Paide hammustas Kaljut veel valusamalt kui varem (1)

Paide Linnameeskond, kes oli tänavu Nõmme Kaljult juba kaks korda viigipunkti kätte saanud, võitis täna nõmmekaid 2:0. Kaljule oli see tiitlilootusi silmas pidades väga suur hoop.

Paide läks mängima kolme keskkaitsjaga (Martin Kase, Taavi Rähn, Joosep Juha), kuid ei jäänud kaitsesse istuma, vaid oli esialgu aktiivsem osapool. 13. minutil lõi Mark Oliver Roosnupp Paide ilusa söödumängu lõpetuseks posti.

Tasapisi muutus energilisemaks ka Kalju. Skoori avas 28. minutil aga Paide, kui Omar El Hussieny söötis kontrarünnakul Jüri Jevdokimovile, kes lükkas palli omakorda Ander Ott Valgele. Valge sahistas karistusalast võrku.

Paar minutit hiljem pidi Kert Kütt tegema hea ühekäetõrje, et Kalju pealöögist ei viigistaks. Teisel poolajal pani Kalju Linnameeskonna surve alla ja vahetas 54. minutil sisse Tarmo Neemelo, kelle peale kõrgeid palle mängida.

Paide oli aga see, kes taas skoori tegi. Roosnupp trügis 62. minutil koos palliga Karl Mööli ja Henrik Pürgi vahelt läbi ja saatis mänguvahendi värava alumisse nurka - 2:0.

Mängu lõpus hakkasid ka Kaljul väga head võimalused tekkima ning Neemelo ja Ats Purje suutsid trahvikastis palle maha võtta ja löögile minna, kuid sihik polnud neil paigas.

Paide teenis kuue liigamängu jooksul juba viienda võidu. Kalju peab nüüd aga lootma, et liider Tallinna Infonet kahe järgmise vooru jooksul libastub.

Mängu parim - Ander Ott Valge

Valge õigustas seda, et ta liiga parima väravaküti Vjatšeslav Zahovaiko asemel põhikoosseisu kuulus. Ta avas skoori ning tekitas teisel poolajal ühe suurepärase võimaluse, kui palli keskväljal vastaselt ära võttis, sellega edasi liikus ja trahvikasti Jevdokimovile söötis. Viimase löök jäi aga pehmeks ja Vitali Teleš suutis hea tõrjega päästa.