Paide sai keskmike põnevusmängus tähtsa võidu (4)

Premium liiga 31. vooru kohtumises sai Paide Linnameeskond kirja kolm punkti, kui alistas põnevas kohtumises kodus Sillamäe Kalevi.

Sillamäe suutis kohtumist alustada küll veidi paremini, kuid aja möödudes mäng võrdsustus ning 14. minutil suutis Paide veidi ootamatult mängu juhtima asuda. Paremalt äärelt andis hea tsenderduse Michael Lilander ning tagumises postis saatis palli peaga võrku Jasper Uwaegbulam.

Sillamäel tekkis küll võimalusi viigistamiseks, kuid enamjaolt vedas rünnakul alt tehnika. Seejuures sai värava all suurepärase söödu Jevgeni Kabajev, kes ei suutnud aga palli korralikult tabadagi.

Sillamäe kasutamata võimalused kasutas ära Paide, kui 34. minutil tõmbas Oleksandr Sukharov karistusalas maha avavärava autori Uwaegbulami ning Omar El Hussieny lõi penalti postipõrkest väravasse, tehes poolajaks seisuks 2:0.

Teine poolaeg algas Sillamäe jaoks suurepäraselt, sest 50. minutil tõmbas Nikita Novopašin karistusala joone taga kiirrünnakul maha Jevgeni Kabajevi ning sai punase kaardi. Järgnenud karistuslöök mängiti lahti ning Deniss Tjapkin virutas palli väravasse.

Kuigi Sillamäe haaras kohe initsiatiivi ja üritas mänguseisu ka viigistada, siis vähemuses mängis suurepäraselt ka Paide, kes ei jäänud umbkaitsesse, vaid tekitas rohkelt ohtlikke kiirrünnakuid. 80. minutil teenis Sillamäe poolelt teise kollase kaardi Oleksandr Suhharov, mis tegi viimased minutid väga haaravateks. Paidel oli lõpus mitmel korral võimalus mäng otsustada, kuid head tööd tegi väravas Starodubtsev ning lisaks sai Uwaegbulam vabalt löögile, aga lõi mööda.

Mängu parim - Jasper Uwaegbulam

Jättis küll paar võimalust kasutamata, kuid tõi Paidele avapoolajal 2:0 eduseisu. Esmalt viis meeskonna pealöögiga juhtima ning hiljem teenis penalti.