kurb tõsiasi.