Omast taskust 80 000 eurot maksnud Dzjuba sai ihaldatud kättemaksu (2)

Peterburi Zeniti peatreeneri Roberto Mancini jaoks üleliigseks osutunud Artjom Dzjuba lõi Tula Arsenali eest Zeniti võrku valusa 3:3 viigivärava.

Hooaega Zenitis alustanud, kuid üha kaugemale pingi otsale kadunud Dzjuba tegi kodustele maailmameistrivõistlustele mõeldes julge käigu, liitudes talvel laenulepingu alusel tabeli keskmiku Tula Arsenaliga. Käik on ennast õigustanud, seitsme mänguga on pikakasvuline ründaja löönud viis väravat.

Neist kahtlemata kõige magusam sündis 27. voorus ja seda just Zeniti vastu. Peterburi suurklubil on kombeks laenulepingutesse lisada klausel, mis lubab mängijal teatud summa eest nende vastu mängida, ja Dzjuba puhul oli selleks summaks orienteeruvalt 160 000 eurot. Mancini peale vimma kandev mängija oli nõus kogu summa ise tasuma, aga lõpuks maksis pool sellest kinni Tula klubi ja sai väärilise tasu, kui Dzjuba vähemusest löödud värav 88. minutil 3:3 viigi päästis.

Pikakasvuline ründaja pole seejuures sugugi esimene, kes Mancinit ja Zeniti nii kummitama tulnud - kui kolm vooru tagasi Krasnodarile 1:2 alla jäädi, lõi võitjate poolel avavärava poolkaitsja Oleg Šatov, kelle lugu Dzjubaga üpriski sarnane. Šatov maksis mänguõiguse saamiseks väidetavalt üle 120 000 euro.

Zeniti õnneks oli viik sellest voorust peaaegu et hea tulemus, sest lähirivaalidest kaotasid nii Moskva Spartak kui Krasnodar. Teist vooru järjest ei suutnud viigist enamat ka tabeli liider Moskva Lokomotiv, kuid tänu rivaalide komistamistele on neil kolmest järelejäänud mängust vaja vaid ühte võitu, et tiitel kindlustada.

Tula Arsenal - Peterburi Zenit 3:3 (2:1)
3. Igor Gorbatenko, 45. Sergei Tkatšev, 88. Artjom Dzjuba - 36. Leandro Paredes, 82., 83. Daler Kuzjajev

Eemaldamine: 77. Igor Gorbatenko (Arsenal)

Moskva Lokomotiv - Ufa 0:0

Moskva Spartak - Groznõi Ahmat 1:3 (0:2)
86. Luiz Adriano - 11. Magomed Mitrišev, 23. Ismael Silva Lima, 50. Bernard Berisha

Moskva CSKA - FK Krasnodar 2:1 (0:0)