VAATA JÄRELE: võimas Maardu on juba pooleteise jalaga Premium liigas (2)

Esiliiga 21. voor algas täna kõva lahinguga, kui vastamisi olid kaks liiga parimat iseseisvat klubi ehk Maardu Linnameeskond ja Rakvere Tarvas. Kodumeeskond ei jätnud külalistele suurt võimalust ja mäng lõppes seisuga 4:1.

26 kraadises palavuses toimunud kohtumises näitas Maardu juba esimestel minutitel Tarva kaitsele, et täna võetakse asja tõsiselt. Esimene tabamus tuli juba 25. minutil Vladislav Ogorodniku pika soolojooksu järel, teine kohe paar minutit hiljem Nikita Brõlinile.

3:0 eduseis teeniti vläja juba 34. minutil, kui taas tegi hea jooksu Ogorodnik ning oma tabause sai kirja ka liiga parim väravakütt Vitali Gussev. Teisel poolajal lisasid mõlemad meeskonnad ühe tabamuse penaltist.

Otse meistriliigasse tõuseb Esiliiga iseseisvatest klubidest parim ning nüüd on Maardu ja Tarva vahe 16 punkti. Mängida on veel 15 vooru.

26. juulil kell 19 Maardu linnastaadionil

Maardu Linnameeskond - Rakvere JK Tarvas 4:1 (3:0)
25. Vladislav Ogorodnik, 28. Nikita Brõlin, 34. Vitali Gussev, 90+1. Ilja Zelentsov - 59. pen. German-Guri Lvov

Hoiatused: 82. Deniss Suvorikov - 90+4. German-Guri Lvov
Mänguolud: +26, päiksepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Erkko Liiv
Neljas kohtunik: Anton Biktimirov

Maardu: Ilja Kassjantšuk, Anton Aristov (70. Sergei Zabelo), Klimenti Boldõrev, Deniss Malov, Jaroslav Dmitrijev, Nikita Brõlin (62. Daniil Lebedev), Ilja Zelentsov, Deniss Kovtun (56. Deniss Suvorikov), Vadim Aksjonov (5. Vadim Šalabai; 90. Rain Aasmäe)), Vladislav Ogorodnik, Vitali Gussev.
Varus: Maksim Zelentzov, Sergei Zabelo, Rain Aasmäe, Deniss Suvorikov, Daniil Lebedev, Vadim Šalabai.

Tarvas: Artem Levizi, Taavi Münter, Kaarel Saar (78. Uku Laht), Mehis Vahero, Mihkel Saar, Alari Aunapuu, Dmitri Baikov, Karel Liblekas (51. Andreas Lilleoja), Mario Kuokkanen, Mihkel Gull (46. Robi Štšjogolev), German-Guri Lvov.
Varus: Robi Štšjogolev, Rene Põldmaa, Uku Laht, Andreas Lilleoja.

Mängu eel:

Maardu peatreener Andrei Borissov: "Pärast viimast mängu suurenes punktide vahe meie vahel ja Rakvere saab aru, et kui nad selle mängu kaotavad, siis olukord muutub juba raskeks, nii et nad valmistavad ennast maksimaalselt ette, aga olen kindel, et meie mehed saavad hakkama ja rõõmustavad kodus fänne."

Võõrustajate kaitsja Klimenti Boldõrev: "Olen kindel, et meeskond on valmis, aga iga mäng on tähtis ja ei tohi punkte kaotada, nii et keskendume võidule."

Tarva peatreener Tarmo Rebane: "Maardu on viimastes mängudes olnud väga heas hoos: kolme mänguga on nad suutnud lüüa 20 väravat. Peame võistkondlikult väga palju kaitsetööd tegema, ainult siis on võimalik pidurdada Maardu ründemängu. Oleme valmis endast kõik väljakule jätma, et saada kätte maksimaalne tulemus."

Külaliste ründemängu aju Joonas Ljaš: "Maardu on raske vastane kõigile. Kodus suutsime nad alistada, sest tegime väga hea mängu. Võõrsil on kindlasti nemad favoriidid, aga läheme lahingut andma ja kerget lahingut neil oodata ei ole."