Paide sai paar tagasilööki, aga ikkagi oma esimese võidu (vaata galeriid!) (4)

Premium liiga kaheksandas voorus teenis oma hooaja esimese võidu Paide Linnameeskond, kes alistas kodus 3:1 FC Kuressaare.

Kuigi Paide võttis kohe esimesest minutist initsiatiivi oma kätte ning Kuressaare kasti peksti meeletult tsenderdusi, tulid need sealt kas välja või oli saarlaste puurilukk Ingmar Krister Paplavskis tasemel. Kurel oli esialgu probleeme mängu ülesehitusega, ent oma kolmandikul seisti kaitses hästi ja nii lõppeski avapoolaeg väravateta.

Teisel poolajal oli Kure palliga mäng parem. Paide proovis endiselt sihikindlalt tsenderdustega ohtu tekitada, kuid kuidagi ei saadud palli Paplavskisest mööda. 57. minutil vangerdas Paide loots Vjatšeslav Zahovaiko mängu Magnar Vainumäe, kes vaid minut hiljem järvamaalased 1:0 juhtima viis. Üle kahe mängu tagasi algkoosseisu pääsenud Samson Iyede tegi paremal äärel Sander Lahele ära, mängis söödu värava ette ning Vainumäe suunas selle taha nurka.

Vaid kuus minutit hiljem vilistas Mart Martin karistusalas Sander Seemanile käega mängu, kuigi isegi video vahendusel ei olnud esiti aru saada, mille eest penalti määrati. Otsus oli aga tehtud ning Elari Valmas rääkis omale selle peale kollase kaardi välja. Kui esiti haaras palli enda kätte Andre Frolov, siis hetk varem skoorinud Vainumäe küsis palli endale ja läks ise lööma. Noor poolkaitsja saatis palli vasakusse alla nurka, aga sinna jõudis ka Ingmar Krister Paplavskis - väravat ei tulnud!

Järgnes jalgpalliklišee ehk sisuliselt järgmise rünnakuga lõi värava hoopis Kuressaare. Maarek Suursaar lõi peale, Kristjan Tamme tõrjus värava ette ning Sander Laht lükkas palli raamide vahele. Kure meeste jaoks oli see emotsionaalselt ülioluline ning nurgalipu juurde tähistama jooksnud Laht lasi võimsa karjega kogu oma emotsiooni välja.

1:1 viigi järel jäi Kuressaare aga hetkeks pilvedesse ning Paide karistas selle ära. Edgar Turi tsenderdus maandus kaitsjate rikošetist otse Iyede jalale, kes nüüd juba ise palli võrku pani - 2:1 Paidele.

See murdis Kuressaare ja kuigi veel üritati, siis 81. minutil lõi Sander Sinilaid nurgalöögijärgses segaduses Paide 3:1 värava, mis otsustas mängu saatuse. Üleminutitel võttis Valmas veel rumala teise kollase, kui sikutas Kristofer Pihti särgist ning sai seetõttu teistest minut varem duši alla.

Mängu parim - Samson Iyede

Ründav äärepoolkaitsja alustas hooaega üsna kahvatult ning seetõttu leidis ta end viimases kahes kohtumises pingilt. Täna naasis ta põhikoosseisu ning oli väga-väga ohtlik. Lõi värava, andis resultatiivse söödu ning oli pidevalt aktsioonis.

Protokollid:

7. aprillil kell 13.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - FC Kuressaare  3:1 (0:0)
58. Magnar Vainumäe, 67. Samson Onomigho Iyede, 81. Sander Sinilaid - 65. Sander Laht

Väravasöödud: 58. Samson Onomigho Iyede, 67., 81. x - 65. Maarek Suursaar
Realiseerimata penalti: 64. Magnar Vainumäe (Paplavskis tõrjus)
Hoiatused: 48. Ander Ott Valge - 64., 90+2. Elari Valmas, 90+3. Ingmar Krister Paplavskis
Neljas kohtunik: Dmitri Kirilov

Paide: Kristjan Tamme, Edgar Tur, Martin Kase, Kristjan Pelt, Oleksandr Suhharov, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Samson Onomigho Iyede, Tarmo Neemelo (77. Kristofer Piht), Ander Ott Valge (57. Magnar Vainumäe).
Varus: Mattias Sapp, Michael Lilander, Magnar Vainumäe, Randin Rande, Henri Hanson, Kristofer Piht.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Elari Valmas, Mario Pruul, Sander Laht, Oliver Rass, Sander Seeman, Mario Stern (70. Georg Ander Sild), Margus Rajaver (74. Eerik Poopuu), Maarek Suursaar (86. Karmo Paju).
Varus: Tõnis Koppel, Renno Soosaar, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Sander Viira, Georg Ander Sild.