Nigeeria võit elustas Argentina lootused (0)

Nigeeria ja Islandi vaheline kohtumine ei tõotanud tulla muud kui ilusad vormid ja vahetevahel üle staadioni kõlav "Huh!". Aga nii õnneks ei läinud.

Nigeeria valdas esimesel poolajal rohkem palli, kuid sellest polnud tegelikult tolku. Mitte midagi erilist nigeerlased teha ei suutnud ning pealelöökides jäid täiesti nullile. See küll head ei tähendanud, sest teatavasti pääsevad alagrupist edasi kaks enim punkte saanud meeskonda.

Island oli seevastu jäiselt terav. Juba kolmandal minutil saadi hea karistuslöök ning ka hiljem üritati standardolukordadest näpistada. Kuuest pealelöögist ühtegi küll väravasse ei läinud, aga indu edasi üritamiseks andsid ikka. Esimese poolaja lõpuski panid islandlased mootorid veel tugevamini tööle, kuid kolmest väga heast võimalusest väravat ei sündinud.

Teist poolaega alustas Nigeeria väga võimsalt. 49. minutil avasid nigeerlased MM-i väravaarve, kui Islandi standardolukorra järel pall enda valdusesse saadi. Kiire kontrarünnak oli igati tulus. Ahmed Musa võttis Victor Mosese söödu meisterlikult enda valdusesse ning virutas palli lati alla.

Selle olukorra järel sai aga Islandi keskkaitsja Ragnar Sigurdsson Musa põlvega õnnetult pähe. Mees lebas staadionil mitu minutit, kuid lõpuks saadi verejooks kontrolli alla ning mehe pead jäi ilmestama roosa side. Kiire särgivahetus ning mäng võis jätkuda, tema jaoks küll veerand tunni jagu.

Nigeeria jätkas võimsat mängu. 74. minutil kõmmutas Musa väravalatti, kuid pool minutit hiljem saatis Islandi kaitseliini ja väravavahi mõnusalt kohvile ning sahistas taaskord väravavõrku.

Mõned minutit hiljem oli Islandil võimalus üks tagasi lüüa, kui 79. minutil karistusalas tehtud viga VAR-i abiga kindlaks tehti. Peakohtunik määras Islandi kasuks penalti, mille realiseerimisel Gylfi Sigurddson eksis. Mees kõmmutas palli üle värava ning Island jäi seega nulli peale.

Nigeeria 2:0 võit Islandi üle tähendas aga seda, et Argentina jaoks püsib võimalus alagrupist edasi pääsemiseks. Kui Islandil õnnestub üle olla Horvaatiast, siis peab Argentina võitma Nigeeriat suuremalt. Kui Island aga ei võida, siis piisab Argentinale lihtsalt võidust.

Nigeeria - Island 2:0 (0:0)