Naiste koondis ei suutnud HJK vastu eduseisu hoida (lisatud galerii) (0)

Eesti naiste koondis võitis Soome kõrgliigas kolmandat kohta hoidva HJK vastu avapoolaja, aga kaotas mängu 1:2.

Tehnilisem HJK domineeris ja oli avaväravale lähedal juba kuuendal minutil, kui nurgalöögi järel pall Pille Raadiku peast latti läks. Minut hiljem pidi Liivi Sõrmus oma karistusalas riskantselt libistama, et viimasel hetkel pall kätte saada.

26. minutil avas skoori hoopis Eesti. Kristina Bannikova sööt Ulrika Tülbi suunas ei tulnud küll kõige paremini välja, aga vastase ebaõnnestunud puute kaudu jõudis pall ikkagi Tülbini. Tipuründaja lükkas palli vastutulnud väravavahi kõrvalt täpselt posti äärde - 1:0.

Tülbil oli 43. minutil teinegi suurepärane võimalus, aga ta lõi Lisette Tammiku ja Katrin Loo eeltöö järel kastis pallist mööda. Avapoolajal oli hea šanss ka külaliste kaptenil Essi Sainiol, kelle lähilöök pehmeks ja ebatäpseks jäi.

Teise poolaja alguses oli Tülp veelkord läbi pääsemas, aga otsustas juba kaugelt palli üle väljatulnud väravavahi tõsta. Tõste ebaõnnestus.

55. minutil HJK viigistas. Soomlannad murdsid paremalt äärelt läbi ja Tessa Rinkenen lõi üsna terava nurga alt madala palli väravasse - 1:1.

Juba viis minutit hiljem asus HJK juhtima. Pika palli ette saanud Emilia Ukkonen jooksis Eesti kaitseliini üle ja lahendas üks-üks olukorra kindlalt - 2:1.

Getriin Strigini eksimusest olid külalised lähedal oma kolmandale tabamusele, aga Strigin suutis ise olukorra tõrjuda ja hilisemas mängus veel paar head tõrjet teha.

61. ja 69. minutil tegi Eesti kokku viis vahetust, kuid ei suutnud vahetuste abil oma aasta ainsasse kodumängu otsustavat pööret tuua.