Ootamatu lõpuga koolitund vanameistrilt (lisatud galerii) (1)

Paide Linnameeskonna noor kooslus pakkus Nõmme Kaljule sümpaatset vastupanu, kuid Tarmo Neemelo vastu siiski üle viigi ei teenitud.

Nii Kalju, kel kolmas koht sisuliselt kindlustatud, kui Paide, kes mängib kohtadele kuuendast kaheksandani, tulid Hiiule välja siiski võimalikult tugeva rivistusega, jättes nooremad mehed esialgu pingile mängu vaatama.

Paide on küll üha paremasse hoogu läinud ja pakkus ka siin head vastupanu, kuid Kalju valdas esiti rohkem palli ja lõi suurema osa võimalustest. Ründajatel oli aga üsnagi frustreeriv avapoolaeg - Tarmo Neemelo võttis küll ridamisi palle maha ja Liliu jõudis headele positsioonidele, kuid esimese löögid ei suutnud suurt ohtu kujutada ja teist vedas korduvalt alt esimene puude.

Poolaja keskel murdsid nulliringi hoopis külalised. Andre Frolov jäi lõhkise kulmuga oma karistusalasse pikali, kuid Paide murdis vasturünnakule, kus Samson Onomigho Iyede jättis palli Magnar Vainumäele ja tegi kavala ristsööstu, mille lõpuks sai Vainumäelt söödu tagasi. Kalju väravavaht Vitali Teleš tuli küll joonelt vastu, kuid Iyede torkas Paide postipõrkest 1:0 ette.

Teise poolaja algus pani siiski asjad paika. Avapoolajal raisanud Neemelo tõusis tasemele, mida Kalju vajas - esmalt 56. minutil, et Andrei Sidorenkovi karistuslöök peaga filigraanselt posti kõrvale suunata, ja uuesti kolm minutit hiljem, kui söödupunkti sai enda nimele Artur Valikajev. Juhtvärava puhul unustati Neemelo täiesti üksi ja viielt meetrilt näitas vanameister taas, et vähemalt peaga pole probleemi palle võrku lükata.

Edasi läks Kalju osalt säästurežiimile ja hoidis asju kontrolli all - kolmandat küll jahiti, kuid mitte meeleheitlikult, samas ei lastud Paidel endale liiga ohtlikuks saada. Seda päris viimaste sekunditeni, kui individuaalne meisterlikkus Ander Ott Valge poolt Paidele siiski viigipunkti päästis.

Mängu parim - Tarmo Neemelo

Mängimatu. Kui esimese poolajaga vaevalt isegi rahule jääb, sest raiskas kohe alguses supervõimaluse ja ei suutnud väga ohtlikuks saada, siis lõpuks väsisid kaitsjad enne Neemelot, vanameister sai teenitud tasu ja õiguse ise puhkama minna.

Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond  2:2 (0:1)
56., 59. Tarmo Neemelo - 35. Samson Iyede, 90+3. Ander Ott Valge

Väravasöödud: 56. Andrei Sidorenkov, 59. Artur Valikajev - 35. Magnar Vainumäe, 90+3. Sander Sinilaid
Hoiatused: 16. Maximiliano Ugge - 17. Sören Kaldma
Mänguolud: +4, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.