Real võitis enesekindla mänguga Euroopa Superkarika (16)

Skopjes toimunud Euroopa Superkarika finaal läks viimase nelja aasta jooksul kolmandat korda Real Madridile, alistades esimesel poolajal mannetult mänginud Manchester Unitedi.

Mängu alguses head tempot näidanud Manchester Unitedi hoog rauges esimese kümne minuti jooksul, kui Real hakkas pead tõstma ja ise mängu domineerima. Tasapisi võtsid Meistrite liiga tiitlikaitsjad initsiatiivi ning 24. minutil oli paremkaitsja Dani Carvajali tsenderdus Casemiro jalale ülitäpne ning Meistrite liiga finaaliski skoorinud brasiillane kõmmutas otse õhust ühe puutega puurivahile David De Geale kättesaamatult taha nurka.

Avapoolaeg tõi publikule palju põnevust, kui Real suutis kõmmutada latti ning Unitedi kaitseliini närvilisena hoida. Teisel poolajal tegi Unitedi peatreener Jose Mourinho kohe vahetuse, kui Jesse Lingardi asemel toodi värskem mees Marcus Rashford vasakule äärelele kaitsjaid kummitama. See aga tablood vaadates erilist tulemust ei toonud, kuna Reali suurepärane söödumäng Unitedi karistusalas vabastas Isco kaitsjatest ning hispaanlane lõi külma närvi säilitades palli taha nurka, 2:0.

Mäng oli juba nukralt Reali võidusadamasse tüürimas, kuid Romelu Lukaku hea positsioonivalik päästis Unitedi halvimast, olles Nemanja Matici pealelöögist tagasi lennanud pallil esimesena jaol ning vähendades vahe minimaalseks.

United hakkas initsiatiivi haarama ning mäng muutus väga närviliseks, nähes palju kollaseid kaarte ja jõudemonstratsioone, päädides tohtrite turgutamisega. Küll raiskas Marcus Rashford suurepärase võimaluse viigistamiseks, siis ei osatud edukalt omavahel kokku mängida ning kohtuniku poolt antud seitse lisaminutit Unitedit kaotusest ei päästnud.

Real Madrid - Manchester United 2:1 (1:0)
24. Casemiro, 53. Isco - 62. Romelu Lukaku

Real: Keylor Navas, Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric, Isco (74. Marco Asensio), Gareth Bale (74. Lucas Vasquez), Karim Benzema (83. Cristiano Ronaldo).
United: David De Gea, Antonio Valencia, Viktor Lindelöf, Chris Smalling, Matteo Darmian, Nemanja Matic, Ander Herrera (56. Marouane Fellaini), Paul Pogba, Henrikh Mkhitarjan, Jesse Lingard (45. Marcus Rashford), Romelu Lukaku.