Levadial läks Poomi vutipoiste vastu oodatust raskemalt, Infonet sai euromängude eel jagu oma duublist (10)

Joao Morelli aitas Levadia karikavõistlustel järgmisesse ringi. Foto: Jana Pipar / EJL

Karikavõistluste 1/64-finaalid kujunesid viimaseks eurosarjaeelseks peaprooviks Tallinna Levadiale ja Infonetile, kellest esimene alistas oodatust raskemalt Mart Poomile kuuluva Nõmme Unitedi ning teine võitis kindlalt omaenda duublit.

Levadia võõrustas täna Maarjamäel tugevuselt neljandas liigas mängivat Nõmme Unitedit, kes on tuntud oma hea jalgpallikooli ja talendikate mängijate tootmise poolest, ja oli nendega üllatavalt suurtes raskustes. Levadia avas skoori alles 59. minutil, kui täpne oli brasiillane Joao Morelli.

See ei murdnud aga koheselt Nõmmet, kes visalt edasi võitles. Morelli muutis seisu kindlamaks alles 73. minutil, kui oma teise lõi. Lõppseisu 3:0 vormistas 78. minutil Jevgeni Kobzar, viies Levadia 1/32-finaali.

Omapärane lahing peeti samal ajal Lasnamäel, kus vastamisi olid Infoneti esindus- ja duubelvõistkond. Mitmetele põhimeestele puhkust andnud valitsev Eesti meister alistas oma järelkasvu 7:0. Resultatiivseim oli kolme väravaga Vladimir Voskoboinikov. Vigastuspausilt naasis Infoneti võtmemängija Sergei Tumasjan, huvitava faktina sekkus väljakumängijaks Infoneti varuväravavaht Maksim Zelentsov.

Infonetti ootab juba teisipäeval ees Meistrite liiga lahing, kui külla sõidetakse Malta meistrile Hiberniansile. Levadia võõrustab nädala pärast Pärnus Euroopa liiga raames iirlaste Cork Cityt.

Lisaks jõudis täna karikavõistluste järgmisesse ringi Premium liiga klubi Narva Trans, kes alistas koduväljakul Esiliiga meeskonna Maardu 6:1. Neli väravat lõi Ilja Ferapontov, lisaks sahistasid võrku Artjom Škinjov ja vigastuspausilt naasnud Valgevene ründaja Dmitri Kovb. Maardu auvärava lõi Nikita Brõlin. Täna on võistlustules veel ka mõned madalamate liigade võistkonnad. Viimane 1/64-finaal peetakse järgmisel kolmapäeval.

Tallinna FC Levadia - FC Nõmme United 3:0 (0:0)