Matrossovi kangelasteod Florat ei peatanud (3)

33. vooru lõppkohtumisel ei lasknud Flora ennast erinevalt tiitlikonkurentidest vastasel üllatada, võttes võitluslikus mängus Narva Transi üle kaheväravalise võidu.

Esimene poolaeg algas Flora jaoks otsivalt ning küllaltki riskivabalt. Ilmselt sooviti vältida elu hinna eest Nõmme Kalju ning Tallinna Levadia stsenaariume, kus kindla favoriidina antakse hooaja hiliseimas faasis mäng ära. Samas ei jäänud esmamuljel väga Florale alla ka Trans, kes endale omaselt otsis kiirete söötudega oma eesliinimehi.

Siiski aja kulgedes hakkas Flora rünnakujoonis üha rohkem vilja kandma: kaitseliini taha pidevalt avanenud Rauno Alliku ning Rauno Sappinen valmistasid Transi tagaliini meestele tõelist peavalu.

Avavärav sündis 14. minutil, mil Flora poolt lahti mängitud nurgalöögist sai kasti lähedal palli Sappinen, kes nahkkera Viktor Plotnikovi rikošetist Transi väravasse virutas. Kõigest kolm minutit hiljem oli aga täpne Rauno Alliku, kes Zakaria Beglarišvili poolt saadud söödu omaks võttes mängis väravast välja tulnud Aleksei Matrossovist mööda, lükates palli tühjade raamide vahele - 2:0 Florale!

Pärast kaht väravat oli näha, et Florat valdas pingelangus, mis aitas veidi oma mängu leida ka Narval. Sellest hoolimata ei püsinud Flora rünnak nürina, kui 24. minutil oli Matrossov sunnitud penaltiveaga maha tõmbama värava suunal liikuva Sappineni. Paljud ilmselt olid valmis oma telereid pärast trahvikastiviga juba kinni keerama, kuid Matrossov oli just ise see, kes ei lasknud mängu lõppenuks vormistada, tõrjudes Sappineni penalti!

Vähe sellest, 42 minutil said florakad ka teise võimaluse penaltipunktist, kui kastis takistati Herol Riibergi löögiüritust. Seekord usaldati 11 meetri karistuslöök kapten Gert Kamsi lüüa, kuid Matrossovit see ei heidutanud - mees võttis teise järjestikuse penalti ära, hoides nii Transi mängus!

Matrossovi supertõrjete saatel liiguti aga teisele poolajale, kus kergelt närviliseks muutuval Floral oli vaja teha omalt poolt kõik, et väärtuslikud kolm punkti liigatabelisse kirjutada. Matrossovi poolt innustatud piirilinlased tulid teisele poolajale aga kõrge pressiga, mis takistas florakatel rahulikult söödu lükkamist.

Mitmel korral kandis press narvakate jaoks ka vilja. Väravaks ei suudetud aga neid olukordi realiseerida ning mitmel korral pidi Narva veelgi suuremast kaotusseisust päästma ei keegi muu kui Matrossov, kes jäi järjepanu võitjaks nii duellides Sappineni kui ka Jürgensoniga.

Kohati tundus, et jalgpallijumal oli lasknud Narva värava täielikult kinni betoneerida kuna päris mängu lõpus ei saanud vahetusest sekkunud Sakari Tukiainen palli löödud ka Matrossovist tühjaks jäädud väravasse - kahel korral blokeerisid löögid Narva mängijad ning kolmandal katsel tabas nahkkera latti.

Võiduga tõusis Flora aga punktide mõttes samale pulgale Levadiaga, mõlemaid lahutab nüüdsest tabeliliidrist Infonetist neli punkti. Neljandal kohal asetseb aga Nõmme Kalju, kellel ühe vähempeetud mängu juures on kirjas 66 punkti.

Mängu parim - Aleksei Matrossov
Kuigi ei tasu mööda vaadata Raunode kollidest ning Beglarišvili väravasöödust, tuleks siiski tunnustada mängu individuaalses kontekstis säravaima esituse teinud Narva puurivahti. Mees võttis täna ära kaks penaltit ning lisaks nendele nullis ära ka mitmed üks-üks olukorrad. Selliseid esitusi iga päev ei näe!