Liverpool kaotas liigakarikas Southamptonile, väravaolukorras eksis Ragnar Klavan (5)

Ragnar Klavani koduklubi Liverpool kaotas Inglismaa liigakarika poolfinaali avamängus Southamptonile 0:1.

Klavan alustas mängu soliidselt ja kindlalt, kuid paraku osaliselt tema eksimusest jäi Liverpool kaotusseisu. 20. minutil ei tabanud ta oma nõrgema jalaga palli piisavalt hästi, et ohtlik olukord ära klaarida ning vastasted ei jätnud võimalust kasutamata.

Värava lõi mõned minutid varem suurepärase võimaluse raisanud Nathan Redmond. Avapoolajal hiilgas maailmaklassi tõrjetega Liverpooli sakslasest väravavaht Loris Karius. Tänu tema esitusele pääses Liverpool puhkama kõigest 0:1 kaotusseisus. Liverpoolil oli esimesel poolajal üks hea võimalus, kuid Roberto Firmino löögi tõrjus üle värava Fraser Forster.

62. minutil sekkus vahetusest mängu vigastuspausi pidanud Philippe Coutinho ning tõi natukene elu Liverpooli mängu, kuid 100-protsendilisi võimalusi ei suudetud tekitada ka teisel poolajal. Hoopis Southampton oli võistkond, kes üldjoontes kohtumist kontrollis. Mängu ainsa värava löönud Redmond tabas mõned minutid enne kohtumise lõppu latti.

Klavan liikus mängu lõppfaasis päris kõrgele Liverpooli mängupilti jälgides, aga ei õnnestunud mitte kuidagi külalistel kaotusseisust välja tulla. Eestlane mängis kaasa kogu kohtumise.

Üheväravaline kaotus jätab korduskohtumiseks kõik võimalused Liverpoolile alles. Korduskohtumine peetakse Liverpoolis 25. jaanuaril.

Southampton - Liverpool 1:0 (1:0)
20. Nathan Redmond

Southampton: Forster; Cedric, Yoshida, Van Dijk, Bertrand; Clasie (73. Hojbjerg), Romeu, Davis (82. Ward-Prowse); Redmond, Tadic, Rodriguez (82. Long).
Varus: Lewis, McQueen, Stephens, Hojbjerg, Sims, Ward-Prowse, Long.

Liverpool: Karius; Clyne, Lovren, Klavan, Milner; Lucas, Can, Wijnaldum (62. Coutinho); Lallana, Sturridge, Firmino (82. Origi).
Varus: Mignolet, Gomez, Moreno, Stewart, Coutinho, Origi, Woodburn.