Maardu põrmustas võimsa teise poolajaga Infoneti (statistika!) (0)

Esiliiga 24. vooru ühes kohtumises olid Lasnamäel vastamisi kohalik Infonet II ning külalisosapooleks Maardu Linnameeskond. Poolajapausile suundus minimaalses eduseisus Maardu, kuid teisel poolajal pandi paremus selgelt maksma ning võeti ülekaalukas 5:1 võit. Infoneti värava autoriks oli Eduard Golovljov, maardukate poolelt oli kahel korral resultatiivne Vitali Gussev ning korra sai jala valgeks Vadim Aksjonov, Daniil Lebedev ning Klimenti Boldõrev.

Mõlemad meeskonnad alustasid kohtumist rahulikult ning algusperioodil midagi märkimisväärset ei suudetud luua, probleemiks oli mõlemal poolel rünnakute lõpplahendus. Pass võis kenasti liikuda, ent kui rünnakut ei suudetud löögiga lõpetada, polnud sellele eelnenud kenast kombineerimisest suurt kasu. 20. minutil leidis Gussev virtuoosse sööduga Aksjonovi, kes kaitsjat edestas ning palli kindlalt väravasse saatis. Vaid viis minutit hiljem omad vitsad peksid ning Maardu lasi kergelt väljakuperemeestel väravaga vastata. Tsenderdus kasti, kus Golovljovil oli lubamatult palju vaba ruumi ning ta äsas palli värava tagumisse nurka - 1:1!

Ei möödunud kahte minutitki, kui Infoneti mängijale karistusalas käega mäng fikseeriti ning Maardu penalti näol suurepärase võimaluse taas juhtima minekuks teenis. Palli taha asunud Gussev lajatas mänguvahendi kindlalt vasakule alla, samal ajal kui Mihhail Lavrentjev teisele poole viskus. Mängu ainus hoiatuskaart välkus avapoolaja lõpupoole, kui Vassili Kulik jalad ees Jevgeni Gurtšioglujantsile sisse libises. Seejärel tõusis pingilt püsti võõrustajate treener, kes vihaselt omade kallal võtma hakkas ning käskis korralikumalt tegutseda.

Kohtumine ise möödus õnneks üsna sõbralikus toonis ning robustseid vigu oli vaid mõni üksik, ka mölisemist oli üsna vähe. Lavrentjev sai kahel korral sekkuda, näidates head taset ning omasid veelgi suuremast kaotusseisust sellega päästis. Esimese juhul mängis Alan Mones ettevaatamatult ning kaotas palli kergelt Nikita Brõlinile, mille järel too lähedalt löögile pääses. Teise olukorra puhul pääses Gussev läbisöödu järel silmitsi, ent mõlemal juhul jäi duellides peale just Infoneti puurilukk ning pausile mindi seega seisult 1:2.

Mõlema meeskonna algrivistuses oli mängijaid, kes pahatihti sinna ei kuulu ning kelle osaks on olnud vahetusest sekkuda. Infoneti poolelt oli nendeks Mones, Martin Ananjev ning mõningaste mõõndustega ka Aleksandr Ossipov. Maardu poolelt omakorda Danil Lebedev, kes tegi Esiliigas oma esimese täismängu, paistes sealjuures korralikult silma. Külaliste puuri valvas sel korral Artjom Jakovlev, kes tuli vahepeal taas Ajaxist üle Maardu Linnameeskonda ja kellele oli tegemist esimeseks kohtumiseks sel hooajal esindusmeeskonna eest.

Maardu paneb paremuse maksma

Teisest kolmveerandtunnist oli möödunud vähem kui kümme minutit, kui Infonet ehmatuse üle elas. Aksjonovi söödu järel sai Gussev Lavrentjeviga silmitsi ning lõi madala palli ülinapilt tagumisest postist mööda. Maardu oli selgelt teise käigu sisse pannud ning Infonetile suurt šanssi ei antud, pall võõrustajate valduses pikalt ei püsinud ning nõnda oli mängukäigule igati vastav see, kui Gussev 57. minutil omade eduseisu kaheväravaliseks tegi. Brõlin tõstis vasakult äärelt palli kasti, kus see lendas kaitsjast üle ning põrkus omade ründajale. Esimene puude polnud küll kõige parem, aga Gussev liikus kiiresti pallile järgi ning seejärel kõmmutas selle tagumisse nurka.

Möödus mõni minut ning taas näitasid nauditavat kombineerimist ja üksteise mõistmist Brõlin ja Gussev. Taas sai löögile just ründaja, kes soodsalt positsioonilt palli Lavrentjevist üle tõstis, kuid omade kahjuks maandus mänguvahend tagumisse posti ja sealt said juba jaole võõrustajad. Infoneti poolelt pandi juba mitmendat korda teele pikk tsenderdus, kuid need ei tahtnud kuidagi sel korral toita ja pallid läksid selgelt liiga pikaks, kuigi võinuks vähe rahulikumalt võtta ja maast pass käima lükata.

Infoneti mängijad ei suutnud Jakovlevi eriliseks tõrjeks sundida, kuid puurivahi suurima sekkumise kutsus esile oma kaitsemängija, kelle jalast hakkas pall ühe olukorra järel otsajoone suunas suunduma, kui äkitselt Jakovlev pantrihüppega kohale lendas ning enne otsajoone ületamist palli minema suutis lüüa, võttes sellega vastastelt kerge korneri ära. 75. minutil andis Gussev paremalt äärelt madala passi Vladislav Sokolovile, kes omakorda leidis lähisööduga Lebedevi, kes võrgu sahisema pani ning Maardu fännid hõiskama ajas.

Viimasel kümnel minutil sai Infonet järjepanu peale pommitada, kuid sellest hoolimata miskit sajaprotsendilist võimalust ei tekkinud, nii mõnelgi juhul oli lisaks tegemist kiirustatud löögiga väljaspool karistusala. Mõni sekund oli puudu 90. minuti täitumisest, mil Maardu näitas suurepärast kiirrünnaku lahendamist: pika tsenderduse järel võttis Boldõrev esimesega omaks ning kasti jõudes vajutas halastamatult palli viiendat korda väravasse. Peatselt pärast seda kõlas Infoneti piinad lõpetanud lõpuvile.

Võrdsest avapoolajast hoolimata võtsid külalised tugeva teise poolega igati teenitud võidu. Infonet kindlasti ei mänginud oma tavapärast mängutaset välja, samas kui viimasel ajal realiseerimisega hädas olev Maardu näitas sel korral head momentide lahendamist. Ansamblist keegi sel korral välja ei langenud ning kõik väärivad selgelt kiidusõnu. Infonetil tuleb aga pea püsti hoida ja kehv mäng kiiresti unustada ning eksimustest omad järeldused teha.

Maardu tõusis tänu võidule hetkeks 4. kohale, möödudes Levadiast kahe punktiga. Maarjamäe klubi võib siiski oma varasema koha tagasi napsata, kui antud vooru kohtumises täna Nõmme Kalju suudetakse alistada. Kuna Flora noppis võidu, langes Infonet kaotusest tulenevalt 3. kohale. Järgmises voorus sõidab Infonet külla Vändra Vaprusele ning Maardu võõrustab Kaljut.

Teistes antud vooru kohtumistes tunnistas liider Viljandi Tulevik liigas kolmandat kaotust, jäädes kodus 1:3 alla Florale. Tallinna Kalev napsas võõrsilt napi 2:1 võidu Kohtla-Järve üle ning Tartu Santos ja Vändra Vaprus tegid ülikoolilinnas 2:2 viigi.

17. augustil 2016 kell 20.00 Infoneti Lasnamäe staadionil (Punane tn 45, Tallinn)

Tallinna FC Infonet II - Maardu Linnameeskond 1:5 (1:2)
24. Eduard Golovljov - 20. Vadim Aksjonov, 26., 57. Vitali Gussev, 75. Daniil Lebedev, 90. Klimenti Boldõrev

Hoiatused: 37. Vassili Kulik
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras