Maardu kaitseliinist Pärnu ründajatele vastast ei olnud (12)

Kristen Saarts. Foto: Gertrud Alatare

Premium liiga järgmise hooaja koosseis sai sisuliselt selgeks juba esimese üleminekumänguga, kuna Pärnu Linnameeskond võtab Maardust kaasa koguni 5:1 võidu.

Lumisel Maardu kunstmuruväljakul alustas kõrgliiga meeskond oodatult aktiivsemalt ning esimene väga hea võimalus langes nurgalöögi järel Rauno Tutkile. Kui selle olukorra suutis Ilja Kassjantšuk klaarida, siis vaid minut hiljem sai Maardu väravavaht hakkama suure prohmakaga. Kristen Saartsi tsenderduse puterdas Kassjantšuk vastu Anton Aristovit, kelle põrkest pall lõpuks väravajoone ületas.

Kaotusseisu jäädes ärkasid lõpuks ka võõrustajad ning veerandtunnise mängu järel näitas oma kvaliteeti Kristjan Tamme, kes tegi Ilja Zelentsovi lähilöögi vastu suurepärase tõrje. Mõni minut hiljem ei saanud Vitali Gussev täiesti vaba olles peaga palli raamidesse suunatud ning 27. minutil päästis pärnakad halvimast Magnus Villota suurepärane blokeering karistusalas.

Raisatud võimalused maksid põhjaeestlastele kätte 30. minutil. Pärnu pika ja ilusa söödumängu lõpetuseks lükkas Kristen Saarts Henri Hansoni söödu järel palli tühja väravasse.

Poolaja lõpus lõi veel ühe naela Maardu kirstu Rauno Tutk, kes realiseeris tagapostis Saartsi järjekordse hea tsenderduse. Puhkepausilt naastes lõi oma teise värava Saarts, kelle vasaku jalaga sooritatud löögi tõrjus Kassantšjuk õnnetult väravasse.

59. minutil sai lõpuks auvärava kirja ka kodumeeskond. Kristjan Tamme ränga eksimuse järel teenis Maardu penalti ning Ilja Zelentsov saatis tugeva löögiga palli väravasse. Lõppskoori vormistas siiski 71. minutil Pärnu, kui vahetusmees Tõnis Vihmoja lükkas Kassantšjuki ebakindla tõrje järel palli valveta jäänud väravasse.

Mängu parim - Kristen Saarts

Pärnu ääreründaja oli konkurentsitult kohtumise kõige tulemuslikum mängumees, olles osaline kõigis (!) viies väravas.