Mourinho mängis Conte taktikaliselt üle (0)

Inglise meistriliiga 33. vooru keskses kohtumises läksid Manchesteris vastamisi tabeliliider Londoni Chelsea ning terve hooaja Euroopa liiga kohtadel pendeldanud Manchester United.

Mäng oli sedavõrra tulisem, et eelmises omavahelises liigakohtumises said Chelsea peatreeneri Antonio Conte hoolealused hakkama 4:0 hävitustööga, mis omakorda pani aluse Manchester Unitedi kaotusteta seeriale - viimane liigakaotus pärinebki 23. oktoobrist just Chelseale.

Kuna United mängis neljapäeval Euroopa liiga veerandfinaalis, otsustas peatreener Jose Mourinho mitmele põhimehele puhkust anda - esimest korda sai liigamängu pingilt vaadata Zlatan Ibrahimovic, samuti alustasid ääreründaja Henrikh Mkhitaryan ning kapten Michael Carrick mängu pingilt. See andis võimaluse nii eelmise hooaja komeedile Marcus Rashfordile alustada tipuründajana ning Ashley Youngile ääreründajana.

Avaminutitest oli selge, et Unitedi mäng on elektrilisem, liikuvam ning dünaamilisem kui sel hooajal olnud - kiired ääred Young ja Jesse Lingard tekitasid Chelsea kaitseliinile palju peavalu ning välkkiire Rashford pani David Luizi lõpuks eksima, kui Unitedi poolkaitsja Ander Herrera suurepärane sööt läks Luizist mööda ning Rashford jäi Chelsea puuriluku Asmir Begoviciga silmitsi - noor inglane säilitas külma närvi ja viis oma klubi 7. minutil 1:0 juhtima.

Chelsea ei saanud kuidagi oma mängu käima - Jose Mourinho taktikaline lüke panna Ander Herrera Chelsea ohtlikuimat mängijat Eden Hazardit individuaalselt markeerima kandis vilja - belglane oli pideva surve all ning sai oma esimesed võimalused alles mängu lõpus.

49. minutil oli United see, kes 2:0 juhtima läks - Ander Herrera löök võttis Chelsea poolkaitsjast Kurt Zoumast rikošeti ning väravavaht Begovic oli võimetu. Värava järgselt muutis Chelsea peatreener Conte oma edukat 3-4-3 formatsiooni 4-2-4 peale, tuues ründejõudu rohkem sisse - nii Cesc Fabregas kui Willian sekkusid pingilt ja pealinlased hakkasid survet aina rohkem endale saama. Surve ei kandnudki vilja, sest Chelsea ei suutnud isegi ühtegi korda väravaraamidesse lüüa ning Unitedi väravavahil David De Geal oli üsna lihtne tööpäev.

Unitedi 2:0 võit Chelsea üle tähendab, et Chelsea edestab teisel kohal olevat Tottenhami vaid nelja punktiga - tiitliheitlus muutus pärast Chelsea kaotust palju põnevamaks ning Antonio Conte hoolealused ei saa endale libastumisi enam väga lubada.

Manchester United - Chelsea 2:0 (1:0)