Mängu seitsmendale kohale võitis võõrsil Trans (galerii!) (0)

Narva Trans alistas meistriliiga 26. voorus võõrsil Tartu Tammeka 2:0 ning tõusis tartlastest mööda, seitsmendaks.

Tempokas kohtumises ei veeretanud kumbki meeskond niisama palli. Mõlemad proovisid kiiresti rünnata ja vastase värava alla jõuda.

Rohkem teravust näitas algusest peale üles Trans, kes avas skoori 17. minutil, kui Dmitri Barkov söötis palli karistusala taha Artjom Škinjovile löögi peale. Vaid minut varem sarnasest kohast Rizvan Umarovi löögi tõrjunud Karl Johan Pechter sedapuhku tagumisse nurka suundunud pallini ei küündinud.

Esimese paarikümne minuti jooksul oli Transil lisaks väravale veel paar suurepärast võimalust, aga Umarov ei suutnud üks-üks olukorras palli vastutulnud Pechterist mööda lükata ning Barkov lõi Svjatoslav Jakovlevi tsenderduse üle värava.

Transi puurivaht Arnold Kreger pidi avapoolajal tõrjuma esiposti juurest Martin Milleri terava lähilöögi ja püüdma nurgalöögi järel Kaarel Kiidroni löögi.

Teisel poolajal ründas Tammeka palju rohkem, aga esialgu oli ohtlikum kontrarünnakuid teinud Trans. 51. minutil jättis üks-üks olukorra realiseerimata Barkov, kes veeretas palli tagumise posti tagant mööda.

64. minutil sai Barkov siiski jala valgeks, kui Umarov tegi vasakul äärel oivalise eeltöö ja tipuründaja lükkas palli mõnelt meetrilt võrku.

Tammeka muutus väga ohtlikuks lõpuminutitel, kui pani suure surve peale ja kolistas kaks korda väravaraame.

Esmalt tabas Kaspar Paur 89. minutil madala löögiga 15 meetrilt posti ning seejärel lendas Kristjan Tiiriku karistuslöök üleminutitel latti.

Tammeka sai meistriliigas kirja seitsmenda järjestikuse kaotuse, Kreger aga üheksandal katsel oma esimese nullimängu.

Trans ei pääsenud Tartust siiski päris probleemideta, sest kohtumise lõpupoole hankisid Dmitri Prošin, Barkov ja Timur Džurajev ebavajaliku hoiatuskaardi. Järgmisest kohtumisest Tallinna Levadiaga peab seega kolm Transi meest kaartide tõttu eemale jääma.