Ligue 1 ja 12. voor: Mbappe rekord, 34 väravat, Balotelli eemaldamine (0)

Prantsusmaa kõrgliiga 12. voor möödus vägagi tormiliselt. Koguni neli meeskonda said kirja viie või enama väravalise võidu ja omajagu korjati ka punaseid kaarte.

Vooru kõige suurima võidu sai omale AS Monaco meeskond, kes käis 6:0 skooriga üle Guingampist. Kaks tabamust said seal oma nimele nii Guido Carrillo kui ka Adama Traore.

5:0 võidu teenisid Paris Saint-Germain, Marseille ja Lyon. Mängus, kus Neymar ei teinudki kaasa, hiilgasid PSG poolelt kahe väravaga Edison Cavani ja Kylian Mbappe. Viimane sai enda nimele ka omapärase rekordi, kui tõusis viimase 40 aasta jooksul noorimaks skooritegijaks, kes löönud 20 väravat Ligue 1 meistrisarjas. Koos eelmise hooajaga AS Monacos kulus 18 aasta ja kümne kuu vanusel Mbappel selle saavutuse jaoks 49 mängu, mille jooksul on ta jaganud ka 13 väravasöötu.

Kui Marseille alistas pigem rahulikus õhkkonnas Caeni, siis Saint-Etienne'i ja Lyoni vastasseis kulges närvilisemalt. Memphis Depay ja Nabil Fekiri tabamustest haarasid külalised poolajaks juhtohjad ja seis muutus veelgi kergemaks, kui 47. minutil teenis punase kaardi Leo Lacroix.

Kohtumist varjutas siiski inetu mängu lõpp. Nimelt kui Nabil Fekir oli teinud seisuks 5:0, siis jooksis prantslane väravat tähistades Saint-Etienne'i poolehoidjate ette ja näitas neile provotseerivalt oma mängusärki. See aga fännidele sugugi ei meeldinud ja juba paar minutit hiljem tungis ligi sadakond pealtvaatajat väljakule. Turvameeskond tegutses küll kiiresti ja aitas mängijatel kiiresti siseruumidesse pääseda, kuid mänguseisak venis ligi 20 minuti pikkuseks vaatamata sellele, et võitjas polnud mingit kahtlust.

Mõneti humoorika stsenaariumiga kohtumine rullus lahti Nice'i ja Dijoni vahel. Ainsa värava lõi seal 40. minutil Mario Balotelli, kuid kurikuulus ründeäss ei jätnud "säramiseks" võimalust kasutamata - minut enne normaalaja lõppu teenis mees punase kaardi, kui kukutas tagantpoolt tulles selge veaga vastasmängija murule ning kohtuniku arvates polnud mingit võimalust, et Balotelli oleks üritanud palli pärast võidelda. Itaallasel tuleb nii vahele jätta ka järgmise vooru mäng Caeni vastu.

Rennes - Bordeaux 1:0 (1:0)