Ronaldo kübaratrikk jättis Bayerni poolfinaali ukse taha (27)

Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumises vajasid kodus mänginud Real Madrid ja Müncheni Bayern lisaaega, et selgitada välja, kumb tiim pääseb poolfinaali.

Real Madrid teadis, et ükskõik milline viigiline tulemus tagab edasipääse just neile. Mäng oli esimesel poolajal võrdne ja väga lahtine, kuid väravaid ei löödud. 53. minutil võttis Reali keskpoolkaitsja Casemiro maha läbimurdel oleva Arjen Robbeni ning kohtunik Viktor Kassai määras Bayerni kasuks penalti, mille ründaja Robert Lewandowski ka realiseeris. Real otsis oma võimalust ning pea 20 minutit hiljem sai Ronaldo end kenasti peaga löögile mängitud ja suunas palli Bayerni väravavahist Manuel Neuerist mööda.

Mõned minutid hiljem toimus Reali kaitseliinis suur segadus, mis päädis Sergio Ramose omaväravaga. 1:2 skoor oli sama, mis eelnevas kohtumiseski ning üleaja täis tiksunud minutid muutusi ei toonud - tiime ootas ees lisaaeg.

Siis algas Ronaldo etteaste - mees lõi viie minutiga kaks vastuseta väravat ning surus Bayerni põlvili. Kuigi lisaaja esimene värav oli selgest suluseisust, siis teine värav oli vasakkaitsja Marcelo suurepärase läbimurde tulemuseks. Ronaldolt kübaratrikk ning sellega tüüris ta oma tiimi kindlalt poolfinaali.

Leicesteri ime sai lõpu

Leicester vajas edasipääsuks kahte väravat või siis 1:0 võitu normaalaja lõpuks, et lisaajale pääseda, ent need plaanid ajas sassi Atletico ründav poolkaitsja Saul Niguez, kes jäi 26. minutil karistusalas vabaks ning suunas peapalli kenasti Leicesteri väravavahi Kasper Schmeicheli püüdmisulatusest mööda. See värav sundis Leicesteri rohkem ründama ning teisel poolajal alanud brutaalne turmtuli Atletico väravale kandis 61. minutil vilja, kui Jamie Vardy sai palli jala peale ning suunas selle ristnurka. Seejärel sai Leicester indu juurde ning Atletico kaitseliin pidi mängima ennastohverdavalt, et kaitsta seisu ning see neil ka õnnestus.

Sellega sai eelmisel hooajal alguse saanud Leicesteri ime lõpu, ent veerandfinaali pääsemine ning väga südika mängu näitamine teenis kodufännidelt tormilise aplausi ning peatreener Craig Shakespeare'i hoolealused võivad oma mänguga rahule jääda.

Leicester - Atletico Madrid 1:1 (0:1), kahe mängu kokkuvõttes 1:2