Nooruslik ja iseseisev Vaprus on hooaja eel tagasihoidlik (22)

Foto: Pärnu Vapruse Facebooki lehekülg

2017. aasta hooajal mängib üheksa-aastase vahe järel Eesti meistriliigas Pärnu Vapruse nime kandev meeskond.

Viimati kuulus Pärnu Vaprus meistriliigasse 2008. aastal, mil lõpetati üheksandana ning mindi üleminekumängudel vastamisi Paide esindusmeeskonnaga. Kahe mängu kokkuvõttes jäi seis 5:5, kuid võõrsil enam löödud väravate reegli tõttu kindlustas koha kõrgseltskonnas Järvamaa klubi.

Meeskond naasis kõige kõrgemale tasemele 2015. aasta hooajaks, kuid siis juba Pärnu Linnameeskonna nime all ning on Premium liigas kaks järjestikust hooaega mänginud - kolmas ootab ees. Seekord esindab suvepealinna Pärnu Vaprus

Möödunud hooajal kogus Pärnu Linnameeskond liigas 36 mänguga hädised 17 punkti, kuid edestas lõpuks kõigest kolm punkti noppinud Rakvere Tarvast kindlalt. Üleminekumängudel ei tekkinud neil probleeme Maardu Linnameeskonnaga, kes mängiti üle skooriga 9:4.

REKLAAM

Hooaja märksõnaks on noorus

Detsembri keskpaigas treeningutega alustanud Vaprus on hooajaks komplekteeritud ning meeskond on täienenud mitme noormängija näol.

"Enam ei tohiks muudatusi tulla. Need mängijad, kes on kontrollkohtumistes osalenud, nemad jätkavad meiega," sõnas klubi juhatusse kuuluv meeskona keskkaitsja Karl Palatu. "Meeskonda on palju noormängijaid juurde tulnud. Kõik mängijad on meile tuttavad. Nad on hästi sulandunud ja kokkumäng kaaslastega on hea ning tasemelt on nad suutnud oma koha meeskonnas välja mängida.

Teeme trenni esmaspäevast reedeni. Laupäeval on meil olnud sõprusmäng ja pühapäeval puhkame. Mõnikord annab peatreener [Marko Lelov] noormängijatele rohkem puhkust."

Kui aasta algul ei osanud Palatu öelda, kas meeskonna kogenumad mängijad eesotsas Martin Vungi ja Rauno Tutkiga jätkavad või mitte, siis tänaseks on kindel, et uuel hooajal kuuluvad ka nemad Vapruse koosseisu. 

"Vunk, meie karistuslöökide spetsialist jätkab. Lisaks temale jätkab ka Tutk. Kapten ei ole määratud, tõenäoliselt toimub valimine," kommenteeris Palatu.

Pärnu Vaprus Lätis sõprusmängul. Foto: Arturs Fjodorovs

Kaks päeva tagasi Läti esiliigaklubiga FK Auda 1:1 viigi teinud Vapruse poolelt jäi haiguse tõttu eemale mitu mängijat, kuid Palatu sellest probleemi ei tee. "Pisemaid haigusi on palju, aga hooaja alguseks peaksid kõik mängijad tagasi olema. Ainult Envar Lauter on ristsidemete vigastusega eemal, alates suvest loodame tema abile."

Ühtekuuluvustunne hoiab lootused kõrgel

Hoolimata mitte kõige paremast finantsseisust, on klubi eesmärk uuel hooajal ilmselge - Premium liigasse püsimajäämine, seda kas või läbi üleminekumängude. "Meeskonna eesmärk on 2018. aastal Premium liigas mängida," ütles Palatu resoluutsel toonil.

Ta lisas: "Ma arvan, et meie peamine konkurent on Viljandi Tulevik. Sillamäe [Kalev] ja Narva [Trans] on tugevamad võistkonnad, aga see ei tähenda seda, et me ei suuda nendega võistelda. Tammeka näitas eelmisel hooajal väga head hoogu ja punktivahe oli nendega päris suur."

Meeskonna plussina tõi Palatu välja värske hinge ja iseseisvuse. "Oleme iseseisva klubina Premium liigas, sellega on kaasa tulnud klubitunne, kõige selle taga on kõik klubiliikmed. Enne olime ühendvõistkond," kirjeldas Palatu Pärnu satsi meeskonnavaimu.

Tallinna Levadiast laenulepingu alusel esialgu kuni suveni Vapruse vormi kandev Rasmus Peetson lisas omaltpoolt: "Kui meil on kõik mehed mängudel olemas ja keegi ei puudu, siis on meil korralik ja arvestatav meeskond."

Kui meeskonna üks kogenuim mängumees Palatu seadis eesmärgiks püsimajäämise, siis Peetson on veidi optimistlikum. "Arvestades seda, et eelmisel hooajal jäädi liigasse püsima tänu üleminekumängudele, on ilmselge, et sel aastal oleme ka tabeli lõpumeeskond. Usun, et oleme võimelised ja tahame sellel hooajal mängida 7.-8. koha peale."

Vapruse käekäigule saavad huvilised kaasa elama hakata alates 4. märtsist, kui esimeses voorus võõrustatakse möödunud hooajal pronksise autasu teeninud Nõmme Kaljut.

Meeskonna staar - Rasmus Peetson

21-aastase ründava poolkaitsja mängijaõigused kuuluvad Levadiale, kuid hetkel täidab mees kaitseväekohustust ja mängib kuni suveni Pärnu esindusmeeskonna ridades.

Kaitseväe kõrvalt saab Peetson meeskonna treeningutel osaleda kõigest kaks korda nädalas. Enda sõnul on ta alles vaikselt vormi kogumas. "Mänguline pool vajab veel meeldetuletamist ja lihvimist, kuna praktiliselt kuus kuud polnud ma enne jaanuarit palli puutunud. Kaitseväe ajal olen füüsiliselt kõvasti juurde pannud ning jõudu peaks mul nüüd jaguma. Iga päevaga liigub asi paremuse poole," kommenteeris enda hetkeseisu Peetson.

Palatu sõnul on just tema see mängija, kes võiks rasketel hetkedel meeskonda nii-öelda vedama hakata. "Ma tahangi olla selline mängija, kes oleks võimeline seda tegema," suhtus Peetson meeskonnakaaslase sõnavõttu positiivselt.

Taliturniiri 1:0 võidumängus Narva Transi üle oli just Peetson see, kes pärnakad võidule viis. Suveks loodab ta väravate ja resultatiivsete söötude näol aidata meeskonna võimalikult kõrgele positsioonile. "Kindlasti tahaks olla resultatiivne igas mängus. Tundub, et algkoosseisukoht on kindel, kuid igas trennis tuleb panna täiega ja see koht välja teenida."

Kellel silma peal hoida - Andreas Kallaste

Tõenäoliselt on Kristjan Tamme laenulepingu lõppemise järel tõusmas Vapruse esikiipriks 20-aastane Hendrik Vainu. Aastalõputurniiril ja hooajaeelsetes kontrollkohtumistes on pärnakate väravasuul oma võimaluse ennast tõestada saanud kõigest 16-aastane Andreas Kallaste.

Ei ole sugugi võimatu, et Kallaste teeb matveiigonenliku hüppe Premium liiga hinnatud väravavahtide sekka. Pärnu Vapruse kasvandik teenis veebruari algul ka U-18 koondise peatreenerilt Argo Arbeiterilt koondisekutse. Lisaks kutsuti kogunemisele veel kaks Vapruse noormängijat - ääreründajad Robyn Hallmere ja Enrico Veensalu.

Suurim küsimärk - vähene kogemus

Kõige rohkem kardab Palatu, et saatuslikuks võib saada vähene kogemus. Nimelt koosneb meeskond suures osas noormängijatest ning vanadest kaladest on satsis järel mõned üksikud.

Nii mõnelegi meeskonnakaaslasele eeskujuks oleva Palatu sõnul on noormängijatele äärmiselt oluline, et nad saavad ennast just Premium liigas, mitte aste madalamal proovile panna. Kust mujalt neid kogemusi saada - loomulikult meistriliigast.

Pärnu JK Vaprus
Peatreener: Marko Lelov
Abitreener: Taavi Midenbritt
Väravavahtide treener: Ruslan Mironov
Kapten: hetkel ei ole teada
EJL-i stipendiaadid: Magnus Villota ja Jako Kanter
Eelarve: 200 000 eurot (kogu klubi)
Koduväljakud: Pärnu kunstmurustaadion ja Pärnu Rannastaadion
Meeskonna värvid: kollane ja must
Duubelvõistkond: Vändra JK Vaprus (Esiliiga B)
Koduleht: vaprus.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 13 vs. Nõmme Kalju (Pärnu kunstmurustaadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Andreas Kallaste, Hendrik Vainu.
Kaitsjad: Jako Kanter, Magnus Villota, Taisto Roosipuu, Karl Palatu, Kris Antsmaa, Oskar Lepik.
Poolkaitsjad ja ründajad: Martin Vunk, Toomas Pent, Rasmus Ilves, Kristofer Kaasik, Rasmus Peetson, Enrico Veensalu, Tõnis Vihmoja, Raido Leokin, Rando Leokin, Samuel Vard, Robyn Hallmere, Kristen Saarts, Karl Erik Laasma, Rauno Tutk.

Eeldatav algkoosseis:

Paernu Vaprus - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Kristofer Kaasik (ääreründaja, Tammeka U-21-st) klubiga sügisest treeninud.
Rasmus Peetson (poolkaitsja, Levadiast) mängis halliturniiril ja on suveni jäämas.
Samuel Vard (poolkaitsja, Rakvere Tarvast) mängis halliturniiril ja liitub klubiga.

Välja:

Henri Hanson (ääreründaja) liitus Paidega.
Marco Lukka (kaitsja) alustas hooaja ettevalmistust Floraga.
Taavi Laurits (ründaja) alustas hooaja ettevalmistust Paidega.
Martin Mägi (kaitsja) naasis laenu lõppemisel Kaljusse.
Kristjan Tamme (väravavaht) naasis laenu lõppemisel Levadiasse.

Hooajaeelsed mängud:

14.01. Viljandi JK Tulevik (PL) - Pärnu JK Vaprus 1:1 (Ilves)
21.01. Pärnu JK Vaprus - Rakvere JK Tarvas (EL) 3:1 (Villota, Saarts 2)
28.01. Pärnu JK Vaprus - Maardu Linnameeskond (EL) 2:4 (Roosipuu, Tiismaa)
04.02. JK Narva Trans (PL) - Pärnu JK Vaprus 0:1 (Peetson)
11.02. Pärnu JK Vaprus - Tartu FC Santos (EL) 3:4 (Raido Leokin, Saarts, vastaste omavärav)
18.02. FK Auda (Läti) - Pärnu JK Vaprus 1:1 (Tutk)

Võitviikkaotus.

PL - Premium liiga; EL- Esiliiga. 

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (22)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK