Mbappe ja Neymariga PSG kõrval on imelist hooaja algust tegemas väike Ida-Prantsusmaa klubi (2)

Peale kolme mänguvooru Prantsusmaa kõrgliigas jätkavad üheksa punktiga vaid kaks meeskonda: suurim tiitlisoosik PSG ning 150,000 elanikuga väike Dijon.

Kui PSG võitudes Angersi, Guingampi ja Caeni üle pole keegi üllatunud, siis see, mida on tegemas vaid 20 aastat tagasi loodud Dijon on küll imekspandav. Punasärgid alistasid esiteks Montpellieri ja Nantesi ning nüüd saadi veel suurem triumf, kui võõrsil hävitati Patrick Viera juhendatav Nice.

Selles matšis säras tõenäoliselt kõige eredamalt 20-aastane Jules Keita, kes sekkus mängu alles 66. minutil, aga jõudis nii lühikese ajaga lüüa kaks kolli ning anda ühe väravasöödu. Peale kohtumist ütles Guineast pärit Keita reporteritele: "Kodus kutsutakse mind Beebi Neymariks - aga ma võin tast isegi parem olla."

Samal ajal pidid teised eeldatavad tiitlipretendendid pettuma. Kuigi Monaco 17-aastane imelaps Pietro Pellegri tegi väravalöömisega ajalugu, ei lõppenud päev vürstiriigi klubi jaoks hästi - vastu tuli võtta 1:2 kaotus Bordeauxilt. Punkte oli ka Marseille kaotamas, kui esimesel poolajal jäädi 0:2 kaotusseisu Rennesi vastu, kuid teisel poolajal pandi uus käik sisse ning tabelisse siiski teeniti üks punkt.

Kindlalt said kolm punkti tabelisse Lyon, Amiens ja Lille, kes võtsid võidud vastavalt Strasbourgi, Reimsi ja Guingampi vastu. Montpellier ja Saint-Etienne ning Nantes ja Caen ei suutnud võitjat välja selgitada ning pidid leppima ühe lisapunktiga.

Lyon - Strasbourg 2:0 (1:0)