Levadia loodab tugeva kaitse najal karukoopast elusalt naasta (8)

Nädal tagasi Kadriorus Praha Slaviat 3:1 võiduga šokeerinud Tallinna Levadiat ootab homme võõrsil üliraske katsumus, kui tuleb vihale aetud tšehhide vastu hoida oma eduseisu pääsemaks Euroopa liiga kolmandasse eelringi.

"See oli pime õnn - sellist asja juhtub kord viie aasta jooksul ja sel korral see juhtus," oli 16-kordse Tšehhi meistri abitreeneri Petr Cuheli konkreetne kommentaar avakohtumisele. "Me eksisime mitmel korral tühja värava ees ja juba poolajaks oleksime pidanud olema vähemalt 4:1 ees. Teisel poolajal mängisime hästi, aga taas ei suutnud lihtsalt olukordi lahendada."

Kui juba kodus õnnestus Slavial Levadia väravale mitmel korral võimas surve peale panna, siis midagi veel hullemat võib ka homme oodata. Nagu rõhutas ka Cuhel, siis on nende koduväljak suurem, samuti on fännid tänu hooajapiletite hüvitamisele klubi poolt veelgi enam Slavia seljataga ja selle märgiks on ka staadion juba väljamüüdud. Lisaks on võrreldes avamänguga Slavia ründeliin kvaliteetset täiendust saanud - mänguvalmis peaksid homme olema nii EM-il käinud ründaja Milan Škoda  kui ka eelmise hooaja Slovakkia liiga suurim väravakütt Gino van Kessel.

Milan Škoda lõi ka EM-il Horvaatia võrku ühe värava. Foto: slavia.cz

Võtmekohaks üks-üks olukorrad

Nädal tagasi oma teise perioodi esimese mängu Levadia peatreenerina pidanud Igor Prins sõnas kohe võidumängu järel, et kordusetendus Edeni Arenal tuleb jube.  "Kordusmängus tuleb ikka kõva möll, kui seal Eden Arenal hakkab 20 000 inimest meie vastu kisa tegema. Aga meie peame seal ikkagi nii palju oma mängu mängima, kui saab. Täna olime kaitses ja võib juhtuda, et seal oleme veel rohkem kaitses. Aga 90 minuti jooksul väsib ka vastane ära, tuleb mingi aeg ära kannatada ja püüda oma võimalused ära lüüa. Kui alla vajuda, siis on läbi," lausus ta toona.

"Suureks küsimärgiks on see, kuidas me suudame nende kiirete ja tehniliste mängijate vastu 1-1 olukordi lahendada," kommenteeris Prins viimase kodupinnal peetud mängueelse treeningu järel ETV spordisaatele. "Väga olulisel kohal on meie meeskonna üldine kaitsetöö."

"Me teame, et suudame nende vastu mängida. Eelmine neljapäev seda näitas," oli Kadriorus kolmanda värava löönud poolkaitsja Ilja Antonov enesekindel, et edasipääs on reaalne. "Kõik treenerid võivad sulle anda midagi erilist. Me oleme Prinsiga väga rahul. Trennid on huvitavad ning atmosfäär hea," kiitis Eesti koondislane uut peatreenerit.

Edeni saunast potentsiaalselt Atlandi äärde

Kui Levadial õnnestub homsest mängust eluga ja edasipääsuga välja tulla, saaks Levadia teist korda klubi- ja Eesti jalgpalliajaloos eurosarja mängu pidada kontingendi hetke parima jalgpalliriigi Portugali pinnal. Nimelt ootaks siis kolmandas eelringis ees eelmisel hooajal kohalikust kõrgliigast kuuenda kohaga pääsu Euroopa liigasse kindlustanud Rio Ave. Klubi, kelle kodustaadion asub Atlandi ookeanist vaid 1,5 kilomeetri kaugusel ja kes tegi oma eurosarja debüüdi alles kaks hooaega tagasi

21. juulil kell 20:00 Edeni Arenal

Praha Slavia - Tallinna FC Levadia

Peakohtunik: Christos Nicolaides
Abikohtunikud: Charalambos Charalambous, Charlambos Georgiou
Neljas kohtunik: Lucas Soteriou (kõik Küproselt)

Triobeti koefitsiendid:

Slavia võit - 1.14
Viik - 7.00
Levadia võit - 15.00

Levadia koosseis:

Väravavahid: Sergei Lepmets, Priit Pikker.
Kaitsjad: Aime Marcelin Gando Biala, Raido Kannel, Igor Morozov, Hindrek Ojamaa, Maksim Podholjuzin, Luc Landry Tabi Manga.
Poolkaitsjad ja ründajad: Ilja Antonov, Alan Gatagov, Rimo Hunt, Marek Kaljumäe, Evgenii Kobzar, Cristofer Kuusma, Siim Luts, Anton Mirantšuk, Andreas Raudsepp, Magnar Vainumäe.